W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Propozycja fajnej opcji sterownika do panów z ES Subskrybuj
2017-04-13 02:58
  MarcinMTC Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
Witam!
mam pomysł na ciekawą funkcje w sterowniku- chodzi o zasilanie awaryjne.
W sterowniku jest wejście na alarm zewnętrzny. Chcę wykorzystać go do funkcji "tryb minimalne zużycie energii" Polegałoby to na tym, że po zaniku napięcia z sieci (sygnalizowane przez NO styki przekaźnika zasilanego z sieci 230V- osobne zasilanie) sterownik przechodzi w tryb podtrzymania i ma włączoną tylko jedną pompę Co czy CWU- do wyboru przez użytkownika. Tryb ten ma na celu jak najdłuższe wykorzystanie UPS-a 
Co Panowie na to?
 
2017-04-17 22:57
  minertu Posty: 1976 Ostrzeżenie: 0 MINERTU.EU
Tylko wtedy musiałbyś podpiąc wyjście awaryjne do gniazdka aby sterownik rozpoznał,że nie ma w nim prądu.
2017-04-18 15:14
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Ile razy w ciągu roku masz brak 230v?
Jeśli tak bardzo Ci tego brakuje to robisz sobie powiadomienie o braku prądu na telefon i sam wyłączasz ogrzewanie domu np. wybierając tryb lato.  Jeszcze musisz mieć router podłączony do ups-a.
Drugi sposób to po zaniku 230v przekaźnik wyłacza pompę CO a sterownik grzeje tylko Cwu, praca kotła się wydłuża a Ty dostajesz informację o braku prądu.
 
2017-04-21 23:44
  MarcinMTC Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
Dla mnie żaden problem zabawa z gniazdkami, ups-ami i 230V. Jestem elektrykiem. 
Chcę sobie taki bajer zastosować i tyle. 
A u mnie we wsi zdarza się brak zasilania. Zwłaszcza w duże mrozy:/
Użytkownicy online: danieldykowski, Franczyk1, Jarek56, Szeryf82