W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  ogniwo eko plus 10 kw ecoal 3.5 problem z pompami co Subskrybuj
2017-05-07 09:11
  damp Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
Witam zakupiłem kociołek jw tzn oep 10 kw ze sterownikiem ecoal 3.5, z racji ze wczesniej posiadałem zwykły piec zasypowy z miarkownikiem ciągu  to teraz przeskok z jednego na drugi jest kolosalny.
Z racji możliwości samodzielnego podłaczenia kotła do instalacji CO tak też zrobiłem,  podłaczylem czujniki tzn temp spalin do kotła, czujnik kotła, czujnik powrotu na powrocie , czujnik cwu do zbiornika cwu i chcialem za sucho sprawdzić czy po podłaczeniu wszystkie elementy pracują przed pierwszym rozpaleniem kotła, podłaczyłem też dwie pompy obiegowe jedna do co druga do cwu, są to pompy energooszczedne, i niestety właczyłem sterownik, pompy raz migły i zgasły, rozumiem że to ze względu na odłączone zasilanie przez sterownik na pompy (co i cwu),  wszedłem w tryb ręczny i w trybie ręcznym właczyłem dmuchawe i podajnik i wszystko działa, właczyłem też pompe cwu i pompe obiegową i na panelu ikony się zapalają lecz pompy nie działają nie właczaja się jakby nie dostawały impulsu(nie podświetlają się) ;/ dodam że na orginalnym kablu po podłaczeniu bezpośrednio do sieci pompy się załączają i działaja...
może to błachostka może powinienem coś ustawić? proszę o podsunięcie jakiegokolwiek pomysłu co mógłbym zrobić, niestety niedługo wyjeżdżam i  nie wiem co może być nie tak a chciałbym żeby wszystko było sprawne..
Piec to oep 10 kw, zawór 4 drogowy, pompa obiegowa na obejsciu co do rozdzielacza i od rozdzielacza grzejniki podłączone w posadzce pex, druga pompa to pompa cwu.
Jestem nowicjueszem także prosze o wyrozumiałość oraz z góry dziękuje za wszelkie sugestie pozdrawiam
2017-05-07 12:20
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
Pompa co podłączamy pod gniazdo P1, pompa CWU pod gniazdo CWU. Proszę sprawdzić czy są dobrze "wciśnięte". Pompy  powinny dać się załączyć w trybie ręcznym chyba że: sterownik jest w trybie alarmowym, pompa cwu ma tryb wyłączony lub odbiorniki są źle powkładane. W razie problemów proszę o kontakt  jutro z serwisem . Nr tel jest podany w zakładce kontakty. Pozdrawiam 
  
2017-05-07 19:03
  damp Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
Witam, udało się wkońcu, sprawdziłem napiecie na wyjściu ze sterownika i na wyłączonej cwu i później na załączonej i pokazywalo poprawnie, wymieniłem jeden przewód z zestawu zarobiłem jeszcze raz końcówki do wtyczki i ruszyła jedna, analogicznie sprawdziłem drugą wtyczke miernikiem, okazało się że druga miała wpięty pin na szczęście... uff aż mi ulżyło bo oby dwie reagują tzn przy włączeniu zasilania na sekunde zapalają się i gasną i przy włączeniu w trybie recznym ruszaja Korzystając z okazji chciałbym się zapytać bo mam w instalacji wpiety zawór 4d i ustawiony w połowie tzn połowa wody idzie w listwe rozdzielacza i podłąga przez pex do grzejników a druga połowa idzie do powrotu kotła zabezpieczając powrót i czy tą pompe co ustawić podpiąc jako mieszającą czy jako pompe obiegową p1?pytam gdyz poza zbiornikiem wyrownawczym jednym malym grzejnikiem i cwu ktore jest powyzej pieca cala reszta dziala tylko na obiegu wymuszonym. Pytanie numer 2, włączając sterownik mogę właczyć tryb auto i nie zaglądać do kotłowni czy powinienem coś w ustawieniach na już zmienic? dziękuje za pomoc i pozdrawiam
2017-05-08 16:00
  janklos12 Posty: 511 Ostrzeżenie: 0
zobacz czy masz ustawiony typ podajnika retortowy ecoal i typ kotła ekoplus, jeśli tak to wł. auto i sprawdz za 2-3 dni jak wygląda palnik jeśli nie dopala to korekta dmuchawy na plus jak wszystko zapadnięte to na minus. dla miału od razu korekta 5-6 oczek do góry, bardzo fajnie w moim 10kw sprawdza się też typ kotła 15kw ale ja palę miałem który potrzebuje trochę czasu poleżeć na palniku.
2017-05-08 20:53
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
 damp, pompę Co wpiąłbym jako P1. Pompa ta bez żadnego regulatora ( czujnika wew) , będzie chodzić ciągle. Jeżeli chodzi o spalanie to janikos12 Ci odpowiedział. Jeżeli tryb eCoal nie spełniałby twoich oczekiwań zawsze możesz przejść na grupowe.   
2017-05-09 21:09
  damp Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
Witam jutro wystartuje z kotlem, w ustwieniach podajnika mam tylko ekoplus 16kw z tego co widzialem,
mniej wiecej ile  opału wrzucic na kilka godzin testu? chodzi o to ze chce przetestować instalacje i kociołek czy wszystko działa jak potrzeba, później bede miał wiekszą przerwe, dopiero domek zaczne wygrzewac za kilka miesiecy jesienia, i co do rozalenia właczyć recznie podajnik az nazbiera sie dość duży kopczyk rozpalić recznie a potem auto? dziękuje zainformacje i pozdrawiam
2017-05-09 21:46
  janklos12 Posty: 511 Ostrzeżenie: 0
ja przy rozpalaniu podaje opał tak do. 2-3cm poniżej krawędzi palnika  na to kostka podpałki do gryla, zapalam i kładę na to trochę krótkich  drewienek i wł. dmuchawę ust. na 35-40%. po około minucie daje na ogień trochę węgla. czekam 1-2min i wł. na auto.
2017-07-06 10:57
  damp Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
Witam, niestety dopiero po tak dlugim czasie od zalozenia posta moge odpisac, palenie probne odbylo sie, mialem troche obaw bo musialem przelaczyc tryb pracy pieca na auto lato bo niestety nie chciala mi sie zalaczyc pompa co, pierwsze rozpalenie troche sie nadymilo ale juz mam.wszystko pouszczelniane bo po zagrzaniu komina juz zero dymku a rozpalalem tez gdy na dworze bylo bardzo cieplo nie moglem tego zrobic w innych warunkach. zawor 4d chyba sie spisal, ustawiony w polowie skali ladnie trzymal temp powrotu na piecu grzeniki tez byly cieple  
niestety przed sezonem wiekszosc czasu bede zmuszony byc gdzie indziej i bedzie wszystkiego dogladac malzona flatego chcialbyn sie zabezpieczyc przed jakimis przykrosciami juz eczesniej mam oep 10kw, komin fi 200 niestety nikt mi nie pow  ze wystarczy mniejszy ;( znac sie nie znalemni tak wyszlo, instalacja z zaworem 4d sterowanyn recznie, grzejniki  podlaczone rura pex w posadzce, tzn od kotla do listwy miedz i z listwy w dol posadzka i grzejniki, chciabym sie zabezpieczyc jakos przed przegrzaniem wody, bo niestety obieg co jest wymuszony pompami co ..  i stad moje pytanie gdyz po kilku godzinnej probie palenia gdzie kociol chodzil stabilnie przystapilem do wygaszania kotla, poprostu z trybu automatycznego ecoal gdyz jestem poczatkujacy przeszedlem to trybu pracy recznej i wylacYlem wszystko symulujac utrate pradu, zaobserowalem ze dosc dlugi czas opal tlac sie zbacznie podnosil temperatuje na kotle,  az wkoncu zdecydowalem sie zalaczyc prace pompy co zeby rozgobil to po grzjnikach, nie sprawdzalem do jakiej temperatury to dojdzie gdzyc przezornie majac pex chcialem uniknac poznienszyh problemoe i stad nasuwa sie pytanie, co polecilibyscie aby ustrzec sie przed utrata pradu i byc moze niekontroloeanyn ygaszebiem pieca bez przepuszczenia wody i chlodzebia w instalacji? myslalem o zasilaniu awaryjnyn o czystym sinusie i aku do tego ale gdzies wyczytalem ze caly sterownik z podajnkiem i pompami nie przejdzie... czy to prawda? czy np pompe od co odlaczyc od sterownika i na zasilaniu awaryjnyn prosto podlaczyc zeby caly czas pracowala
dodane 2017-07-06 10:57a pozostawic tylko pod sterownikiem pompe di cwu? przepraszan za dwa pisty ale pisze ze sluchawki i dziekuje za podowiedzi
Użytkownicy online: Mar-54, maste, piwnica, volf64