W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Instalacja fotowoltaiczna w zastępstwie kotła Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona137 / 188Następna stronaOstatnia strona
2022-01-04 18:37
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Nie kupuje mam wielkie drzewo orzecha włoskiego z którego zawsze mam kilka worków orzechów wrzucam partiami na palnik pali całkiem dobrze jak wysuszone drewno wrzucone na palnik. Znajomi nie chcą brać takich ilości a co roku zawsze zostaje.
2022-01-04 21:47
  elezibi Posty: 223 Ostrzeżenie: 0
Witam ponownie po przerwie 
Wszystkiego Dobrego na Nowy Rok.
To już 11 rok z niebieskim i Wami na forum ;D

Co do palenia orzechami to sypałem normalnie do podajnika jako dodatek do ekogrochu i paliło się bez problemów.
Utylizowałem i całe i wyłuskane (przez wredne mole).

Foto u mnie nie ogarnęło w tym półroczu jakieś 800kWh na minusie będzie.







Zobaczymy jak wyjdzie 1 półrocze 2022  

Czeka mnie "optymalizacja zużycia" bo chyba dalej będę pod kreską.
W tamtym roku mnie wykosiło chorubsko i pompę stawiałem na wariackich papierach. 
Tamta zima cała pompa na ostro podpięta pod stare grzejniki. (temp były do -19 , grzałka pompie przechodziła 16h na całą zimę)
Tą zimę też jakoś przetrwam i jak się pozbieram to na wiosnę pomyślę o dostosowaniu instalacji do pompy.

Czasy "dziwne" palenie wróg publiczny jak tu utrzymać awaryjne źródło ciepła w postaci niebieskiego ??



2022-01-05 07:48
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

elezibi napisał » 2022-01-04 21:47
Czasy "dziwne" palenie wróg publiczny jak tu utrzymać awaryjne źródło ciepła w postaci niebieskiego ??



A w czym problem idziesz na szrot dajesz 200 zł. wracasz z papierem że niebieski poszedł na żyletki. I zmieniasz tylko lokalizację niebieskiego na jakąś szopę czy inny garaż. Niebieski wszak idealny też nie jest ja będę szukać jakiegoś pelleciaka 7-10kW, ale dopiero jak tego ruda zje.
2022-01-30 18:25
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0



Taaa... 
Tak jak wiedziałem wcześniej - zużycie 0 kWh, ale płacić trzeba. 
W tej cenie caly prąd bytowy, bezobsługowe grzanie CO i CWU  
2022-02-01 10:27
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Sporo... u mnie tak średnio 27zł/2 m-ce czyli rocznie jakieś 170 zł, a u Ciebie 500zł prawie 3 razy więcej. Poczekam na rachunek zobaczymy jak to się będzie kształtowało w tym roku.
2022-02-01 10:30
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Witam po krótkiej przerwie Początek roku 2022r lepszy od zeszłego , mam nadzieję że reszta wyjdzie podobnie

PC CWU Buderus 270l zjadł na podgrzanie wody do 50st - 45kWh ( dalej zasilany małym bojlerem ) .

Oczywiście za zeszły rok dopłata 479 PLN , brakło 723kWh 
2022-02-01 18:51
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Styczeń tylko do sieci wysłałem 83kWh, a produkcja wyniosła 211kWh.
U mnie faktury jak nie było tak nie ma.
2022-02-01 19:55
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
marcinbb napisał » 2022-02-01 10:27
Sporo... u mnie tak średnio 27zł/2 m-ce czyli rocznie jakieś 170 zł, a u Ciebie 500zł prawie 3 razy więcej. Poczekam na rachunek zobaczymy jak to się będzie kształtowało w tym roku.

wydaje mi się, że mniej się nie da. Mam "taryfę sprzedawcy", żadnych "cen gwarantowanych" ani "elektryka na żądanie".
Ciekawe, ile Tobie podeślą na fakturze. Pochwal się przy okazji, jeżeli to nie tajemnica
2022-02-01 21:26
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
tryt napisał » 2022-02-01 19:55

wydaje mi się, że mniej się nie da. Mam "taryfę sprzedawcy", żadnych "cen gwarantowanych" ani "elektryka na żądanie".

Ciekawe, ile Tobie podeślą na fakturze. Pochwal się przy okazji, jeżeli to nie tajemnica

U mnie Energa więc faktury przychodzą co 2 miesiące i najwyższa w ubiegłym roku to 27 zł/2m-ce czyli 13,5zł miesięcznie. Ale OK wpadnie rachunek za listopad i grudzień + jeśli będzie jakaś dopłata wkleję.
2022-02-02 06:56
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
doszukałem się, co mie sprzedano. To "stawka stała ceny" wynosząca 12 zł netto na miesiąc. Stawkę stałą ceny jak widać trzeba płacić, nawet jeżeli tej ceny nie ma. Poprosiłem o wyjaśnienie, ciekawe, czego się dowiem
2022-02-02 12:53
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Niczego się nie dowiesz dlaczego mieli by się tłumaczyć, rząd im kazał takie coś dopisywać do rachunku na podstawie rozporządzenia z dnia XX.YY.ZZ
2022-02-02 16:29
  zbigmaz01 Posty: 1656 Ostrzeżenie: 0
Ci na górze nie kazali, ci na dole liżą dupę i łapią punkty do spółek skarbu,
2022-02-02 20:21
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Ostatnio przypomniało mi się że słup BigEnergy stoi na moim polu więc niech uszczuplą swoje zyski abym i ja coś z nich miał. Odpisali że ich słup stoi na moim polu od ponad 30 lat i wcześniej nie wnosiłem sprzeciwu więc sorry ale się nie podzielimy bo Oni mają służebność.
Odpisałem że poproszę o wpis do księgi wieczystej z istnieniem takiej służebności.
Napisałem też że rosną wysokie drzewa i zagrażają ich kabelkom ale niestety zgodnie z art 193KK nie mają mojej zgody na wejście na mój teren bo ograniczyli się tylko do słupa a nad moją ziemią a przez środek leci kabel do sąsiada.
Wspomniałem też że lubię na swojej ziemi palić ogniska czasem większe czasem mniejsze, latam też dronem FPV i mogę przypadkiem nie zauważyć ich kabli a silnik 2000kV może uszkodzić izolację kabli.

Na chwilę obecną milczą od dłuższego czasu... oni mnie ostrzegają że muszę mieć rozdzielnie elektryczną aby mnie prąd nie kopnął ja też wolę ich ostrzegać.

Ale niedługo później przyszedł jakiś pacan z firmy od światłowodów że pan da wejść to damy panu powiedz Pan ile. Mówię ok pokaż umowę a tam. że jak sprzedam działkę to muszę im zapewnić to że w księdze wieczystej będzie wpis że kolejny właściciel też musi się na to zgodzić i mam tego dopilnować. Mówię wypad i aby nie wracał, on mówi że da mi 3500zł. To mówię mu weź se panie 3500zł tylko wpisz mnie pan do swojej księgi wieczystej na swój dom. Jakoś nie chciał się zgodzić, aha a później jeszcze chciał dorzucić darmowy internet. Mają problem ponieważ ten światłowód musi dotrzeć do każdego domu w regionie a ja im zablokowałem tę możliwość ciekawe kiedy przyjdą ponownie a ja ponownie się nie zgodzę.
2022-02-02 22:38
  Luke Posty: 241 Ostrzeżenie: 0
Żałosne. Nagorsze jest to, że wg twojej żałosnej skali wartości twoje zachowanie i ty sam jesteście zajebiści. Dno.
2022-02-02 22:55
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Luke napisał » 2022-02-02 22:38
Żałosne. Nagorsze jest to, że wg twojej żałosnej skali wartości twoje zachowanie i ty sam jesteście zajebiści. Dno.


Wiesz że w tyłku mam Twoje wartości... Liczy się moja wartość. Przecież ja Tobie nie każę wchodzić na moje pole, chcesz to grzecznie przyjdziesz i zapytasz. Chcesz wtargnąć na moją posesję 193KK i spierdzielaj to kosztuje ze 3 lata. W Teksasie (3 kroki aby nic z Twojego ciała nie wypadło poza granicę po strzale) bo Policja federalna robi śledztwo. A w Polszy zaatakujesz włamywacza po pijaku patelnią i masz wyrok, bo pijak był pod wpływem i się pomylił. A ma do tego prawo - jest pijakiem.

Żałosny jesteś TY pozwalając na dowolne ingerencje w Twoją własność. Też pewnie dopiszesz mnie do swojej księgi wieczystej bo dam Co za frajer internet i 3500zł? Liczę na to!


Ale może wejdę po pijaku na Twoją posesję i skradnę Ci węgiel i mnie zaatakujesz czymkolwiek?

2022-02-03 06:54
  Luke Posty: 241 Ostrzeżenie: 0
Czym wiecej mówisz tym bardziej jesteś żałosny. Taki typowy buc.
2022-02-03 23:39
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Dziękuję wzajemnie
2022-02-12 19:33
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0



Dzisiejszy uzysk, najlepszy w lutym


dodane 2022-02-12 19:33          marcinbb Kolego :

Zgodnie z art. 172 par. 1 Kodeksu cywilnego posiadacz nieruchomości niebędący jej właścicielem nabywa własność, jeżeli posiada nieruchomość nieprzerwanie od lat dwudziestu jako posiadacz samoistny, chyba że uzyskał posiadanie w złej wierze (zasiedzenie). Stosownie zaś do treści par. 2 po upływie lat trzydziestu posiadacz nieruchomości nabywa jej własność, choćby uzyskał posiadanie w złej wierze.
Do zasiedzenia nieruchomości konieczne będzie zatem spełnienie dwóch przesłanek:
posiadanie samoistne;upływ określonego czasu (zależny od dobrej lub złej wiary).

Ważne: Obie te przesłanki muszą być spełnione łącznie.
2022-02-12 20:06
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
Miała być zima a nie ma. Pompa miała brać dużo prądu, a bierze mało. I jest problem - nadprodukcja z fotowoltaiki. Może tą pompę wyłączę i przejdę na farelki Albo trzeba o jakiejś klimatyzacji pomyśleć na lato, czy cuś... Tylko dopiero co po remoncie i znowu kucie mi się nie uśmiecha
2022-02-12 20:13
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0

Zawsze możesz wspomóc sąsiada _powiem wystarczy się do gadać _powiem
Ja bym zawiesił kabel z gniazdem na płocie a sąsiad niech sobie resztę do pisze....
Pierwsza stronaPoprzednia strona137 / 188Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: duszaw, hynio1955, matrixpro