W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Zbyt wysoka temperatura CWU Subskrybuj
2017-11-09 16:00
  lipekm Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
Witam,

Mam problem, mimo ze ustawione mam ze pompa CWU ma nagrzewać wodę do 45 stopni to aktualnie jest 69, musiałem ręcznie wyłączyć pompę bo cały czas się załącza.
Do pieca dokładam drzewa bo muszę go trochę przepalić wiec kocioł nagrzewa się dość wysoko. Wcześniej było tak ze dochodził do 80 i otwierały sie grzejniki a teraz  pompa CWU próbuje zbić ta temperaturę już przy  75 przez co cały czas dogrzewa wodę. Pompy CWU używam także jako wyrównywanie temperatury powrotu ale to nie ten parametr ja załącza.
Czy ktoś pomoże mi zrozumieć jak to się odbywa ? jestem już trochę zmęczony tym piecem :(
2017-11-09 16:47
  Olek85 Posty: 1028 Ostrzeżenie: 0
w starym ecoal przy 60 st pompa CO włącza się sama z automatu a cwu chyba przy 70 ale tego nie jestem pewien. Takie zabezpieczenie...
2017-11-09 17:06
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
lipekm w nowym sofcie Wersja: 1.1.22.2

"* Po osiągnięciu temp 75 deg na kotle w pierwszej kolejności załączy się pompa CWU, dopiero przy 80deg załączą się pozostałe pompy
 * Dodano zabezpieczenie przed załączeniem pompy CWU jeśli temp. kotła zrówna się z temp. w zasobniku CWU"
2017-11-10 07:54
  lipekm Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
dzieki wielkie.

dodane 2017-11-10 07:54leON22 czyli jak dobrze zrozumiałem w starszej wersji softu było tak jak mi się wydawało że przy 80 deg  załączały się pompa od grzejników i CWU jednocześnie ? jeżeli tak to mam kilka pytań:
1. Czy przywrócenie ustawień fabrycznych przywróci pierwotna wersje oprogramowania? w wersji 1.1.22.2 moja pompa CWU po dołożeniu drzewa zbyt często się włącza i długo pracuje.
2.Czy można wyłączyć automatyczną aktualizacje oprogramowania ? Chciałbym mieć piec podłączony do internetu ale stara wersje oprogramowania .
i pytanie z innej beczki
3. Czy zużycie węgla z podajnika jest wyliczane na podstawie ilości obrotów ślimaka podającego ?

Wiem ze moje pytana mogą wydawać się dla was proste i banalne ale dopiero próbuje ogarnąć mój nowy piec z góry dziękuje za pomoc
2017-11-10 08:09
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Witam , już nie pamiętam starej wersji softu , mimo swojego 50+ idę do przodu z newsami ale z tego co pamiętam niektórym użytkownikom , nie podobała się ta "lepsza zmiana" oczywiście chodzi o temp.załączania pomp CWU i CO  
Ad.1 )  przywróci 
Ad.2) Dokładnie nie wiem , pytanie dla ES 
Ad.3) Na podstawie jego czasu pracy , czyli obrotów ( przelicznik kg/min )
Użytkownicy online: emaz, koruss, Martines, milczea