W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eSterownik.pl  problem z otwarciem zaworu 4d przy przgrzaniu kotła Subskrybuj
2017-10-18 20:08
  kpa1 Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Witam. Jestem świeżym użytkownikiem tego sterownika bo dopiero od kilku miesięcy. I mam problem, przy sterowaniu ręcznym, gdy następuje przegrzanie kotła sterownik włącza pompę, ale nie otwiera zaworu 4d aby schłodzić kocioł, pompa znajduje sie za zaworem 4d (na zasilaniu). Bardzo proszę osoby które wiedzą co jest nie tak, o odpowiedź. Być może coś w ustawieniach jest nie tak bo grzebali tam różni "phaffofcy"
2017-10-18 20:16
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Zawór masz ustawiony jako ochronę powrotu , nie wiem czy to nie jest przyczyną  pewny nie jestem .
2017-10-29 16:45
  mmv133 Posty: 24 Ostrzeżenie: 0
miałem podobny obiaw. Jak ustawiałem palnik pod miał,chciałem dopalić kopic w ustawieniu ręcznym. włączyłem sam wentylator i .... zapomniałem. Po kilku - kilkunastu minutach sprawdziłem na kompie stan pieca i w panice zobaczyłem że sterownik jest w alarmie , załączona pompa na dom, zawór 4d jest zamknięty. Mało tego. z poziomu komputera nie można nic zrobić .Sterownik zgłasza tylko alarm i nie można wejść w automat. 
2017-10-29 17:16
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Z tego co wiem w trybie automatycznym przy przegrzaniu załącza się termik wyłączający podajnik i wentylator, załączają się wszystkie pompy, otwiera się zawór  4D i otwierają się głowice termostatyczne na maxa o ile ktoś ma te z es.
W trybie ręcznym nie działa to.
2017-10-29 17:31
  mmv133 Posty: 24 Ostrzeżenie: 0
W automacie jest ok. kilka racy zadziałało u mnie zeszłej zimy Szamotka w moim RBR oddawała jeszcze ciepło i kilka stopni przegrzała  zadaną temperaturę.Problem jest w ręcznym. A jeszcze gorzej że nie można komputerem przestawić z ręcznego na automat. 
Użytkownicy online: