W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  równoległe podpięcie dwóch pomp pod jedno wyjście zasilania Subskrybuj
2017-10-28 05:12
  doniu666 Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
witam
potrzebuję równolegle podpiąć 2 pompy pod jedno wyjście zasilające - obieg kotłowy i obieg c.o. za wymiennikiem,
jest jakieś przeciwwskazanie  ?
w całej instalacji mam tylko 3 pompy- co1 , obieg kotłoty i  pompa podłogowa

2017-10-28 10:10
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
Witam. Proszę wpiąć pompę wolne gniazdo "Pompa Mieszająca" a następnie w parametrach zaawansowanych ustawić wyjście pompy dodatkowej jako "Kotłową", czyli pompa będzie chodziła non-stop. Jeżeli chce pan wpiąć dwie pompy równolegle to też tak można. Pytanie tylko czy P1 będzie sterowana czujnikiem wew czy nie. Jeżeli będą wpięte dwie pompy i będą wyłączane przez czujnik wew to może się okazać np że nie będzie dogrzewane CWU (nie wiem czy jest pompa CWU), lub drugi obieg,  gdyż pompa kotłowa będzie wyłączona. Proponowałbym ustawić tą pompę tak jak napisałem w pierwszym zdaniu, gdyż to jest najszybsze i bez problemowe rozwiązanie
2017-10-28 14:51
  doniu666 Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
witam dziekuję za odpowiedź,
dostałem sygnał nie tylko w tym wątku ,ze nie ma przeciwwskazań żeby podłączyć równolegle i tak też zrobię,
nie ma osobnego obiegu dla CWU , niestety instalatora za bystrego nie miałem. Tą drugą pompę mam na jakimś sterowniku z czujnikiem i pokrętłem regulującym temp. załączenia, tak więc nie mam niestety wglądu zdalnego na to czy jest ona w pracy czy spoczynku i po prostu chcę to zmienić.
Użytkownicy online: