W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Wypięty kabel podajnika Subskrybuj
2017-01-26 17:04
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Witam

Wczoraj wypiął mi się  ze sterownika przez przypadek kabel zasilający motoreduktor , co skutkuje wystąpieniem alarmu " zerwana zawleczka"  , w momencie kiedy ma sie załączyć podajnik , samo wypięcie nie generuje żadnego alarmu 
Domyślam się że nie było obrotu motoreduktora dlatego ten alarm , ale czy sterownik nie powinien wykrywać nie podłączonego urządzenia i generować informacji typu " urządzenie nie podłączone " przerwa w obwodzie "
Zanim zorientowałem się ze wysunęła się wtyczka  motoreduktora , zdążyłem odkręcić osłonkę zawleczki w celu jej sprawdzenia w końcu taki komunikat dostałem na @ .
2017-01-26 22:56
  vldk Posty: 68 Ostrzeżenie: 0
a nie lepiej stosować wtyczki znormalizowane z blokadą przed wypięciem ( to do producenta ) , zapnij paskiem plastikowym i tyle
2017-01-27 07:56
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Tutaj tylko chodzi o to że wtyczka sie wypiela przez przypadek  , przyszedł @ z info że zerwana zawleczka i człowiek giba po imbusy żeby odkręcić ta osłonę itp a tutaj zonk , i szuka co sie dzieje a tutaj tylko kabelek sie wypiął  
2017-01-27 16:23
  vldk Posty: 68 Ostrzeżenie: 0
powinien być komunikat " błąd podajnika " - brak podłączenia lub przerwa w obwodzie podajnika nr 22/instrukcja : tak myślę 
2017-02-02 18:36
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
vldk napisał » 2017-01-27 16:23
powinien być komunikat " błąd podajnika " - brak podłączenia lub przerwa w obwodzie podajnika nr 22/instrukcja : tak myślę 



dokładnie tak jak piszesz .
dodane 2017-02-02 18:36czystka była ale odpowiedzi brak 

Może ponowie pytanie bardziej dokładnie 

Wypina się kabel podajnika ze sterownika , na @ przychodzi komunikat "podajnik uszkodzony"  , a na panelu sterownika info "zerwana  zawleczka"  dlaczego ani na @ ani na panelu nie ma komunikatu błąd 22
Ps przy faktycznie zerwanej zawleczce na maila przychodzi ten sam komunikat " podajnik uszkodzony "
Użytkownicy online: ogniwo555, Romek