W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  OEP 16kW ustawienia sterownika eCoal v2.4 Subskrybuj
2017-01-24 21:26
  kyniu113 Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Witam.Od 4 miesięcy mieszkam w nowym domu. 120 metrów, parterowy. Ściany ceramika 24cm + styropian 12cm.
Strop ocieplony 11cm styropianu.Dach deskowany + papa + blachodachówka.
W domu część ogrzewania to podłogówka a w sypialniach i garażu grzejniki.W łazience podłogówka + grzejnik drabinkowy.Zdjęcia planu domu i kotłowni załączam. Na wyjściu z pieca mam 2 mieszacze.Na podłogówkę i grzejniki.Bojler Galmet 100litrów. Pompy pokazane na zdjęciach.Jak na tę chwilę średnie spalanie przy tych temperaturach to około 3 worki 25kg Ekogroszku na 4 dni.Jak temperatura spadła do -25 to spalanie wiadomo skoczyło. Spieków dużych nie mam.Popiół raczej normalny.Co 2 dni pełny płaski popielnik wyciągam popiołu. Co 2 tygodnie czyszczę piec bo sadzy mam dużo jak na moje oko. Może to węgiel może złe ustawienia pieca? Od 2 tyg podłączyłem piec do Neta i mam prośbę do doświadczonych forumowiczów, aby zerknąć na moje ustawienia i coś podpowiedzieć. W tym roku mam zamiar palić w automacie. Jak ogarnę temat to w przyszłym roku przejdę na grupowe. Czekam na sugestie i co wieczór zaglądam na forum aby odpowiadać na wasze posty.

dodane 2017-01-24 21:26
2017-01-25 07:17
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Witaj. Nie zapada Ci się palenisko w trakcie pracy? 
Z opisu raczej wszystko Ok..
Powiedz jak Ci się to pali ew zrób zdj paleniska i popielnika. 
2017-01-25 21:39
  kyniu113 Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Wczoraj czyściłem popielnik o godz 18:00. Zdjęcia paleniska i popielnika z dziś o godz 18:05.
Sterownik jest online można podejrzeć ustawienia jak coś by ktoś miał do dorzucenia jeszcze.Jak coś mogę podrzucić również zdjęcia paleniska w trybie podtrzymanie po kilkunastu minutach od skończenia trybu grzania.

dodane 2017-01-25 21:39
Użytkownicy online: