W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Ustawienia sterownika w wersji 1,0,0,3 pod wegiel retopal Subskrybuj
2017-09-12 22:26
  lucjan1223 Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Witam serdecznie
Właśnie zakpiłem na sezon zimowy węgiel RETOPAL z Polska Grupa Górnicza Katowice.

Przyznam się że dotychczas paliłem marnym węglem ze sklepów budowlanych co skutkowało rożnymi problemami,
Poczytałem trochę o tym węglu i znalazłem informacje o tym że ten węgiel pracuje na niskich obrotach dmuchawy.
Posiadam piec Ogniwo Eko PLUS 16KW.
Czy jest ktoś w stanie podać zbliżone ustawienia sterownika takie aby nie pojawiały się spieki "kalafiory" bo czytałem że to częste przypadki podczas złych ustawień sterownika (zbyt wysoka praca dmuchawy).
2017-09-13 13:37
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Witam,a jakim trybem chcesz palić? retorta eCoal? grupowe? ręczne?
Pozdrawiam
2017-09-14 20:59
  lucjan1223 Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
retorta eCoal
2017-09-15 07:48
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Witam,zacznij od ustawień fabrycznych.
Czas pracy ok 5 s
Korekta dmuchawy 0%
W przypadku pojawiania się spieków (kalafiorków) bądź zapadania się paleniska korekte dmuchawy ustawiamy na np -2 %. Następnie należy odczekać nie mniej niż godzinkę i sprawdzić czy dało to jakiś efekt. W razie braku zmian nadal zmniejszamy korektę dmuchawy aż do osiągnięcia oczekiwanego spalania.
Jeżeli jesteśmy pewni iż nasz groszek jest bardzo wysokiej jakości od razu możemy ustawić korektę dmuchawy na np -3 % i obserwować efekty.
Pozdrawiam
2017-09-16 12:45
  lucjan1223 Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Dziękuje serdecznie

Użytkownicy online: Arturro, Rafaho, wajnercz