W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  ustawienia CWU - tryb lato Subskrybuj
2017-08-16 14:25
  vivi-a Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Witam,
jestem nowym użytkownikiem kotła OEP 16 kw ze sterownikiem ecoal.
Mam pytanie dotyczące ustawień trybu lato.
Jakie powinny być ustawienia pieca żeby móc grzać tylko ciepłą wodę.
Mam przełączony piec w tryb lato, temperatura zadana na kotle to 50 stopni, a temperatura zadana na CWU to 45 stopni.
Przy takich ustawieniach pompa od CWU chodzi cały czas - nie wyłącza się mimo iż woda w bojlerze ma już odpowiednią temperaturę. Nie wiem czy to ja coś źle ustawiłam czy tak ma być...
Nie świeci mi się też dioda pompy CWU mimo iż cały czas pracuje.
Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak należy to prawidłowo poustawiać?
Dziękuję z góry
2017-08-16 16:15
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
vivi-a szkoda , że nie podłączyłeś sterownika do netu wtedy było by prościej a tak to nie wiadomo , może masz ustawioną ochronę powrotu przez pompę CWU , dlatego pracuje cały czas ? Napisz coś więcej na temat swojej instalacji ile masz pomp itd... , pozdrawiam
2017-08-17 08:33
  vivi-a Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Nie mam na razie możliwości podłączenia się do netu...
ochronę powrotu z tego co pamiętam mam ustawioną jako pompa mieszająca, której tak naprawdę nie ma... nie wiem czy to dobrze.
Instalacja to kocioł Ogniwo Eko Plus, powierzchnia domu 120 m2, dwie pompy - do CO i CWU, żadnych zaworów 3D, 4D, wymiennik 140 litrów.
2017-08-17 10:21
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
Witam vivi-a proszę się z nami skontaktować telefonicznie 605 780 882. Przejrzymy ustawienia oraz je skonfigurujemy. Podany telefon czynny do 20:00
Użytkownicy online: lukas81, Pirat