Rozgrzewamy jesienne temperatury i z tej okazji przygotwaliśmy dla Państwa OBNIŻKI CENOWE wybranych produktów w naszym sklepie eSterownik.pl!
W zakładce "PROMOCJA" znajdziecie wszystkie produkty objęte rabatem
Forum  bruli.pl v3.5  Skamet eko retort pomoc w ustawieniach Subskrybuj
2017-01-31 07:44
  kosa78 Posts: 14 Ostrzeżenie: 0
Witam może ktoś zerknąć na ustawienia i histogramy mojego kotła. Wdaje mi się że spalanie mam trochę za duże, testowałem już różne opały i wyniki są bardzo podobne. Statystyki są dopiero co wprowadzone ale palę już od listopada a dopiero teraz podłączyłem internet . Najniższe spalanie uzyskuje przy cyklicznej pracy pompy CO według wewnętrznego czujnika temperatury tylko jest to mało komfortowe rozwiązanie ponieważ każde pomieszczenie nie ma takiej samej temperatury,

Kocioł to Skamet eko retort 8kW z palnikiem Batory. Ogrzewam około 70 m kw starego domu częściowo ocieplonego, nisko 2,2m.  Sześć grzejników i jedna drabinka. Na prawie wszystkich grzejnikach założone głowice termostatyczne. Instalacja jest prosta, rozdzielacz, osobne nitki na każdy grzejnik, jedna pompa, ochrone powrotu zapewnia CWU, tylko to spalanie jakoś wydaje mi się za duże, temperatura na kotle po dojściu do zadanej dość szybko spada po mimo tak małej różnicy pomiędzy zasilaniem a powrotem.
Link do kotła https://esterownik.pl/device/13704
2017-01-31 08:21
  Ameno25 Posts: 2869 Ostrzeżenie: 0
Skoro masz termostaty to dlaczego cyklicznie załączasz pompę?  jest to złe rozwiązanie  .
Ustaw pompę na 1 bieg , temperaturę kontroluj termostatami .
Mała różnica zasilania i powrotu  nie wpływa dobrze na ekonomię , zdław przepływ przez bojler zaworem tak aby różnica była  co najmniej 10* np 55* CO  45* powrót 

na razie   tyle - kocioł nie podłączony do sieci 
2017-02-01 06:33
  kosa78 Posts: 14 Ostrzeżenie: 0
Pompa szła cyklicznie bo wtedy uzyskiwałem dużo niższe spalanie dobowe.W domu trwał remont więc nie równe temperatury w pomieszczeniach mi nie przeszkadzały. Mówi się o ochronie powrotu a więc czy różnica 10st. nie wpłynie jeszcze bardziej negatywnie na ilość spalanego opału ? Nie wiem czy dławiąc przepływ uzyskam aż taką różnicę temperatur ?
Kocioł już jest widoczny  nie wiedziałem, że trzeba go udostępnić w ustawieniach

dodane 2017-02-01 06:33
Moc 16kW 4 podania wiatr 40%
Users on-line: bruno62, Kmieciu, paweldebskipolna, petrzycha, Waspawil