W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eSterownik.pl  Czyszczenie kotła Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 2Następna stronaOstatnia strona
2017-02-11 20:18
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
Zakładam nowy temat, bo dyskusja o tym leciała na zupełnie innym wątku.
Jeżeli ktoś ma ochotę, to proszę zajrzeć na mój wykres temp spalin. Około 17.30 wykonałem "czyszczenie" poprzez kilka ruchów zawirowaczami . Było około 95 stopni, spadło na około 80 stopni. Robota nie trwała nawet pół minuty. Utrzymywanie we względnej czystości wymiennika ma ogromne znaczenie
2017-02-11 20:32
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ja dziś przeleciałem w OEP16 płomieniówki o godz  14.30  spaliny spadły około  15 stopni 
Zajmuje mi to około 10 min po dwa ruchy szczotka .
2017-02-11 22:23
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Jak co tydzień , kompleksowe czyszczenie mojego OEP16KW po przełączeniu na Cykl Ręczny , czas ok.30min , temp.spalin spadła ok.20*C  
2017-02-11 23:04
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Dzisiaj czyszczony kompleksowo.
Temp spalin spadła. I tak co tydzień, jak mi się nie chce to co 2
2017-02-12 12:09
  maniek43 Posty: 87 Ostrzeżenie: 0
Ja czyszcze swoje 10kw co 2 tygodnie.Mam wyciągnięte zawirowywacze.przed czyszczeniem temperatura dochodzi do około 140 C.po wyczyszczeniu spada o 20 C.Wczoraj zauważyłem dziwny nalot na płomieniówce .czy to rdza?
2017-02-12 13:19
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Chyba tak. Jak się rozejrzysz bardziej po kompleksowym czyszczeniu to zobaczysz więcej takich kwiatków. U mnie wszędzie można znależć. 
2017-02-13 22:26
  marleyy Posty: 490 Ostrzeżenie: 0
ja tam czyszcze co 4tyg okolo  w poprzednim sezonie robilem to co tydzień - teraz nie widzę potrzeby.. wielkiej różnicy w spalaniu nie ma
2017-02-13 22:32
  S_76 Posty: 59 Ostrzeżenie: 0
Ja czyszczę przy każdym wybieraniu popiołu tzn. co 3 dni. Czynność ta zajmuje około 5 minut, po czyszczeniu temp. spalin spada średnio o 20 -25 st.C.
2017-02-14 13:39
  marleyy Posty: 490 Ostrzeżenie: 0
wybierasz popiół co 3 dni? Ja średnio co 7-10dni, co 2-3 tylko podgarnę popiół z tyłu popielnika do przodu graczką i tyle by było jeżeli chodzi o robotę czym palisz?
2017-02-14 14:07
  Tommyle Posty: 129 Ostrzeżenie: 0
Ja wybieram co 2 dni niepełny, bo nie lubię jak mi się przesypuje.
Obecnie palę żółtą iskrą.
Kotła praktycznie nie czyszczę bo mam RBR-K z ceramiką.
Raz na tydzień machnę dwa razy taką wajchą z boku kotła aby odpadły resztki sadzy z tyłu kotła.
Raz na jakiś czas czyszczę czujnik temperatury spalin 
2017-02-14 20:40
  buhaj39 Posty: 122 Ostrzeżenie: 0
Panowie,
Nie chce zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj.
Czy ktoś z Was pali bez "szuflady" na popiół w OE+? wiem że coś musi zamykać otwór z tyłu,czy można coś tam włożyć żeby zamknąć ten otwór? oczywiście tak żeby podczas czyszczenia bez problemu to wyjąć.Szuflada na popiół  w tym kotle to jakieś nieporozumienie,tyle samo spada na boki co do popielnika.
2017-02-14 21:38
  S_76 Posty: 59 Ostrzeżenie: 0
marleyy napisał » 2017-02-14 13:39
wybierasz popiół co 3 dni? Ja średnio co 7-10dni, co 2-3 tylko podgarnę popiół z tyłu popielnika do przodu graczką i tyle by było jeżeli chodzi o robotę czym palisz?


Palę mieszanką czeskiego z węglem kamiennym (kupioną w zeszłym roku w Castoramie po 560 zł/t) z dodatkiem biomasy. Wybieram co 3 dni = po spaleniu około 80 kg paliwa. Z takiej ilości tego paliwa powstają jakieś 3 szuflady (ok. 15 litrów) popiołu. W kotle RBR zbyt duża ilość popiołu powoduje blokowanie przepływu spalin, dlatego ważne jest , aby nie przegapić właściwego momentu opróżnienia.
2017-02-19 13:21
  adamGA Posty: 163 Ostrzeżenie: 0
ja bym najchętniej wyciął otwór do czyszczenia z pod kanałów pionowych z boku tak jak to jest w starym OE. 
i zaspawał otwór do czyszczenia od środka tzw., zemstę konstruktora. 
Nie dośc że dołączonymi narzędziami nie można wyczyści wszytkiego trzeba odkurzaczem to jeszcze trzeba się prawie połozyc by tam dojśc. 

Ogniwo powinno udostępnic usługę na przerobienie czyszczenia włącznie z rysunkiem na WWW, tak jak napowietrzanie.
Może petycja .. ?
2017-02-20 16:23
  marian_ben Posty: 136 Ostrzeżenie: 0
Witam
eksploatuję  OEP 16kW już piąty sezon , kocioł czyszczę średnio  co dwa tygodnie ,pewnie można by coś zmienić w jego konstrukcji  (czyszczenie komory nawrotnej,kanałów pionowych) ,jednak myślę że jest to tylko kocioł węglowy i niestety podczas czyszczenia dokładnego (u mnie trwa to ok. 1 godziny łącznie z załadunkiem węgla) jestem nieźle ubrudzony .
2017-02-20 21:37
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
W moim OEPM DTR-ka w pkt 3.4.1 (sposób czyszczenia wymiennika ciepła) podaje, aby raz na trzy tygodnie wyciągnąć zawirowacze i wyczyścić kanały. Kolejne rysunki przedstawiają, jak odkręcić śruby, zdjąć pokrywę, wreszcie jak wyczyścić. Niestety ani słowa na temat tego, jak to cudo skręcić z powrotem - a nie jest to wcale prosta sprawa. Przegubowe pręty z gwintem niełatwo jest wcelować w otwory pokrywy, montaż wszystkiego "na zewnątrz" i wkładanie razem trzech zawirowaczy i pokrywy to robota dla kulturysty. Przy mojej niepełnosprawności jest to szczególnie trudna praca. Kombinuję teraz, może jakieś klocki podstawić tymczasowo pod pokrywę i wówczas od dołu wcelować z tymi prętami w otwory pokrywy? Jak robią to inni użytkownicy M-ki?
2017-02-21 19:42
  RFAJ Posty: 118 Ostrzeżenie: 0
tryt też jestem ,, samosiem  " Wykorzystałem stary taboret , zabudowałem pod nim zblocze linkowe , podwieszam na nim pokrywę na wysokości która mi odpowiada , wkładam i mocuje zawirowiwacze ,opuszczam ,,jednym palcem na miejsce .Również tym samym sposobem ,, bez wysiłku  mogę sprawdzić stan zapylenia zawirowywaczy i czopucha dźwigając pokrywę wraz z zawirowaczami za pomocą mojego ,, ustrojstwa
2017-02-21 20:19
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
RFAJ napisał » 2017-02-21 19:42
tryt też jestem ,, samosiem  " Wykorzystałem stary taboret , zabudowałem pod nim zblocze linkowe , podwieszam na nim pokrywę na wysokości która mi odpowiada , wkładam i mocuje zawirowiwacze ,opuszczam ,,jednym palcem na miejsce .Również tym samym sposobem ,, bez wysiłku  mogę sprawdzić stan zapylenia zawirowywaczy i czopucha dźwigając pokrywę wraz z zawirowaczami za pomocą mojego ,, ustrojstwa

super sprawa. Cyknij fotkę tego wynalazku. Widzę, że jednak nie tylko ja mam z tym kłopot. A w instrukcji woleli temat pominąć milczeniem 
2017-02-21 20:50
  RFAJ Posty: 118 Ostrzeżenie: 0
Żeby nie było .... Próbowałem w innym temacie dodać zdjęcia mojego ,, odpylacza zbiornika ,, niestety nie ,,weszły ,, Postaram się zrobić ,,te ,, Może ktoś bardziej ,,kumaty ,, powie jak prawidłowo wklejać zdjęcia na ,,esterowniki ,,? Bo poprzez ,,wstaw obrazek,, nie wchodzą.
2017-02-22 17:07
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
Może ktoś z "wiedzących" przeszkoli, jak wstawiać zdjęcia?
dodane 2017-02-22 17:07


Zostałem przeszkolony. Klikasz "wstaw obrazek", na dole pokazuje się czerwony tekst "dodaj nowe obrazki do tematu". Klik i wybierasz swoje zdjęcie. Potem jeszcze jeden klik i wstawiasz. Moje chyba jest widoczne  
2017-06-01 00:07
  wieprz789 Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Żeby nie było spieków i jak najmniej sadzy w kotle dobrym sprawdzonym sposobem jest dodanie łopatki wapna budowlanego na worek ekogroszku, ponizej jest link do filmu
https://www.youtube.com/watch?v=fLDn4Xb-iKo
dodane 2017-06-01 00:07a jak chcecie zobaczyć jak wygląda piec nie czyszczony przez 3 tygodnie o mocy 25 kw to zobaczycie ten syf na tym filmiei krok po kroku jak powinno wyglądać czyszczenie kotła Ogniwo Eko Plus 
https://www.youtube.com/watch?v=SYBw2_bu4Oo
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: brunon, dymyprzegini