W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  CWU a przejście z Auto na Ręczny Subskrybuj
2017-06-26 13:06
  slawtaz Posty: 103 Ostrzeżenie: 0
Czy ktoś może mi podpowiedzieć, dlaczego u mnie o godzinie 12: 50 pompa CWU była włączona, mimo, że w tym czasie zadana z programatora wynosiła 40 stopni? Rano dogrzewałem wodę na grupowym do ok 7. Później przełączyłem na ręczny bo chciałem wygasić piec no i poszedłem sobie. Przed 13 przychodzę, na piecu 37oC, a pompka CWU pracuje. Obstawiam, ze ona cały czas pracowała od 7 rano i z mojego podgrzania wody nici. Dopiero o 13:57 przełączyłem ją ręcznie na OFF. W ogóle to podobno pompa CWU się wyłącza jeśli temp. na piecu spadnie poniżej CWU. To jak to jest w końcu?

Dzięki i pozdrawiam
2017-06-26 14:22
  reaker Posty: 45 Ostrzeżenie: 0
O godzinie 13:00 załącza Ci się zadana CWU 60stopni.
Obejrzyj sobie wykresy, przecież tam wszystko widać.
Poza tym czemu masz tryb Zimowy w nocy? Przy tych upałach to bez sensu...
I wnioskując po opóźnieniu temp spalania względem temp kotła chyba musisz przeczyścić piec, bo to jest blisko godzinne opóźnienie.
2017-06-26 22:18
  slawtaz Posty: 103 Ostrzeżenie: 0
Sorki, ale jeżeli nie potrafisz nic napisać w kwestii moich wątpliwości, to po prostu nie pisz. Ja doskonale wiem co mam ustawione, i wiem, że o 13 włącza mi się CWU, ale pewnie zauważyłeś, że może wątpliwości dotyczą okresu 7-13. W czym ci przeszkadza mój tryb Zima? Nie wolno mieć w lato, jakiś zakaz, piec wtedy źle działa, czy co. Może po prostu mi zimno w nocy. A co do pieca to akurat mam czysty.


Wracając do moich wątpliwości i drążąc dalej temat, to czy w trybie ręcznym działają programatory?, bo dzisiaj o 21 zgodnie z harmonogramem włączyła mi się pompka CO. Natomiast jeżeli tak by było, to dalej nie potrafię wyjaśnić dlaczego do godziny 13 miałem włączoną pompkę CWU. Przypuszczam, że jest to efekt tego, że ona działała w momencie przejścia na Ręczny, czyli harmonogramy nie mają znaczenia. Z kolei ma się to nijak do zachowania pompy CO.
Użytkownicy online: ANDRZEJ_OST, Barik1980, rafmes9419, zbyszekp