W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eSterownik.pl  osuszacz zbiornika zasypowego Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 2Następna stronaOstatnia strona
2017-11-15 08:58
  rysiekkpp Posty: 28 Ostrzeżenie: 0
Witam
Przymierzam się do zamontowania osuszacza do mojego pieca,z uwagi zużycie /korozja/zbiornika,zasypowego-mokry węgiel.
Jak czytalem na forum, są różne opinie na ten temat.Z uwagi na to,że w moim przypadku znacznie wzrasta temperatura
podajnika, nawet do ok.70 stopni zastanawiam się czy po zamontowaniu osuszacza temperatura spadnie.Ponadto z uwagi na w/w temperaturę zamierzam wymienić zakupiony w zestawie wąż osuszacza   na wąż silikonowy.
Węże te stosunkowo drogie, wytrzymują temperaturę zewnętrzna nawet do 500 stopni.Czy jest sens zakupu.
2017-11-15 09:32
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Witam rysiekkpp  nawet się nie zastanawiaj montuj "dosuszanie" bo korozja zbiornika to początek procesu , następny będzie korpus podajnika i ślimak , zmiana węża nie ma sensu , temperatura podajnika powinna się zmniejszyć
2017-11-15 09:44
  rysiekkpp Posty: 28 Ostrzeżenie: 0
Pewnie tak zrobię.W razie czego wymienię wąż.Zastanawia mnie tylko ta wysoka temp.podajnika,która wzrasta z roku na rok.Może to efekt częściowej korozji ślimaka czy korpusu.Na zewnątrz wszystko jest ok.Dodaje ,że temp.podajnika wzrasta wraz ze wzrostem temp.kotła.Im dłużej chodzi tym więcej się nagrzewa.
2017-11-15 10:17
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie Zamontujesz "dosuszanie" i będzie ok , ciśnienia się wyrównają , temp. spadnie , powodzenia
2017-11-15 13:31
  endriu Posty: 45 Ostrzeżenie: 0
Właśnie ciśnienie się wyrówna ... to w jaki sposób nastąpi przepływ powietrza i osuszanie groszku. Sam się zastanawiałem na dosuszaniem i nie wiem czy to zadziała, dodatkowo cześć powietrza pójdzie przez groszek ślimakiem do retorty w sposób niekontrolowany czyli najłatwiejszą drogą pogłębiając problemy z równomiernym rozprowadzeniem powietrza.
2017-11-15 14:01
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
         rysiekkpp Sprawdź czy masz uszczelkę od zasobnika w "Dobrym Stanie" - Może dlatego robi Ci się minimalna "cofka" Czy kopczyk jest też na odpowiednim poziomie ?
2017-11-15 14:30
  Radek_Skoc ... Posty: 59 Ostrzeżenie: 0
         endriu
to w jaki sposób nastąpi przepływ powietrza i osuszanie groszku: czary niemożliwe? a jednak działa.
najłatwiejszą drogą?: nie ma jednak krócej prosto do komory spalania, niż przez zasobnik, ślimak zapchany pokruszonym węglem?
Na poważnie było to wielokrotnie opisywane... naukowcy też nie potrafili zrozumieć jak to działa. Dosuszanie zmienia kierunek przepływu gazów, nie pędzą do zasobnika tylko do komina. Nie pozwala to na skraplanie się wilgoci na wewnętrznych elementach kotła, a nie jest to zwykła poranna rosa to rosa z mordoru zawierająca różnego rodzaju kwasy. Z zasobnikiem to mały problem, farba zejdzie trochę rdzy (niektórym to bardzo przeszkadza...) ale w podajniku w podwyższonej temperaturze robi spustoszenie, cm grubości żeliwo znika w ciągu 4-5lat. Może trudno to sobie wyobrazić ale w 1tonie bardzo dobrze wysuszonego węgla jest ponad 80 litrów wody...

Dosuszanie w ogniwie
Zestaw montażowy węża osuszającego zbiornik na paliwo stałe w kotle
automatycznym z podajnikiem serii OGNIWO EKO PLUS pozwala na osuszanie
opału i podniesienie (zmniejszenie poziomu wilgotności paliwa)
sprawności procesu spalania oraz wydłużenie żywotności zasobnika kotła
chroniąc go przed korozją.

dodane 2017-11-15 14:30
caffe23 napisał » 2017-10-22 11:11
Starzy użytkownicy forum zapewne pamiętają moje wpisy i wklejane zdjęcia na forum.
Napiszę jeszcze raz. Po dorobieniu osuszania wszystkie dolegliwości związane z wilgocią w zasobniku na węgiel oraz w korpusie podajnika, tam gdzie powstają dziury i rozlatuje się ślimak zniknęły.
Kocioł odpalony po raz pierwszy pod koniec sierpnia 2013.
Poniżej zdjęcie ślimaka po niepełnym roku pracy, gdzie nie było jeszcze dosuszania 26.05.2014.
Gdybym nie zrobił dosuszania ślimak jak i korpus nie dotrwałby do dnia dzisiejszego.
Wilgotność i jakość węgla nie jest przyczyną powstawania korozji i dziur w korpusie!




2017-11-16 09:18
  rysiekkpp Posty: 28 Ostrzeżenie: 0
Uszczelke wymieniłem i nic nie pomaga. W sobotę wymieniam zasobnik na nowy.montuje osuszacz i zobacze co będzie z temperaturą podajnika.Co do kopczyka to istotnie jest za mały,ale nawet gdy podciągne go recznie to jak piec
długo chodzi i temperatura powrotu wzrosnie ,po przejściu w stan podtrzymania temp.podajnika znacznie wzrasta.
Obecnie temperature powrotu mam za niska ale musiałem wyłączyć cw i mieszajacą ponieważ na tych ustawieniach
temp.podajnika szaleje.
2017-11-16 09:25
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Sprawdź sobie czujnik czy dobrze pokazuje i czy jest zamontowany w odpowiednim miejscu. Ciąg powietrza na postoju. Na postoju będzie temperatura wzrastać o kilka stopni ale jak piec ruszy to dmuchawa wychłodzi podajnik do ok 40.
2017-11-16 09:49
  rysiekkpp Posty: 28 Ostrzeżenie: 0
Czujnik jest ok.Ajak sprawdzić ciąg na postoju?
2017-11-16 10:08
  Radek_Skoc ... Posty: 59 Ostrzeżenie: 0
         rysiekkpp

Nie wiem od czego zacząć patrząc na wykresy Twojego kociołka..... Masz bardzo niską temperaturę co wg mnie min to 55-60, powrót spadający do 28stC to masakra dla kotła.
Tryb pracy pompy CO dla reg. wewnętrznego jako cykliczna zalewa kociol co chwile zimną wodą. Czy temp podajnika naprawdę dochodzi do 60stC, czyli parzy przy dotknięciu? Czy nie masz przypadkiem pozamienianych miejscami czujników? W kotle masz dużo sadzy? Obawiam się czy przypadkiem nie wypadła już dziura w korpusie podajnika.... tyle lat bez dosuszania z takimi parametrami... Mam nadzieję, że się mylę.
2017-11-16 10:40
  rysiekkpp Posty: 28 Ostrzeżenie: 0
Czujnik jest ok.Oczywiscie sprawdzałem podajnik i przy 60 st.nie idzie go dłużej trzymać.Korpus sprawdzałem nigdzie nie widać żadnych wżerów.Parametry są tak ustawione poniewaz przy innych tj.wyższej  tremp.co,właczonej pompie cw i mieszajaca powrót jest super jednak temp[.podajnika znacznie za wysoka.Pracę w podtrzymaniu tez tak ustawiłem aby szybciej ostudzic podajnik.Z reszta mozna sprawdzic na mioich wczesniejszych ustawieniach jak piec sie zachowywał.
dodane 2017-11-16 10:40Dobra włączyłem cwi mieszajaca ,pewnie zaraz powrót wzrosnie a co bedzie z temp.podajnika?
2017-11-16 11:07
  Radek_Skoc ... Posty: 59 Ostrzeżenie: 0
jak regulujesz temp w domu? Masz głowice termostatyczne, zawory 3D, 4D? czy musisz wyłączać pompę c.o.? Bo cykliczna praca pompy c.o. to zło... . Tryb pracy pompy CO dla reg. wewnętrznego najlepiej ustawić jako załączona.
Dziury wyskakiwały najczęściej w komorze spalania po stronie
korpusu, której nie widać.... Możesz wygarnąć cały popiół, włączyć podawanie i zobaczyć czy z tyłu gdzieś nie sypie się zmielony pył węglowy.
2017-11-16 12:26
  rysiekkpp Posty: 28 Ostrzeżenie: 0
Zawór 4d.Jak włącze stałą pracę pompy to w domu ukrop 26-28 stopni
2017-11-16 12:36
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
To skręcasz zawór 4D  o tyle żeby zmniejszyć temp za nim , czyli tą która "leci" w obieg dobierasz odpowiednia żeby nie przegrzewała pomieszczeń
Ps. Masz zamontowany za zaworem jakiś czujnik temp  Radek dobrze radzi szkoda kociołka
2017-11-16 12:45
  rysiekkpp Posty: 28 Ostrzeżenie: 0
Zawó 4d ustawiony na minimum.Jakąś godzine temu włączyłem cw plus mieszajaca.Temperatura powrotu super.Na razie podajnik utrzymuje względna temperature
2017-11-16 13:28
  Radek_Skoc ... Posty: 59 Ostrzeżenie: 0
Zawór 4d ustawiony na minimum? był czy przestawiłeś? bo może patrzysz na niego "odwrotnie".... jakby było minimum to by prawie nic nie leciało na dom a większość na powrót. wyłącz cykliczną prace a ustaw 4d na 50% i zobacz o jakiej temperaturze woda poleci do grzejników
2017-11-16 14:25
  rysiekkpp Posty: 28 Ostrzeżenie: 0
Zawór w skali 1-6 ustawiony na.3,5
2017-11-16 14:42
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Jaka jest temp. za zaworem , bo tak na oko w/g skali ciężko będzie ustawić ? Nie mówię że się nie da ale lepiej wiedzieć jaka temp. za  zaworem daje odpowiednią w pomieszczeniu Wszystko zależy jaka temp zadana jest na kotle ? Jak większa to zawór można odkręcić mniej i odwrotnie  
2017-11-16 20:36
  emef Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Poza bardzo wysoką temperaturą podajnika masz bardzo niską temperaturę spalin. Wg mnie masz słaby ciąg komina, zapchany czopuch albo kanały w piecu odprowadzające spaliny. Temperatura spalin 60 C w trakcie pracy na pewno nie jest prawidłowa.
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: emilpzp3, gienek_k, Glowczyn9, klaudiuszdrapacz66, libortichy, piotr1111