W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Sterowanie temperaturą w domu Subskrybuj
2017-10-27 20:35
  klapoluchy Posty: 82 Ostrzeżenie: 0
W jaki sposób według was kontrolować temperaturę w dom? Obecnie mam głowice valvexa ale to rozwiązanie średnio mi pasuje. Raz że instalacje mam na małych przekrojach rurek (pex 12) a podobno to średni wpływa na ich pracę, dwa to jakaś głowice są za firanką albo jakąś kanapą, trzy że moja druga połowa wiecznie niemi kręci i tłumaczenie po raz enty że tym się nie kręci nie pomaga. Jak to można inaczej rozwiązać? wiem że sposobów jest kilka ale który będzie przyzwoicie działał i nie nie puści mnie z torbami montaż. Dodam że instalkę mam prostą: 1 zwykła pompa na CO i 2 na CW które zabezpiecza powrót, żadnych zaworów n drożnych nie posiadam. Dzięki za wszelakie sugestie.
2017-10-27 21:22
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Wychować sobie "drugą połowę", w ostateczności zmienić
2017-10-27 21:34
  klapoluchy Posty: 82 Ostrzeżenie: 0
Tego gatunku się nie wychowa. Pozostaje tylko coś z instalką pomyśleć.
2017-10-28 00:45
  oxalis3 Posty: 304 Ostrzeżenie: 0
Jak kolega ma głowice to co tu lepiej możne być. Ja mam instalację taką samą jak Ty, ale bez głowic na grzejnikach,   od 3 lat tylko na regulatorze pokojowym (tam nie ma czym kręcić), pompa cwu do ochrony powrotu. Kocioł chodzi  cały czas w trybie zima. To nie jest polecany przez znawców tryb prowadzenia kotła, ale dla mnie najbardziej wygodny.
2017-10-28 00:48
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Witam , widzę że wszystkie odpowiedzi są na temat , to może i ja dołożę swoje 3 grosze , jak to ktoś mądry powiedział " Kobiety nie zmienisz ,możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni "  podobnie może być z instalacją ale tu jest większe prawdopodobieństwo 
2017-10-28 10:42
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Ustawić na zaworze 4D 40 stopni na grzejniki i powiedzieć małżonce żeby odkręciła głowice na 6 bo coś zimno w domu
2017-10-30 21:08
  Jarek_Sieradz Posty: 38 Ostrzeżenie: 0
Ja tak mam tylko że na 35.
Regulacja na 4D średnio wychodzi, bo jak otworzę na max to powrót szybuje w dół.
Jak na środek to co chwila załącza mi się pompa od CWU - tak mam ustawioną ochronę.



Użytkownicy online: Bolo123, Ustronna