W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eSterownik.pl  osuszacz zbiornika zasypowego Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2017-11-16 23:56
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Rysiu nie wiem jaki masz kociołek ale wyczyść go razem z czopuchem i czujnikiem spalin , bo faktycznie ta niska temp kotla , spalin i wysoka podajnika nie wróżą nic dobrego  
2017-11-17 07:53
  rysiekkpp Posty: 28 Ostrzeżenie: 0
Temp.co ustawiona na 45 stopni,stąd niska temp.spalin.Prosze popatrzeć teraz na moje parametry,po właczeniu cui mieszajaca powrót 36-40.

dodane 2017-11-17 07:17Piec rzeczywiscie zakopcony.Jutro z rana czyszczonko,wymiana zasobnika.montaż osuszacza i zobaczymy co bedzie

dodane 2017-11-17 07:53Jest jeszcze jedna istotna rzek o której zapomniałem.Otóż mój kociołek ma 6 latek.W tym okresie ogniwo sprzedawało piece z wklejaną na silikon korona palnika.Ostatnio korone kleiłem jakies 2 lata temu.Wówczas w trakcie pracy ślimaka zauważyłem że korona sie rusza podnosząc go do góry.Teraz co prawda nie ma tych objawów ale być może są tam jakieś dziurki i idzie lewe powietrze.Istotnym jest tez fakt ,że żar znajduje się bliżej podajnika.Może trza oderwać ter korone i załozyć nowy silikon wyswokotemperaturowy.Może ktos ma doświadczenie w tym zakresie.Mam tez pytanie czy po załozeniu nowego silikonu blędem będzie uruchomienie pieca po godzinie czy trzeba jak pisze instrukcja odczekac dłuzszy okres.
2017-11-17 11:09
  Walter Posty: 169 Ostrzeżenie: 0
Rysiek nie wiem jaki masz kocioł, w ogniwie palnik jest z segmentów złożony, więc nie wiem o jakiej koronie wklejanej piszesz?
2017-11-23 15:34
  rysiekkpp Posty: 28 Ostrzeżenie: 0
Nie czekając do jutra wygasiłem piec ,postukałem w korone po czym udało mi sie ją wyjąć.Istotnie w kanale wentylacyjnym było duzo pyłu ,pere centymertów co w konsekwencji mogło powodowac to,że płomień palnika był od strony podajnika a tym samym temp.podajnika mogła być wyższa..Wyczysciłem ustrojstwo szczotą,odkaziłem benzną i zadałem silikonu na 1500 stopni.Oczywiscie cały piec wyszyszczony wraz z czopuchem.Po czyszczeniu czuć było ciąg do komina ,leciała tam sadza.Jutro montaż nowego zasobnika i osuszacza

dodane 2017-11-18 12:46Jak mówiłem tak zrobiłem.Z samego rana wywaliłem stary zasobnik,wywierciłem otwory pod osuszacz,zamontowałem
i hula.Jak na razie temp.podajnika około 40  stopni.Wzrosła znacznie temperatura spalin,prawdopodobnie piec i czopuch był zanieczyszczony,nadto przetarłem czujnik temp.spali.W zasobniku jak na razie nie ma wody.Przed wymianą
po podniesieniu klapy były cały czas krople wody.Płomień w całym palniku a nie z boku.Prawdopodobnie był wypalony silikon korony podajnika.

dodane 2017-11-23 15:34Po pieciu dniach ,zasobnik suchutki,temp.podajnika w normie,pozostałe parametry chyba ok
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Cezary2024, dudi1, rudek, wele, zofia