W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Defro Smart II  Zrozumieć spalanie grupowe Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2018-03-03 02:00
  maron12345 Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Jeszcze mam pytanko odnośnie spalania do kolegów znających lepiej temat a mianowicie:
czy lepiej ustawić piec tak aby częściej wchodził w stan podtrzymania? czy raczej stan podtrzymania obniża sprawność pieca?(bo z taką sugestią się spotkałem) i lepiej dla sprawności aby jak najmniej czasu utrzymywał się w tym stanie?
Co sądzicie o spalaniu u mnie na poziomie 21kg/d, przy 140m kw, budynek z 1975roku ocieplony styropianem na zewnątrz 8cm, ze stropem słabo ocieplonym mieszanką wapna i trocin, dach pod papę, ściany z "suporexu" 20cm/szczelina +10 cm wewnątrz?
Dzięki za podpowiedzi i odpowiedzi, bądź linki do materiałów do poczytania o tych kwestiach.
2018-03-03 09:03
  olo73 Posty: 63 Ostrzeżenie: 0
witaj kolego 
jeśli masz dom słabo ocieplony i 140m a spalasz 21 kg na dobę przy takich tem. to ja bym nic nie kombinował
piec jak chodzi za nisko a często ludzie kupują nad wymiar piece i wtedy przykręcają że on chodzi aby aby to się wtedy niszczy piec ,
ale 21kg to ja bym nic nie kombinował jak spalanie ok 
pozdrawiam
2018-10-09 17:14
  PLUS-MAD Posty: 71 Ostrzeżenie: 0
witam czy w spalaniu grupowym można zwiększyć krotność podawania. Problem polega na tym, że żar schodzi zbyt nisko w palniku. Obecnie palę peletem.
2018-10-09 17:41
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
odpowiada za to ilość powtórzeń. Parametr ten zmieniamy dla przypisanej mocy Min i Max
2018-10-10 11:30
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Witam,grupowe nie jest dobrym trybem spalania dla pelletu. po zakończeniu cykli podawania następuje czas na dopalenie paliwa..od 2 do 5 minut. Spowoduje to wypalenie calego pelletu znajdującego się na palniku. 

Proponujemy palenie na pełnym automacie z typem kotła pellet i korektą dmuchawy np -6%

Ew w trybie retorta ręczny. 

Pozdrawiam
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: darpie70, dolczak01, emaz, mario-speedway, Michal_S, muchy