W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Groszek Marcel + oep16 ecoal 3.5 Subskrybuj
2017-11-14 19:34
  matkwa Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
Od wczoraj testuje groszek marcelowski, czy ktoś także próbował go spalać u siebie? Automat czy lepsze grupowe i jakie nastawy. U mnie sytuacja wygląda tak że, narazie próbuje różnych ustawień bo spieka się, wiem na pewno muszę mieć rck ze względu na mocny ciąg. Plus taki opału, że jak w grupowych szedł na 16kw to płomień zajebisty, mocny pomarańczowy na całym palniku. Marcel jest kaloryczny ale sort 33 .
Czekam na wypowiedzi.
2017-11-14 19:44
  bogdan7711 Posty: 30 Ostrzeżenie: 0
też nim pale, na spalaniu grupowym wychodzi mi najlepiej,bez spieków  koksu, dom lata 60 bez ocieplenia nastawy 12 kW i 16 kW spalanie przy temp w pokojach 22 C  okolo 18 kg ,ślimak bez problemu daje radę bo groszek do 35 mm aczkolwiek stosuje smar ,jest ciszej.
2017-11-15 15:23
  matkwa Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
Bogdan, na Twoich ustaweniach z takim wiatrem mam krater, zszedłem po 12 h na 31% na12kw, zobazymy.
2017-11-15 18:25
  bogdan7711 Posty: 30 Ostrzeżenie: 0
mamy różne wersje oprogramowania u mnie w grupowym  nastawiam tylko moc dmuchawy ilość podań ustawiana jest przez sterownik chyba zależnie od temperatury spalin ,piec mam od września i  go testuje dzisiaj dałem wszystko na 16 kW zobaczę co się dzieje na tych ustawieniach   na razie od godz 15 wydłużył się czas zasypu ,nie wiem czy też dobrze robię ale staram sie aby w podtrzymaniu co najmniej raz dmuchało ,dla mnie najważniejsze jest aby nie było koksu ,piec czyszczę raz w tygodniu .
2017-11-15 21:40
  MONAT Posty: 135 Ostrzeżenie: 0
W OEPM-ce spala się pięknie ,praktycznie zero popiołu, paliłem nim w poprzednim sezonie , w tym nie ma go na składzie,koksuje ,ale wystarczyła tylko drobna modyfikacja palnika
2017-11-15 21:44
  matkwa Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
Cholera, czym więcej tych ustawień tym większy młyn. Zamawiam RC do komina, zobaczę jaka wtedy będzie poprawa. Jak piecyk się odstawia to słychać jak ciągnie przez wentylator i czuć, po uchyleniu popielnika jest cisza ale za to jak rusza ponownie to po pewnym czasie jest kotłownia zadymiona więc patent z uchyloną furtką odpada.
Widocznie muszę mniej dmuchać i tyle, jest dużo lepiej. Mam tego 500 kg, na próbę, zobaczymy.
Nikt inny nie jedzie na groszku z Marcela ???
Użytkownicy online: idemnato