W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  bruli.pl v3.5  Jak ustawić bruli, 3 obiegi grzewcze Subskrybuj
2017-10-22 16:40
  Hellek Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Witam.
Na początku tygodnia hydraulik ma mi podpinać piec i chodzi mi o kwestie jak mamy to ustawień. W domu są stworzone 3 obiegi grzewcze- podłoga (4 pętle), i dwa obiegi grzejnikowe na poetrabosobne.
Jak mam na brulim to ogarnąć mając 3 pompy osobne do każdego z obiegów, w instalacji znajdzie sie tez zbiornik cwu 300l.
Nie wiedzę na podstawie instrukcji jak to podpiąć bo za dużo chyba dla niego
Jaka propozycja jeśli chodzi o sterowanie temperatura dla pięter osobno?

Piec to Kamen 40kw na ekogroszek jeśli to coś dla Was wnosi.
Na zawore 4d ma być siłownik bo podłogę chciałem miec na pogodowe sterowanie
2017-10-23 08:44
  wiktoriano Posty: 279 Ostrzeżenie: 0
A dom masz jaki? 400m2 lub większy? Ocieplony? kocioł 40kw to duży, kto ci taki polecił? 
Na 3 obieg musisz zastosować regulator temperatury, osobny, w pisz w google i kliknij grafika, ale nie będziesz miał sterowania zaworem 4d.
Lepiej dwa piętra spiąć razem i dać czujnik temp na piętrze bo niżej zawsze będzie cieplej i termostaty na grzejnikach.
2017-10-23 08:59
  Hellek Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Dom stary i niedocieplony. Piwnica, 2 piętra użytkowe (piętra razem 320m2) i poddasze tez nie ocieplone. Wszytko na rozdzielaczach, razem jakieś 400m pex do 18 grzejników i 200 pex w podłogę.
Dorzuciłem grzejniki na 2 klatkach schodowych i 2 w piwnicy. Piec była opcja taniej kupić stad tez taki potwór, z wyliczeń i tak wychodziło około 32kw. 
Na pierwszym pietrze wszystkie grzejniki maja termostaty, a na drugim tylko w 4 pokojach.
Moge ewentualnie cieplejsze piętro uruchamiać pompę poprzez termostat a nie spinać jej z brulim jak tak mam być lepiej.
2017-10-24 19:45
  wiktoriano Posty: 279 Ostrzeżenie: 0
Na rozdzielaczach od podłogówki masz zawór ATM? czyli taki co nie puści ci więcej jak 40 st. na podłogówkę? Pokrętło od 1-5. Jeśli nie masz to załóż.

Jak masz to podłącz tak.
Za zaworem 4D:
Parter - Regulator pokojowy 
Piętro - CO1

Przed zaworem 4D
Podłogówka - CO2
CWU

Ustawienia / Obwody CO
Na samym dole - Obwód CO1 - Zawór 4D - Zatrzymanie pompy po dogrzaniu pomieszczenia : NIE

Rozumiem, że zawór 4D z siłownikiem?
dodane 2017-10-24 19:45Zmiana, podłogówka z ATM za zaworem, ale przed też będzie działać.
2017-10-25 23:43
  artur1973 Posty: 74 Ostrzeżenie: 0
za zaworem parter i piętro więc piętro będzie ogrzewane tylko w tedy gdy parter zgłosi zapotrzebowanie na ciepło i otworzy się zawór 4D ustawiając zatrzymanie pomp po dogrzaniu pomieszczenia na nie nie zyskujemy tylko tracimy owszem pompy się uruchomią ale będą pracowały cały czas wystudzając kocioł i nie potrzebnie grzejąc parter i piętro  osobiście przerabiam ten temat bo instrukcja bruli mówi jaki to cudowny sprzęt a jest tak że to przeciętniak (obsługa dwu zaworów np 4D+3D-zaraz usłyszę "pracujemy nad tym" )3 obiegi grzewcze+cwu-bruli obsługuje 4 pompy ja zrobił bym wszystko na pompach wyłączenie pomp po dogrzaniu pomieszczenia na tak ,ochrona powrotu na pompie cwu,żadnych zaworów 4D!na parterze czujnik temperatury pompa podłączona przez termik ze względu na podłogówkę ustawisz temperaturę na 45st i git a na piętra termostaty zewnętrzne po wifi mam tak zrobione tyle że na 2 obiegach+ cwu i hula
2017-10-26 22:10
  Hellek Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Tak to dokładnie spiął hydraulik i technicznie ma być Ok, teraz jak to występować wg Was?
 Ie widzę załącznika mimo ze go dodaje i w edycji tez jest..
dodane 2017-10-26 22:10
2017-10-26 22:57
  artur1973 Posty: 74 Ostrzeżenie: 0
jeżeli tak jak na rys. to jest  ok a jakieś czujniki temperatury wewnętrznej-w pomieszczeniach?zawór 4D z siłownikiem rozumiem a zawory 3D z siłownikiem czy bez? 
2017-10-26 23:55
  Hellek Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Bruli więcej ni jednego noe ogarnie wiec tylko na 4d jest siłownika reszta w analogu.
Chciałem miec sterowanie na podłodze ale za względu na duże koszty całej inwestycji na razie będzie wysterowane przepływem w rozdzielaczu a z czasem dokupie listwe radiowa do bruli.
Termostat jest na pietrze 2 ale to jeszcze wszytko do ogarnięcia w razie potrzeby.. chodzi o to jak to ustawić aby ekonomicznie było. Zastanawiam sie nad tym czy nie sterować ta pompa z piętra 1 przez termostat, tzn aby ja tylko załąaczał, ale może piec bardzo wychładza wtedy, prawda?
2017-10-27 02:36
  artur1973 Posty: 74 Ostrzeżenie: 0
podłogówka najwięcej zabiera energii dopiero jak się wygrzeje jest ok. ja mam na parterze podłogówkę+zawór 4D(który otworzyłem na ręcznym sterowaniu 70/30 i wypieprzyłem go z systemu)+czujnik temperatury na kablu na piętrze mam grzejniki +termostat zewnętrzny nazywa się to salus controls pracuje po radiu steruje mi pompą co2 jak za niska temperatura to wysyła sygnał do pompy która się uruchamia i goni wodę póty temperatura na górze nie osiągnie zadanej wtedy ją wyłącza powiem że super to działa i można więcej niż jeden taki regulator podłączyć wyjdzie taniej niż głowice tyle że trzeba go trzymać w najzimniejszym pomieszczeniu https://www.youtube.com/watch?v=tkfDGx3vxlQ
dodane 2017-10-27 02:36skoro masz jeden termostat to jak będziesz sterował temperaturą na parterze i I piętrze? ja bym dał termostat tam gdzie jest podłogówka a resztę ogarnął bym termostatami radiowymi lub czujnikami temperatury na kablu(tyle to chyba bruli ogarnie) na każdy obieg i ustawił wyłączenie pomp po dogrzaniu pomieszczenia na tak
Użytkownicy online: adriankrecisz, lechhrom, Nadstmar