W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Regulator pogodowy Subskrybuj
2017-10-28 09:40
  sw224 Posty: 33 Ostrzeżenie: 0
Witam jeżeli obwód co mam ustawiony jako Pompa CO + zawór 4D + reg. pokojowy i włączę regulator pogodowy zaworu 4d na aktywny to który będzie sterował temperaturą czy one współpracują ze sobą czy działają oddzielnie ?
2017-10-31 10:19
  Ryszard11 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
U mnie mam załączone tak jak u ciebie i regulator pogodowy . działa wszystko dobrze .
Jestem jeszcze na etapie dobierania parametrów by osiągnąć najlepsze wyniki .
Jak do tej pory jestem bardzo zadowolony .
  
2017-10-31 11:28
  adam3773 Posty: 43 Ostrzeżenie: 0
Musisz ustawić temperatury w krzywej grzania . U mnie działa to dobrze jedynie czym nie steruje to temperaturą ustawioną na obniżoną tak że ustaw sobie temperaturę normalną i komfortową w programatorze temp. za zaworem
dodane 2017-10-31 11:28Acha czujnik temperatury na dworze i w domu musi być.
2017-10-31 12:46
  z.seczkowski Posty: 45 Ostrzeżenie: 0
Po przegrzaniu pomieszczenia temperatura za zaworem przechodzi w obniżoną
2017-10-31 15:42
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
sw224 napisał » 2017-10-28 09:40
Witam jeżeli obwód co mam ustawiony jako Pompa CO + zawór 4D + reg. pokojowy i włączę regulator pogodowy zaworu 4d na aktywny to który będzie sterował temperaturą czy one współpracują ze sobą czy działają oddzielnie ?

Regulatory te działają oddzielnie jak masz aktywny pogodowy to wtedy on na podstawie krzywej grzania ustawia temperaturę za zaworem ( tą która idzie w obieg CO ) cały widz polega na odpowiednim ustawieniu krzywej grzania czyli podaniu właściwych temp. dla -10*C i dla +10*C ) Najlepiej znaleźć odpowiednią temp.za zaworem jaka dogrzeje nam pomieszczenie do zadanej temp.wew. ustawić odpowiednią wartość temp. obniżonej i wyłączyć ten pogodowy , przy którym ważne jest właściwe działanie czujników temp. wew. i zew. ( właściwe wskazania i odpowiednia kalibracja ) bo np.u mnie w zależności od temp.zew. żeby czujnik pokazywał odpowiednią temp. zew. na obecne warunki muszę dać mu poprawkę kalibracyjną -3.5*C Tak że te wskazania z pogodówki mogą troszkę przekłamywać ustawioną wcześniej krzywą grzania , na pewno da się to odpowiednio ustawić ale wymaga dużo obserwacji i nanoszenia poprawek Powodzenia
2017-10-31 22:22
  sw224 Posty: 33 Ostrzeżenie: 0
No u mnie podobnie dziwi mnie jednak działanie czujnika wewnętrznego że samemu trzeba dobrać odpowiednią temperaturę za zaworem 4d zadaną i obniżoną moim zdaniem sterownik przy ustawieniu Pompa CO + zawór 4D + reg. pokojowy powinien sam te temperatury ustalać i korygować a takie wybieranie manualne skutkuje albo przegrzewaniem pomieszczeń albo w drugą stronę niedogrzaniem a przy zbyt dużej różnicy zadanej a obniżonej są przynajmniej u mnie strasznie duże skoki temperatury na piecu .
2017-10-31 22:30
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Moim skromnym zdaniem,  algorytm spalania powinien być powiązany z sterowaniem temperatura,  czyli,  jak wiemy że np. CWU gwałtownie spada kocioł powinien odpalić niezależnie czy ma osiągnięta temp zadana,  ogólnie spalanie powinno reagować wcześniej na zmiany temperatury w instalacji 
2017-10-31 23:35
  sw224 Posty: 33 Ostrzeżenie: 0
No zgadzam się
Użytkownicy online: Bolo123, petrboleha, tomek2019