W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Pompa Grundfos Alpha L Subskrybuj
2017-11-08 22:35
  beni226 Posty: 137 Ostrzeżenie: 0
Tak jak w temacie chciałem zapytać się o ustawienia takowej pompy co do podłogówki. W instrukcji napisane mam ze do podłogówki zalecane jest ustawienie pompy na CP1 lub CP2 jednak jak sprawdziłem to takowe rozwiazanie na CP1 pobiera az 21Wat, natomiast na ustawieniu zalecanym do grzejnikow PP1 badz PP2 pobiera 7W. Pytanie moje czy ktos sie orientuje odnosnie tych ustawien oraz jak duze ma to znaczenie dla obiegu w podłogówce tym bardziej ze pobór mocy jest ponad 2x wiekszy.
dodane 2017-11-08 22:35A jaka metody stosujecie w podlogówce u siebie tzn czy pompka 24h na dobe chodzi i wyregulowane macie na przepływach czy lepiej po dogrzaniu ustawic cykliczna prace?jakie macie opinie na ten temat
2017-11-09 16:56
  Wikliraf Posty: 96 Ostrzeżenie: 0
Mam pompę LFP Experia L (to to samo co Twoja pompa). Przerabiałem przeróżne prace pompy i najlepiej pracuje mi na sztywno na 2 z 3 biegów ręcznych. Żadne tam CP, czy PP, bo na niskim biegu był zawsze problem z dogrzaniem, albo znowu pomimo przejścia w cykliczną pracę przegrzewała pomieszczenia. Ale to jak najlepiej się sprawdzi u Ciebie zależy od instalacji. Zależy też jak dużo masz podłogówki. Ja mam 120m2 podłogówki na jednej pompie 40.
Odnosząc się do pracy pompy to u mnie pracuje non stop grzejąc pomieszczenia, a jak nagrzeje to przechodzi w pracę cykliczną. Tylko, że ja mam ręczny zawór 4D. Gdybym miał siłownik, włączona byłaby na pracę ciągłą i pracowała 24h.

Użytkownicy online: AniPik, dgrabarek, Gacek9, Martines, Misiek84, ogniwo1981, tomasz84