W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Ustawienia kotła do sezonu grzewczego. Subskrybuj
2017-10-24 19:54
  Walduli Posty: 20 Ostrzeżenie: 0
Panowie

Zima co raz bliżej więc czas przejść na ogrzewanie domu, tak też zrobiłem ale na razie to same problemy związane głównie z moim zdaniem bardzo dużym zużyciem węgla. Na chwilę obecną to około 25kg na dobę.

Proszę doradźcie jak ustawić sterownik, na jakim programie najlepiej grzać bo nie mogę dojść końca, próbowałem na retortowy-ecoal, retortowy-grupowy a nawet na ustawieniach ręcznych ale jakoś to nie wychodzi.

Jeśli chodzi o instalację to ogniwo ekoplus 16 nowy dom około 90m2 + nie używana góra, ocieplenie styropian 12cm. Na chwilę obecną grzeję tylko dół bo góra jest niewykończona /niestety jeszcze nie zdążyłem ocieplić dachu ale zabieram się za to od soboty/. Na dole 3 grzejniki + drabinka w łazience oraz około 30m2 podłogówki.

W instalacji jest zawór 4D ale go nie widać na planie bo jest sterowany z ręki, założony czujnik wewnętrzny niestety nie widzę różnicy z czujnikiem czy bez, pomimo ustawienia temp niska 19, normalna 20 i komfortowa 21 na sterowniku temp wew pokazuje 21,5 a pompy nadal pracują. 

Mam już mętlik i brak mi pomysłów jak  to ustawić, może ktoś pomoże dojść do ładu z tym wszystkim lub przynajmniej wskaże gdzie mam błędy w ustawieniach żeby to skorygować, bo przy takim zużyciu ekogroszku to za miesiąc będę musiał zacząć palić meble

Jeśli coś trzeba podać odnośnie instalacji będę się starał odpisywać w możliwie jak najszybszym czasie.
2017-10-24 20:28
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Wygrzej dom , dociepl dach a spalanie spadnie 
2017-10-24 20:51
  Walduli Posty: 20 Ostrzeżenie: 0
Ameno25 dom raczej jest wygrzany, temperatura 21.6  i nie spada, ale nie rozumie dlaczego kocioł praktycznie pali cały czas.
Co do docieplenia dachu to zaczynam od soboty.
2017-10-24 21:08
  bigesdiges Posty: 45 Ostrzeżenie: 0
I tak coś dziwnie dużo jak na te temperatury i 16kW. Ja dopiero zaczynam palić, leci w automacie na groszku 23MJ, piec OEPM 20kW. Przy CWU 200L + dom 100m2 docieplony styro 5cm, dach wełna 100 - spalanie średnie 10-12kg przy temperaturze zewnętrznej średniej 7 stopni, w domu 23 stopnie na termikach ustawione, w nocy obniżone o 2 stopnie.
Mi więcej palił jak wrzuciłem raz mokry groszek, kisiło się a nie spalało dobrze. Pierwsze 2 dni jak się wygrzewała instalacja, kocioł i dom oddawał wilgoć też miałem pod 20kg/dzień, ale samo się ustabilizowało. 
2017-10-24 21:33
  gregors Posty: 316 Ostrzeżenie: 0
,,Nowy dom"- czyli postawiony w tym roku? tynki i wylewki w tym roku?
Ustaw grupowe min.8kw 3-4 podania dmuchawa na 38-39% max.12kw 3-4 podania, obserwuj i koryguj.
temp. na piecu 60 
Grzejniki na full i otwórz okna niech wilgoć ucieka.
Przy takiej powierzchni użytkowej to 10-12 kg powinien brać. 

I nie zmieniaj za często ustawień,  pozwól kociołkowi popracować. 
2017-10-25 14:03
  Walduli Posty: 20 Ostrzeżenie: 0
Nowy dom postawiony metodą gospodarczą, czyli tynkowany dwa lata temu, wylewki rok temu, nie ma mowy o wilgoci.

Ponieważ na razie jestem zielony w temacie to chciałem pojechać trochę na programie automatycznym, no chyba że uważacie że nie ma to sensu i od razu przestawić się na ustawienia grupowe.

Mam jeszcze pytanie, jak działa sterowanie pompą przez czujnik wewnętrzny bo widzę że mam osiągniętą temp. komfortową a mimo to pompa nadal pracuje, dlaczego? wydaje mi się że nie powinna.
2017-10-25 14:20
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Witam. Pompa poosiągnięciu temperatury zadanej zaczyna pracę cykliczną czyli„czas pracy pompy” oraz „czas postoju pompy”
Jeżelimamy zamontowany siłownik zaworu i ustawienie „ zatrzymanie pompypo dogrzaniu pomieszczenia” na „nie” to pompa nie zatrzyma siętylko obniży temperaturę zadaną za zaworem.
2017-10-26 08:36
  Walduli Posty: 20 Ostrzeżenie: 0
Dla mojej jasności czyli pompa chodzi cały czas, po osiągnięciu temp zadanej (temp zadana czyli temp załączenia pompy?) przechodzi w cykl „czas pracy pompy” / „czas postoju pompy”
2017-10-26 09:11
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Pompa pracuje non stop do osiągnięcia temp zadanej. Po osiągnięciu temp zadanej wewnątrz pomieszczenia przechodzi w tryb  pracy cyklicznej. 
Użytkownicy online: Kava610401, Pirat, virnik