W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Pompa kotłowa/obiegowa jak podłączyć? Subskrybuj
2017-09-08 11:29
  damian_lisu Posty: 29 Ostrzeżenie: 0
Witajcie,
Mam mały dylemat.
Mianowicie moja instalacja wygląda jak na załączonym schemacie

Pompa kotłowa pojawiła się u mnie gdyż bez niej był problem na obiegu kotłowym w trybie zima. Grawitacja nie wystarczała i za zaworem woda była zimna. Obecnie z pompą jest OK ale mam dylemat w wybraniu odpowiedniej opcji na sterowniku dla niej.
Problem w tym że jeśli ustawię pompę w funkcji pompy dodatkowej jako pompę kotłową co jest zgodne z fizycznym montażem (za wyjątkiem bufora którego nie mam) to pracuje ona non stop. W trybie lato również.
Jeśli ustawię pompę mieszającą, która z zasadzie działa w trybie lato jakbym chciał (ochrona powrotu) ale pojawia się problem w trybie zima. Pompa ta nie startuje z pompą CO i co za tym idzie woda za zaworem jest zimna. No może nie dosłownie ale wiecie o czym mówie.
Co bym chciał osiągnąć. Aby pompa z obiegu kotłowego (czy też mieszająca, zwał to jak zwał) startowała z pompą CO przy wejściu w tryb zima, oraz z lato aby pełniła ochronę powrotu (po zamknięciu na 0 st. zaworu 4D)

Czy może ktoś mi powiedzieć czy możliwe jest takie zestawienie ecoala?

P.S.
Nie wiem czy ja mam takie problemy ale nie pomimo dodania załącznika lub w treści w postaci 25kB jpga nie widać go. Musiałem podlinkować go za zewnętrzny serwer.
2017-09-09 08:44
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Pompa mieszająca powinna startować zawsze gdy temperatura powrotu spadnie poniżej danej wartości, tak nie jest u Ciebie?

U mnie pompy (2) pracują 24h/24h, jedna pobiera 5W druga 4W.
2017-09-09 10:36
  damian_lisu Posty: 29 Ostrzeżenie: 0
No właśnie jakoś nie potrafię znaleźć pozytywu dlaczego miałaby chodzić 24h. Przecież wystarczy 30 sek pracy na 6-7h aby utrzymać na wysokim poziomie temp powrotu.
Niestety nie mam zastosowanych pomp cyrkulacyjnych które pobierałyby 4-5W. Są to zwykłe pompy z Wity które ciągną po 25W. Szybki rzut oka na kalkulatory online i widać że pompa 25W skonsumuje przez miesiąc prąd za około 10 zł (x2 czyli 20 zł) a to już znaczny wzrost bezsensownych koszów.
2017-09-09 22:09
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Trochę nie rozumiem, dlaczego nie ustawisz mieszającej na wybraną przez siebie temperaturę?

4-5W pobierają pompy alpha 2 25-60, jedna tłoczy wodę do budynku oddalonego o ok 20m druga nagrzewa wymiennik rurowo płaszczowy żeby piec pracował w instalacji otwartej.
dodane 2017-09-09 21:59P.S. To nie są pompy cyrkulacyjne.
dodane 2017-09-09 22:09Zaraz..... mieszająca nie działa w trybie zima gdy działa pompa CO?
Jest taka opcja:  niezależna praca pompy mieszającej. Działa niezależnie od pomy CO, ale u Ciebie to jest odwrotnie? 
Użytkownicy online: wiesiekk1