W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Wysokokaloryczny opał Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona3 / 4Następna stronaOstatnia strona
2017-02-04 19:08
  pab11o Posty: 559 Ostrzeżenie: 0
Drugi dzień palenia wesoła
Kopczyk fajny ale mam lekkie niedopały i teraz nie wiem czy lekko zwiększyć nadmuch czy zmniejszyć ilość powtórzeń w automacie.
Popiołu naprawdę mało w szufladzie
Czy ktoś z was może palił miałem z wesołej?
dodane 2017-02-02 19:55Mam zamiar zakupić na probę
dodane 2017-02-04 19:08Wesoła to najlepszy groszek jaki miałem, bardzo mało popiołu nie spieka się, fajnie pali się w automacie, nie zapada się kopczyk.
Polecam wszystkim.
2017-02-14 17:48
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Jakby ktoś sobie chciał zafundować retopal 800zł/t z dostawą.





Teraz pora na skarbek, dawny pieklorz. Zobaczymy co pokarze.
2017-02-14 18:23
  DKo70 Posty: 2435 Ostrzeżenie: 0
Ja właśnie palę obecnie tym retopalem. 
Słaba kaloryczność
Szybko się spala
Spieka żużlowo dość mocno
I kopci 
Oczywiście spieka jak da się większy nawiew, ale jak da się mniejszy nawiew, to też spieka tylko mniej, ale strasznie kopci i dużo tworzy sadzy 
dodane 2017-02-14 18:23Aha i w workach po wysuszeniu jest po 22,5-23,5 kg.
2017-02-14 20:04
  arti Posty: 67 Ostrzeżenie: 0
DKo70 dzięki za info wyleczyłeś mnie z retopalu
Dość sporo osób na forum zakupiło na początku zezonu właśnie to cudo po za tym ze mega mokry specjalnie nikt nie wypowiedział się teraz już wiadomo... nie było się czym chwalić......
Masz u mnie 
2017-02-14 20:28
  DKo70 Posty: 2435 Ostrzeżenie: 0
Ja przynajmniej kupiłem za ok. 730 PLN. 

dodane 2017-02-14 20:28A tak na marginesie to w ostatnie 4 zimy paliłem grochem niewiadomej kaloryczności, ekomiałem ok. 25MJ, teraz retopalem 24-25MJ i ekogroszkiem 27-29MJ. 
Stwierdziłem, że najlepsze wyniki spalania (ilość opału i czystość w kotle) miałem na ekogroszku 27-29MJ i paliwem poniżej 26MJ nie będę już palił. 
2017-02-14 20:52
  arti Posty: 67 Ostrzeżenie: 0
U mnie opał z lokalnego składu 3 sezon z roku na rok coraz gorszy niby ten sam a gorszy.....
Teraz poprosiłem o certyfikat i okazało się że biorą od gościa co sam kruszy wungiel niby mieszanka własna
Marcel/bobrek/chwałowice/piast/silesia pewnie za leży co tam namieszają to wyjdzie...... bez sprawdzenia kota w worku już nie kupię. Więc kto może coś śmiało polecić chętnie przetestuję
2017-02-14 20:58
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Odstawiłem na chwilę wesoła i kupiłem po 5 worków retopala i Skarbka.
Retopala właśnie kończę. Testowałem różne ustawienia i albo jest koks albo żużel. Myślę że kaloryczność i spieki to podobnie do czarnej perły. Tylko tamta kosztowała 600. U mnie retopal suchutki
Od jutra testuje tego Skarbka. Coś trzeba wybrać na przyszły sezon grzewczy. Mam jeszcze dwa worki no name z lokalnego składu, prawdopodobnie Ziemowita. Najlepiej spala się u mnie wesoła, najmniej odpadu w popielniku.
2017-02-14 21:03
  buhaj39 Posty: 122 Ostrzeżenie: 0
arti napisał » 2017-02-14 20:52
U mnie opał z lokalnego składu 3 sezon z roku na rok coraz gorszy niby ten sam a gorszy.....
Teraz poprosiłem o certyfikat i okazało się że biorą od gościa co sam kruszy wungiel niby mieszanka własna
Marcel/bobrek/chwałowice/piast/silesia pewnie za leży co tam namieszają to wyjdzie...... bez sprawdzenia kota w worku już nie kupię. Więc kto może coś śmiało polecić chętnie przetestuję



Szczerze? U mnie najlepiej ze wszystkich którymi paliłem do tej pory czyli od 2 lat paliło się "Słońce" z Rowexu czyli rusek oraz Silver z Bartexu,prawie żadnych spieków,popiołu trochę wiecej z ruska ale różnicy między kalorycznością jakiejś dużej żeby nie powiedzieć żadnej  nie zauwazyłem,za to cena na wiosnę i latem zdecydowanie na korzyść Rowexu.
2017-02-14 21:34
  arti Posty: 67 Ostrzeżenie: 0
sq9tbu napisał » 2017-02-14 20:58
Odstawiłem na chwilę wesoła i kupiłem po 5 worków retopala i Skarbka.
Retopala właśnie kończę. Testowałem różne ustawienia i albo jest koks albo żużel. Myślę że kaloryczność i spieki to podobnie do czarnej perły. Tylko tamta kosztowała 600. U mnie retopal suchutki
Od jutra testuje tego Skarbka. Coś trzeba wybrać na przyszły sezon grzewczy. Mam jeszcze dwa worki no name z lokalnego składu, prawdopodobnie Ziemowita. Najlepiej spala się u mnie wesoła, najmniej odpadu w popielniku.

Skąd miałeś wesołą? 
Właśnie pomału szukam coś na przyszły sezon
2017-02-14 22:20
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
KWK Wesoła od 2007r połączona jest z KWK Mysłowice. Na OLX sprzedają ekogroszek Wesoła o kaloryczności 30 MJ/kg. Wklejam informację ze strony KHW KWK Mysłowice - Wesola:
"Obecnie eksploatowane są pokłady leżące zarówno w złożach byłej KWK „Wesoła” i KWK „Mysłowice”: 404/1, 418, 501, 510. Wydobywany z nich węgiel należy do węgli energetycznych typu 32,1 a jego wartość opałowa przekracza 25 000 kJ/kg, natomiast średnia zawartość popiołu nie przekracza 10,00%. Ważną cechą oferowanych sortymentów jest ich wyjątkowo niska zawartość siarki na poziomie 0,5 %."
Ostrożnie podają o kaloryczności 25 MJ. A sprzedawcom rośnie do 30MJ .... Nie mówiąc już o wilgotności. 
Kupujący nagminnie są oszukiwani
2017-02-14 22:43
  OEMMrozow Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Kolego tryt kopalnia podaje minimalną kaloryczność węgla. W tamtym roku z bieżących badań wychodziło około 29,5 do 30 MJ. Tematem tabu na kopalni jest aktualnie jego spiekalność bo eksploatują pokład który niestety ma swoją spiekalność na granicy normy czyli 20RI i to jest jedna sprawa. Druga to taka, że Ekogroszek Wesoła jak to potocznie wszyscy nazywacie czyli Groszek II jest praktycznie nie do dostania w KHW nawet po przedpłaconej awizacji uda się odebrać auto lub dwa w miesiącu. Trochę handluje węglem i dostarczam elementy do kopalń i wydaje mi się, że wiem jakie są realia. Wszystkie ekogroszki pakowane u producentów w najbardziej optymistycznej opcji są tylko Wesołą w nazwie lub ew. ekogroszkiem na bazie wesołej.
Jeżeli miałbym coś polecić to zdecydowanie Skarbek z KWK Bobrek ( ekspolatują osobną ścianę tylko dla ekogroszku) lub Skarbek KWK Piekary ( najleprzy obecnie ekogroszek na rynku). Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to bardzo proszę o kontakt.
2017-02-15 08:04
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
Generalnie potwierdzasz moje przypuszczenia, że wesoło to mają handlarze. A jednocześnie nie wierzę, że kopalnia, producent, który ma opał o wartości 29,5 - 30 MJ podaje na swojej stronie, że wartość opałowa przekracza 25 MJ. Zaniża wartość swojego produktu? Po co?
dodane 2017-02-15 08:04Dodam jeszcze, że nie ma normy na liczbę Rogi (RI) . Przy naszym spalaniu im mniejsza, tym lepiej. A najlepiej 0. Poniżej 10 RI to w mojej ocenie super wynik przy spalaniu retortowym. 20 i więcej może powodować kłopoty i duże spieki. Ponad rok temu dzwoniłem na kop. Mysłowice Wesoła i też mi o wysokiej spiekalności ich węgli powiedziano. Zasada jest taka - im głębsze (niżej położone) pokłady są eksploatowane, tym spiekalność rośnie. A ponieważ te płytsze właściwie zostały wyczerpane, pozostaje nam walczyć z coraz większą spiekalnością. Przykładem może być kopalnia Chwałowice sprzed kilku lat - wówczas po spaleniu sprzedawanego przez nich ekogroszku pozostawał popiołek jak z papierosa. A teraz już też spiekalność jest w granicach 15-20 (taką informacje uzyskałem gdzieś roku temu, teraz może być zupełnie inaczej). Wydobycie zeszło na większą głębokość.
Dlatego tak istotne dla nas są palniki potrafiące względnie dobrze spalić węgle spiekające.
2017-02-15 12:21
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Asekurują się dlatego zaniżają do 25. Mam kilka certyfikatów w domu i zawsze po badaniach jest na nich więcej kaloryczności niż podaje kopalnia.
Wesołą miałem z Biopolu kupioną 2 lata temu. Obawiam się ze teraz bedzie trudno o wesołą bo na lokalnym składzie mi to samo powiedzieli że nie ma dostaw z kopalni Mysłowice od jakiegoś czasu.Płytsze pokłady są nie wyczerpane tylko eksploatacja ich jest droga. Dlatego zamknęli kopalnie w Sosnowcu, Czeladzi i innych miastach. A tam był najlepszy węgiel z płytkich pokładów.

O wesołą zapytaj tutaj:
wesoła
2017-02-15 21:12
  pab11o Posty: 559 Ostrzeżenie: 0
video  tak wygląda palenik po dobie palenia jest to podobno miał wesołej 25MJ cena 480zł luz
2017-02-18 17:53
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
2 dzień palenia skarbkiem.
Spalanie bardzo ładne prawie sam popiół i to niewiele.
Jest też minus. Zapadanie się kopca kreta pomimo 6 podań i 50 stopni temperatura podajnika.
Parametry zewnętrzne stałe takie same jak dla retopalu.
W retopalu było 5podań i 47stopni.
Zmniejszyłem nadmuch  zobaczymy kiedy pokaże niedopały.
Macie inny pomysł?
2017-02-18 19:18
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Pewnie za duży ciąg kominowy , moja sugestia : montaż RCK albo uchylenie drzwiczek od wyczystki
2017-02-18 19:31
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Nie no nie mówmy o rzeczach oczywistych. Ciąg został zmniejszony a problem jest dalej. Nie można zdusić komina do 0. Piec się nie odstawia. Dałbym 7 podań ale w tych mocach nie ma.
2017-02-18 19:50
  procho Posty: 569 Ostrzeżenie: 0
sq9tbu - wrzuć jakieś foto popiołu, palnika co by można było rzucić okiem jak to wygląda
2017-02-18 20:27
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
sq9tbu co dla jednych jest rzeczą oczywistą , czy jak kiedyś pisał śp.MariuszK "oczywistą oczywistością" dla drugich może jest czarną magią napisałem co w/g mnie może być przyczyną , bo sam to przerabiałem , może komuś przyda się ta jakże cenna wskazówka .Widać że u Ciebie ewidentnie wina leży po stronie opału , zbyt kaloryczny a drugi to wina naszych wspaniałych "niebieskich strzał" które jak widać mają problem z małymi mocami i dobrym opałem 
2017-02-19 15:50
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Wrzuce jak sie uzbiera. 
dodane 2017-02-19 15:50Skarbek Piekary Śląskie
]

]


http://obrazki.elektroda.pl/2286633600_1487515800.jpg
Pierwsza stronaPoprzednia strona3 / 4Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Michal67