W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  prosze o pomoc w regulacji Subskrybuj
2017-10-10 21:50
  sp9rcr Posty: 15 Ostrzeżenie: 0
Witam, mam problem z wyregulowaniem kotła Ogniwo Plus ze sterownikiem eCoal 3.5. Firma montujaca kocioł chyba sama nie potrafi go wyregulować, ustawili tryb automatyczny i stwierdzili ze tak ma być. Piec grzeje zbyt mocno, bierze zbyt dużo węgla (moim zdaniem, na podstawie pracy podajnika), nie trzyma ustawionej temperatury w pokoju, chyba jest zbyt wysoka temperatura spalin i.t.p. Przeglądałem tematy na forum i widzę że tryb automatyczny nie jest  najlepszy, dokładniej można ustawić to w trybie grupowym lub ręcznym ale nie wiem jak. Pewne ustawienia w sterowniku są (niestety) mojego autorstwa bo usiłowałem zbić temperaturę w pomieszczeniach a piec potrafił się "rozkrecić" do 30 st. w domu pomimo ograniczenia do 21  w sterowniku. Chciałbym uzyskać jakieś wskazówki odnosnie wyboru trybu pracy i nastaw.
pozdrawiam, Piotr
2017-10-10 22:42
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Witam , sp9rcr najprościej będzie jak podejrzysz ustawienia jakiegoś użytkownika z forum , który ma podobny kociołek , podobną instalację i zastosujesz jego ustawienia . Potem obserwujesz " co się dzieje " w Twoim kociołku i wprowadzasz korekty , ale przede wszystkim polecam jako lekturę instrukcję obsługi kotła i sterownika oraz niektóre ciekawe tematy na temat spalania dostępne na forum Możesz również zadzwonić do ES i poprosić o pomoc techniczną w/w temacie , pozdrawiam i powodzenia życzę
2017-10-11 00:25
  berni641 Posty: 53 Ostrzeżenie: 0
Cześć, przede wszystkim "pogodówka" wymusza Ci za niską temperaturę nastawy kotła, temperatura na powrocie powinna być zdecydowanie powyżej 40-42 st. (punkt rosy), szkoda kociołka dla rudej...Natomiast wysoka temperatura czujnika wewnętrznego, daj w ustawieniach wyłączenie pompy po osiągnięciu temperatury zadanej w pomieszczeniu. Poza tym sugestie leON22-a, jak najbardziej trafne
pozdrawiam
2017-10-11 08:31
  sp9rcr Posty: 15 Ostrzeżenie: 0
Dzięki za sugestie, dzisiaj postaram się zmienić  ustawienia. A czy temperatura spalin 150 - 180 st. świadczy o tym, że ciepło idzie w komin? Mam wrażenie, że nadmuch jest zbyt mocny.
pozdrawiam, Piotr
2017-10-11 18:07
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Witam , są dwie opcje - pierwsza jak sam napisałeś za duży nadmuch i dlatego taka wysoka temp.spalin , druga opcja zabrudzony czujnik temp.spalin i kanały pionowe wymiennika ciepła , pozdrawiam
2017-10-12 14:11
  grabarz107 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Witam wszystkich, jestem tutaj nowym forumowiczem i mam pytanie.
Za kilka dni będę rozpalał piec (Tilgner EKR 20 sterownik eCoal) ostatni sezon zimowy (był to pierwszy) jechałem na automacie dlatego ze jeszcze tam nie mieszkałem ale już ogrzewałem dom ze względu na prace wykończeniowe. Spalanie było ogromne na samo ogrzewanie bez wody w tym roku chciałbym już coś ustawić aby zmniejszyć zużycie eko-groszku, raczej nie będę mieszkał jeszcze ale grzane będzie jak wcześniej tylko ogrzewanie(kaloryfery i podłogówka). Może ktoś z was ma taki zestaw lub podobny (piec+sterownik) i mógłby się podzielić swoimi ustawieniami na zimę dziękuje z góry za pomoc.
Użytkownicy online: hertka, huep