W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Kaloryfery raz zimne raz ciepłe, jak ustawić kociol RBR Ekouniwersal? Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2017-10-31 18:53
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
Możesz również w zakładce programatory> programator pokojowy ustawić tem dzienną, która fabrycznie jest ustawiona na cały tydzień,  temp.nocną  którą możesz sobie zaprogramować i histerezę która określa przywrócenie pompy CO do normalnej pracy. Programator pracuje tyko w przypadku czujnika temp wewnętrznej. Jeżeli mamy termostat pokojowy rolę programatora i histerezę pełni termostat.   
2017-10-31 19:16
  CePeeN Posty: 7 Ostrzeżenie: 0
@rafalsk tak zdecydowanie jest cieplej. Jedynie niepokoi mnie to ze kocioł pracuje non stop od paru godzin, ale może musi dogrzać podłogówkę (Ok. 40m2). Niestety nie do końca zrozumiałem co napisał oxalis3 na temat opcji pompy załączonej. Ja to rozumiem tak: temperatura jest poniżej zadanej naregulatorze, pompa co się włącza i rozprowadza ciepła wodę po instalacji. Temperatura osiąga zadana wartość, ale pompa się nie wyłącza tylko pracuje aż kocioł osiągnie temperaturę zadana. Proszę o korektę jeśli coś pokręciłem. Jeśli to działa tak jak pisze to jak regulować tmperature żeby nie wzrastała nadmiernie?

EDIT: @pawel3 tak właśnie miałem ustawione (mam czujnik temp w salonie) i pompę na cykliczny ale niestety przez umiejscowienie czujnika nie dogrzewali góry wystarczająco. W sumie tryb pompy Załączona by mi odpowiadał (kaloryfery sa ciepłe i podłogówkę tez) byleby nie przegrzewał i nie spalał jakiś szalonych ilości opału.
2017-10-31 20:15
  adam3773 Posty: 43 Ostrzeżenie: 0
Pompa co będzie pracować cały czas jeżeli masz ustawione nie wył.po dogrzaniu pomieszczenia tylko że zawór 4 d puści na dom niższą temperaturę dlatego tak ważne jest ustawić krzywą grzania
dodane 2017-10-31 20:15Według mnie lepiej jak pompa pracuje cały czas , nie ma wtedy skoków temperatury na piecu bo nie zalewasz go zimną wodą z co
2017-10-31 20:20
  oxalis3 Posty: 304 Ostrzeżenie: 0
CePeeN u mnie tak jest jak napisałem, kiedy masz opcje pompy załączona, wtedy po dogrzaniu pomieszczenia pompa c.o. pracuje dalej lecz sterownik obniża temperaturę zadaną kotła, na taką, jaka jest określona parametrem temperatura obniżona c.o. Może w v2.1 jest inaczej
2017-10-31 20:31
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0

Mamy do wyboru trzy tryby pracy: 
Pompa wyłączona - pompa po dogrzaniu pomieszczenia zostaje wyłączona. Zostaje załączona jak temp w pomieszczeniu spadnie o wartość histerezy
Pompa Załączona - kiedy jest proces dogrzewania pomieszczenia Temperatura na kotle jest ta zadana na CO w momencie dogrzania pomieszczenia pompa się nie wyłącza, pracuje nadal, tylko na kotle zostaje zmieniona temp o wartość Temp obniżona. W przypadku kiedy temp w pomieszczeniu spadnie o wartość histerezy temp na kotle zostaje podbita do zadanej na CO. Jak ustawimy zbyt małą wartość obniżenia to może nam przegrzewać pomieszczenie. 
Pompa cykliczna - pompa po dogrzaniu pomieszczenia zostaje wyłączona na  czas postoju pompy i będzie włączana na czas pracy pompy. W przypadku kiedy temp w pomieszczeniu spadnie o wartość histerezy pompa zaczyna pracować ciągle. Musimy tak dobrać te czasy aby nam nie przegrzewało pomieszczenia oraz żebyśmy mieli przemieszanie ciepłej wody w instalacji  
Musi Pan przetestować jeden z trybów.
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Dareke36