W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  bruli.pl v3.5  Bruli v3.5 vs kocioł z podajnikiem tłokowym Subskrybuj
2017-01-28 13:33
  Bacol Posty: 21 Ostrzeżenie: 0
Witam, mam pytanie czy ktoś posiada kocioł z podajnikiem tłokowym i do tego sterowanie bruli v3.5?, od kilku dni próbuje ustawić taki kocioł i wychodzi z tego wielka lipa, np.czas ruchu tłoka mam ustawione na 15 sekund czyli przy podawaniu paliwa powinien wykonać jeden pełny cykl a on wykonuje sobie dwa pełne cykle? a trzy poprzednie wykonał normalnie, od czego to może zależeć to już nie mam pojęcia.
Pozdrawiam
Tomek
2017-01-28 16:22
  bodziasty Posty: 1921 Ostrzeżenie: 0
Tomek zadzwoń do tego gościa - on ci pomoże 605907477
2017-01-28 20:31
  Bacol Posty: 21 Ostrzeżenie: 0
Dzięki, dzwoniłem ok 17 ale nikt nie odbiera, spróbuje w poniedziałek, ogólnie przerzuciłem piec w tryb tłokowy-auto (był na tłokowy-ręczny niby żadnych różnic w ustawieniach nie ma) i histerezę kotła z 2 stopni zrobiłem na 1 stopień, do chwili obecnej podaje tak jak powinien po jednym cyklu, zobaczymy co będzie dalej, teraz się zastanawiam co pozmieniać żeby lepiej wypalał opał, na sterowniku Bruli 2.1 było idealnie zero niedopałków.
Pozdrawiam
Tomek
2017-02-03 19:10
  multifan4 Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
Mam taki kocioł - KTM Grobelny tłokowy  i od kilku dni testuję go ze  sterownikiem Bruli 3.5. Jeszcze nie kupiłem routera, żeby w piwnicy był internet - na razie pracuje offline.

Trzeba podłączyć krańcówkę wg instrukcji obsługi i ustawić czas nieco większy niż jeden pełen ruch - wówczas tłok wykona jeden pełny cykl i zatrzyma go krańcówka . U mnie poszło bez problemu za pierwszym razem.
Użytkownicy online: ALFA159, Sahy, UkmBoiler