W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  problem z palnikiem Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2017-10-14 19:51
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
piec68 byłoby łatwiej , jakbyś  udostępniła swój kociołek Temp.podajnika w/g mnie za wysoka , czy na pewno czujnik jest dobrze podłączony do sterownika , czy nie jest pomylony z innym  Opisz lepiej swoją instalację , mile widziane zdjęcia , pozdrawiam
2017-10-15 21:08
  przemekoep10kw Posty: 232 Ostrzeżenie: 0
niby wszysko automatyczne a troszke sie trzeba mordowac z tymi ustawieniami i spalaniem tez od wegla zalezy a teraz o dobry wegiel bedzie trudno 
2017-10-16 09:19
  reaker Posty: 45 Ostrzeżenie: 0
Ludzie! Jaka zmiana nadmuchu?!?
przemekoep10kw przeczyść palnik i tyle! 
Tam skąd wylatuje powietrze w palniku gromadzi się do wewnątrz popiół i blokuje powietrze. Zawsze ten popiół jest przepychany na koniec kanału wentylacyjnego, stąd niedopałku na końcu paleniska.
Przeczyść też kocioł z zaskorupiałej sadzy w pobliżu palnika. Najlepiej dłutkiem, bo zgarniacze-pogrzebacze są za duże i nie wyrywają skorup sadzy.
Zobaczysz po wykresach, że kocił nagrzewa się znacznie szybciej - sprawdź sobie wykres u mnie, dzień 11-10-2017. Przed i po takim czyszczeniu. Przed - nagrzanie kotła w średnio w 22min, po w 15min.
2017-10-16 18:32
  przemekoep10kw Posty: 232 Ostrzeżenie: 0
to co mam czyścić co tydzień? bo tak robiłem to jest wina palnika ze na mniejszych mocach nie przedmuchuje na końcu palnika zobacz w nowych modelach typ m jak jest zrobione jak by było dobrze to by nie przerabiali
2017-10-16 18:41
  reaker Posty: 45 Ostrzeżenie: 0
Ja tylko napisałem, że u mnie czyszczenie bardzo pomogło. 
Możliwe, że jest źle skonstruowany palnik - za duże szczeliny i popiół się przedostaje do kanałów wentylacyjnych. 
Wiem tylko że w kanałach wentylacyjnych absolutnie nie powinien się znajdować popiół, bo to powoduje niedopalanie węgla na końcu palnika.
Może zastosuj jakąś siatkę metalową aby zatrzymywać popiół? A może stosuj przedmuch co jakiś czas - ustaw moc wentylatora na 100% przez krótką chwilę co kilkanaście godzin.

I jeszcze jeden pomysł: najwięcej popiołu przedostaje się gdy kocił jest w trybie podtrzymania. Może wtedy ustaw dosyć dużą moc dmuchawy, np 50-60%?
2017-10-16 19:33
  przemekoep10kw Posty: 232 Ostrzeżenie: 0
popiół robi sie jak piasek na końcu panika retopal nie lubi dużo dmuchania w potrzymaniu taki wiatr wygoni diabla przez komin
2017-10-16 19:39
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ja tam pale mialem od początku przygody z ogniwo i nie mam najmniejszych problemow z niedopalaniem , chociaz nie twierdze ze  ten palnik jest dobry , napewno nie jest az tak zły jak go potrafią opisywać
2017-10-20 20:59
  przemekoep10kw Posty: 232 Ostrzeżenie: 0
może trzeba dmuchać jak smok wawelski. na mile może większe dmuchanie jest i nie ma problemu .trzeba kombinować do skutku
dodane 2017-10-20 20:59trochę jest lepiej jak daje ostry przedmuch w potrzymaniu . ciekawe jak w zimie będzie. dajecie przedmuchy czy lepiej jak pracuje cały czas piEC?
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: bogdan7711, danieldykowski, DarekCiesla, Franczyk1, krzysiek8621, luki362, wojrad