W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  zawór 4d problemy Subskrybuj
2017-06-18 18:58
  bliski Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
Witam
jestem tu nowy i swieżo po zakupie i instalacji kociołka OEP 10 kw instalacjie wykonywałem sam znaczysie tylko kotłownie reszta juz była po starym śmieciuchu wiem że to nie sezon grzewczy ale mam kolka problemów jako poczatkujacy pierwszy to taki jak ustawic zeby kocioł sie nie przegrzewał o 5 stopni powyzej zadanej temperatury np zadana 50 a dmuchawa i podajni wyłączaja sie dopiero po osiagnieciu 55 stopni a drugi i chyba wiekszy to problem z zaworem 4 d a dokładnie po otwarciu zaworu powyzej 15 % nie da sie utrzymac ani powrotu ani zadanej temperatury za zaworem mimo to piec osiaga zadana temp mozna obejzec to na wykresach z mojego kociołka dzis sie troche nim bawiłem i wczoraj terz z miizernym skutkiem
cwu wpiete przed zaworem zawór zasila grzejniki, na grzejnikach termostaty otwarte całkowicie


proszę o jakieś porady
2017-06-18 20:13
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
No i dobrze się wyłącza bo jakby się wyłączał przy 50 to by musiał od razu się załączać. W trybie pracy jest histereza ustaw sobie ją. Utrzymanie temperatury powrotu wymaga czasu. Zobacz za 24 godziny.
2017-06-20 08:34
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
Kocioł w trybie eCoal dąży do pracy ciągłej. Tak jak zauważyłeś ma 5cio stopniowa histerezę "podbijająca" temp na kotle dodatkowo ma bardzo małą histerezę załączającą prace/tryb grzania która wynosi 0,3 deg. W tym trybie spalania tak naprawdę wymaga się tylko  od użytkownika wprowadzenie odpowiedniej korekty nadmuchu w zależności od potrzeby. Jeżeli ten sposób spalania nie odpowiada Pańskim oczekiwaniom to proszę przejść na spalanie grupowe .
Niestety ma Pan wyłączony sterownik i nie mogę podejrzeć Pańskich ustawień  dotyczących pracy zaw 4D. Jeżeli nie można utrzymać temp za zaworem  oraz na powrocie  to należało by podnieść temp na CO. Trzeba pamiętać ze jeżeli zawór ma nam pilnować temp CO to jego zadaniem jest tej temp utrzymywanie a dopiero reszta/pozostałość czynnika grzewczego idzie na powrót. Proszę się z nami skontaktować tel abyśmy mogli przejrzeć ustawienia i jednocześnie pomóc w ustawieniach  
Użytkownicy online: iro1973, Martas, nathan_g, robertk75, szery10