W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  bruli.pl v3.5  Odczyt temperatury z bufora oraz sterowanie pracą pompy Subskrybuj
2017-10-29 13:28
  wojtekbizon Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Witam posiadam sterowanie bruli 3.5 całość instalacji działa idealnie tylko nie jestem pewien czy bufor dobrze podłączyłem do zasilania pompy bufora użyłem pompy dodatkowej ustawionej w tryb pompa kotłów i pompa działa bez przerwy w nocy temp spada nisko i bufor jest d ogrzewany natomiast w dzień temp idzie w górę krzywa grzania obniża temp c.o i bufor wychladza  ciągle działająca pompa buforowa ogrzwajaca w tym wypadku piec który ma niższa temp zadana jak po nocy bufor. Kolejne moje pytanie brzmi czy w buforze ma być zainstalowany jakiś czujnik podłączony do sterownika? 
2017-10-30 08:11
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Witam,na tą chwilę pompa dodatkowa jako pompa kotłowa pracuje non stop,bez żadnego czujnika.
Pozdrawiam
2017-12-10 21:48
  wojtekbizon Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Problem rozwiązany dołożony sterownik obliczający delte dwóch temperatur i bufor podniósł wydajność o połowe pozdrawiam 
2019-06-28 11:26
  Rafalg Posty: 1 Ostrzeżenie: 0

wojtekbizon napisał » 2017-12-10 21:48
Problem rozwiązany dołożony sterownik obliczający delte dwóch temperatur i bufor podniósł wydajność o połowe pozdrawiam 

Witaj,
Czy mógłbyś wyjaśnić co to za sterownik i jak to działa? Natrafiłem na ten sam problem z wychładzaniem bufora.




Użytkownicy online: Gawra, Kerszur, Konstech, Martivw, piwnica, wajha69