W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Nie opada temperatura w pomieszczeniu Subskrybuj
2017-11-08 21:36
  Milenamagdalena Posty: 36 Ostrzeżenie: 0
Kociol nie dogrzewal mi pomieszczen, zmienilam temperature na zaworze 4d na wieksza. Pomieszczenie sie nagrzalo ale po kilku godzinach pomimo spadku ustawionego o 10 stopni na zaworze 4d pomieszczenie sie wogole nie wychladza mam stala temperature dlaczego? Regulator pogodowy ustawiony na 23.2  dogrzal pomieszczenie na 23.6 ale nie spada do 22.8 (ustawiona histeryza 0.4 na regulatorze pokojowym)
2017-11-08 22:25
  gregors Posty: 316 Ostrzeżenie: 0
Nie masz opcji ,,wychładzanie pomieszczeń"???
2017-11-09 11:00
  simko1 Posty: 421 Ostrzeżenie: 0
23.2 a 23.6. Te cztery dziesiąte stopnia robi ci tak wielka różnicę? 
Kilka postów niżej opisała odwrotny problem i ktoś ci juz napisał ze jest coś takiego jak bezwładności . Przeczytaj o tym jeszcze raz i spróbuj zrozumieć.  Nie da się tak zrobić ze pstrykniesz i grzejnik gorący, pstrykniesz drugi raz i grzejnik zimny. Potrzeba czasu .
2017-11-14 15:43
  Milenamagdalena Posty: 36 Ostrzeżenie: 0
gregors napisał » 2017-11-08 22:25
Nie masz opcji ,,wychładzanie pomieszczeń"???

 
Panties Gregory zalapalam juz o Co chodzi w tym  dogrzaniu I wychlodzeniu pomieszczen
dodane 2017-11-14 15:43Jaka jest maksymaln prawidlowa temp spalin ? Aktualnie zauwazylam ze mam  190. Czy to nie tak  czasem  za duzo?  Zauwazylam tez duze  spieki ale instalator mowil ze jeśli  Bede palic miałem to bydzie to normalne
2017-11-14 16:31
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Witam , fakt 190 st to troszkę za dużo ,  może trzeba wyczyścić zawirowaczami pionowe kanały wymiennika ciepła i sam czujnik temp. spalin jak spieka to zjechać w dół z nadmuchem ( delikatna korekta na -2 ) czy naprawdę przy obecnych warunkach pogodowych musisz bujać kociołek na 67 st plus 5 w automacie Przy okazji podnieś temp. Powrotu na min zalecane 50 st , pozdrawiam
2017-11-14 21:04
  Milenamagdalena Posty: 36 Ostrzeżenie: 0
leON22 napisał » 2017-11-14 16:31
Witam , fakt 190 st to troszkę za dużo ,  może trzeba wyczyścić zawirowaczami pionowe kanały wymiennika ciepła i sam czujnik temp. spalin jak spieka to zjechać w dół z nadmuchem ( delikatna korekta na -2 ) czy naprawdę przy obecnych warunkach pogodowych musisz bujać kociołek na 67 st plus 5 w automacie Przy okazji podnieś temp. Powrotu na min zalecane 50 st , pozdrawiam



Bardzo dziekuje za podpowiedz. Wlasnie wlaczylam regulator pogodowy,  I dobralam krzywa grzewcza zaworu 4d I dogrzewa pomieszczenia.  Ustabilizowalo sie wszystko.  Spieki niewielkie.  Moglabym products o podpowiedz czy dobralam dobra krzywa grzewcza kotla?  Aktualnie man na -10 stopni ustawiona 71 a +10na 62. Krzywa grzewcza zaworu 4d ustawilam na -10 na 72 a na +10 na 58 stopni
2017-11-14 21:19
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Widzę , że lubisz wyzwania ustawienie krzywej grzania wymaga trochę wiedzy i obserwacji Nie wiem dlaczego wybrałaś takie kosmiczne wartości temp za zaworem 4D ? Czy naprawdę potrzebujesz 58* C w grzejnikach przy +10* C na zewnątrz , chyba się chcesz poparzyć
Ps. Chyba że masz zamontowane termostaty to już wyższa szkoła jazdy , powodzenia
2017-11-14 21:31
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
Proszę Pani . Proszę pamiętać że kocioł jest Dawcą Energii a zawór rozdysponowuje tą energię. Te krzywe ustawiamy tak aby mieć na kotle odpowiednią temp do ogrzania Cwu i naszych pomieszczeń. Dlatego zaleca się aby punkty współrzędnych kotła miały wyższa wartość niż zaworu o jakieś ok 5 st. Zeby ten kocioł miał zapas mocy a zawór mógł zawsze utrzymywać temp zadaną. Te krzywe musimy tak naprawdę dobrać kierując się naszymi potrzebami cieplnymi oraz stratami ciepła. Tak naprawdę to wszystkie te ustawienia weryfikujemy na bieżąco tak aby mieć ten komfort cieplny (metoda prób i błędów). Dzięki platformie ES można bardzo szybko zareagować na te potrzeby. 
Może warto zamontować czujnik w pomieszczeniu aby widzieć na wykresach w czasie jak ta temp w pomieszczeniu się utrzymuję? 
2017-11-14 21:38
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Sterownik pozwala na zastosowanie wielu różnych opcji i rozwiązań dystrybucji ciepła. Dla jednego najbardziej odpowiedni będzie "groch", dla innego "kapusta". Po co więc robić "groch z kapustą" i na siłę wykorzystywać wszystkie dostępne opcje? 
2017-11-14 23:34
  Milenamagdalena Posty: 36 Ostrzeżenie: 0
leON22 napisał » 2017-11-14 21:19
Widzę , że lubisz wyzwania ustawienie krzywej grzania wymaga trochę wiedzy i obserwacji Nie wiem dlaczego wybrałaś takie kosmiczne wartości temp za zaworem 4D ? Czy naprawdę potrzebujesz 58* C w grzejnikach przy +10* C na zewnątrz , chyba się chcesz poparzyć
Ps. Chyba że masz zamontowane termostaty to już wyższa szkoła jazdy , powodzenia



Man termostaty na kazdym grzejniku.  Odkrecony na calosc tylko w najchlodniejszym pomieszczenia gdzie stoi  regulator pokojowy.  Mam bardzo duzy dom nieocieplony, poddasze takze nie ocieplone. Kociol posiadam 2 miesice I wg moich krotkich obserwcji tak ustawilam krzywa. Jak narazie dogrzewa I wg mnie jest ok chyba ze sie myle? Ucze sie na kazdym bledzie. Rok temu utrzymywalismy na starym kotle zima w wyzszych minusowych temperaturach 70 stopni
dodane 2017-11-14 23:01
pawel3 napisał » 2017-11-14 21:31
Proszę Pani . Proszę pamiętać że kocioł jest Dawcą Energii a zawór rozdysponowuje tą energię. Te krzywe ustawiamy tak aby mieć na kotle odpowiednią temp do ogrzania Cwu i naszych pomieszczeń. Dlatego zaleca się aby punkty współrzędnych kotła miały wyższa wartość niż zaworu o jakieś ok 5 st. Zeby ten kocioł miał zapas mocy a zawór mógł zawsze utrzymywać temp zadaną. Te krzywe musimy tak naprawdę dobrać kierując się naszymi potrzebami cieplnymi oraz stratami ciepła. Tak naprawdę to wszystkie te ustawienia weryfikujemy na bieżąco tak aby mieć ten komfort cieplny (metoda prób i błędów). Dzięki platformie ES można bardzo szybko zareagować na te potrzeby. 
Może warto zamontować czujnik w pomieszczeniu aby widzieć na wykresach w czasie jak ta temp w pomieszczeniu się utrzymuję? 



"Czujnik w pomieszczeniu" czy chodzi tu Panu o regulator pokojowy?  Jesli chodzi o krzywa kotla to rozumiem ze jest za niska I powinnam ja podniesc do 77 stopni na temperature -10
dodane 2017-11-14 23:34Z tego Co wyczytalam na forum to kociol w automacie Sam przebija zadana temp o 5 stopni,  czyli powinno być dobrze aby  dogrzal ta krzywa zaworu 4d na 71 stopni przy temp -10. Prosze o podpowiedz. Dziekuje
Użytkownicy online: amor1979, Awert, maste, wujek22