W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  bruli.pl  Ustawienie temperatury w pokojach Subskrybuj
2017-10-11 10:08
  sruba014 Posty: 17 Ostrzeżenie: 0
Cześć bracia!

Potrzebuję waszej porady zanim coś kupię/pozmieniam w instalacji.

Moja instalacja to 100% podłogówka, przez sprzęgło hydrauliczne i rozdzielacz oraz 2 zwory 3d bez siłowników (parter, poddasze). 2 pompy CO - jedna pompuje wodę na parter, druga na poddasze (są spięte pod 1 wejście do sterownika). 1 pompa CWU, 1 cyrk. 1 pompa ładująca sprzęgło, na krótki obieg - jest na przyldze. Sterownik to bruli v1. A piec to skam -p 12kw

Nie wiem w jaki sposób sterować ogrzewaniem podłogowym tzn chciałbym znaleźć kompromis pomiędzy większym zużyciem węgla gdy pompy chodzą 24/7 ale na niższej temp na zaworach 3d, a może zakupem jednego termostatu pokojowego, który po osiągnięciu zadanej w salonie wyłączał by pompy CO.

Funkcja "regulator pokojowy" w brulim v1 nie działa tak jak termostat pokojowy, po osiągnięciu zadanej nadal pompy tłoczą wodę w podłogę.

Czy moglibyście podsunąć mi jakiś pomysł jak mógłbym rozwiązać sterowanie podłogówką w domu używając mojego bruliego?

Czytałem, że "dla pomp jest zdrowiej" gdy pracują w trybie ciągłym, z tym że nie wiem czy praca ciągła to 24/7 czy praca od jakiegoś czasu do jakiegoś czasu, który jest potrzebny by dogrzać pomieszczenie gdzie jest termostat?

dodane 2017-10-11 10:08Czy mógłby mi ktoś z Was drodzy forumowicze pomóc?
2017-10-11 11:12
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Witam

"Funkcja "regulator pokojowy" w brulim v1 nie działa tak jak termostat pokojowy, po osiągnięciu zadanej nadal pompy tłoczą wodę w podłogę""
Masz włączony tryb pracy pompy CO jako ciągła. Zmień na wyłączona albo cyrkulacyjna.
Pozdrawiam
2017-10-11 11:18
  sruba014 Posty: 17 Ostrzeżenie: 0
Właśnie to zrobiłem - bardzo dziękuję za pomoc.

Mam jeszcze jedno zapytanie. Czy jest możliwość podłączenia do mojego sterownika dwóch czujników wewnętrznych (dół i góra domu) tak ażeby pompy działały niezależnie od siebie? Np. na dole utrzymuje się zadana 23 a na górze zadana spada do 21 i czujnik górny to wychwytuje uruchamiając górną pompę a czujnik dolny nie uruchamia pompy dolnej bo zadana temp wew się utrzymuje?
2017-10-11 11:20
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Oczywiście. Jeden czujnik pod wejscie cz.wew. Drugi pod temp. podłogowa..albo rezerwa..w zależności od tego jaką masz wersje PCB
Z tym że należało by rozdzielić pompy i jedną wpiąć pod gniazdo pompy mieszającej i zmienić ja jako pompę podłogową
2017-10-11 11:30
  sruba014 Posty: 17 Ostrzeżenie: 0
O i to jest dobra wiadomość. Jest tylko 1 problem ponieważ bruli nie obsługuje zbyt wielu pomp i w związku z tym:

Mam 5 pomp: 2xCO spięte pod 1 wejście do sterownika, 1 CWU w wejściu do CWU, 1 cyrkulacyjna pod wejście do mieszającej i 1 pompa ładująca sprzęgło w krótkim obiegu która jest na przyldze.

Rozumiem, że w takim wypadku odłączam pompę cyrkulacyjną i podłączam do jakiegoś prostego sterownika np z marketu budowlanego i w to miejsce wpinam jedną z pomp CO (tą górną np i ustawiam w sterowniku, że ma działać jako podłogowa).

a drugi czujnik temp wpinam w ww. przez ciebie miejsce np temp. podłogowa?


2017-11-28 11:47
  ewela86 Posty: 13 Ostrzeżenie: 0
Witam. Od niedawna mam piec na ekogroszek z podajnikiem. Na metraż 110 metrów kw. Spala mi około 40 kg dziennie
Przeczytałem już chyba wszystkie fora i ręce mi opadaja nie mam pojecia jak ustawic parametry.... 
Pomocy@
Temp zaworu obecnie jest na 40 stopni i w domu wcale za ciepło nie jest...
A podajnik na 150 kg starcza zaledwie na 4 doby...
2017-11-28 11:56
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Czy twoje urzadzenie jest w internecie? Chyba nie. Jak bedzie to bedzie latwiej pomóc. Nie będziemy wróżyć z fusów.
2017-11-28 12:02
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Zdjęcia albo schemat i typ oraz wielkość kotła.
2017-11-28 20:47
  ewela86 Posty: 13 Ostrzeżenie: 0
sterownik bruli 3.5 a kocioł 2,5kw z podajnikiem z pleszewa... no niestety nie jestem w internecie bo moi "specjaliści" mają czas i podłączają mnie od 2 miesięcy...
Użytkownicy online: harrypajak, idemnato, Jan46, marc26, Martines, mpotasznik, Wd27