W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eSterownik.pl  Opinie zakupionych paliw Subskrybuj
2017-01-07 14:06
  arti Posty: 67 Ostrzeżenie: 0
Już każdy przetestował zakupione paliwa fajnie było by się podzielić efektami jakie dają. Wnioski będą na przyszły zakup. Zrobię skalę ocen od 1-10.(im mniej tym gorzej)
U mnie ekogroszek z lokalnego składu kopalnia Bobrek cena 860zl/t
Spikalność duża (kompromis między spiekami koksowymi a żużlowymi) -3
Wartość opałowa dobra -8
Sadzy dużo (co mnie najbardziej denerwuje) -3
Popiłu- średnio -6
Wilgotność - 10
Podsumowanie następny zakup będzie inny (trzeba spalić to co jest)

2017-01-07 15:12
  pablo Posty: 595 Ostrzeżenie: 0
Zapytaj się administratora czemu usunął posty z poprzedniego forum dotyczącego  gdzie i jaki kupujemy groch a było tego dużo i nie przywrócił tego ponownie a pisać znów to samo to nie ma sensu bo za rok pewnie znów wykasują.
2017-01-07 22:34
  MONAT Posty: 135 Ostrzeżenie: 0

U mnie groszek (nie eko) z lokalnego składu kopalnia Marcel cena 630zl/t luzem

Spiekalność duża (koksuje : 3) , ale po modyfikacji palnika mała  : 8

Wartość opałowa  bardzo dobra : 9

Sadzy mało : 9

Popiołu mało : 9

Wilgotność : 8 ( to  akurat zależy od pogody w dniu zakupu)
Podsumowanie następny zakup będzie taki sam
2017-01-07 23:04
  arti Posty: 67 Ostrzeżenie: 0
pablo napisał » 2017-01-07 15:12
Zapytaj się administratora czemu usunął posty z poprzedniego forum dotyczącego  gdzie i jaki kupujemy groch a było tego dużo i nie przywrócił tego ponownie a pisać znów to samo to nie ma sensu bo za rok pewnie znów wykasują.

Pablo nie do wczoraj jestem na tym forum czytałem opinie przy zakupach,
jednak sezon dopiero teraz się zaczął na dobre, wcześniej kotły sie kisiły i to były pierwcze wrażenia przy zakupie.....
Nie chcesz to się nie wypowiadaj, daj tym co chcą, a nie piszesz nie na temat.....
2017-01-07 23:33
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
arti zgadzam się z Tobą w 100% jest temat to się go trzymajmy , wiem że jeszcze niedawno był podobny na Forum ale nic nie szkodzi żeby go odświeżyć Obecnie palę Eko-Groszek Wesoła 715 zeta luz z miejscowego składu ale jak ktoś kiedyś napisał " Ta Wesoła już nie jest taka wesoła "
1.Spiekalność średnia : 6
2.Wartość opałowa : 8  27 MJ/kg ( w OEP 16kW trzeba się pobawić ustawieniami nadmuchu i modyfikacją palnika żeby dopalało spieki koksowe )
3.Sadza : 5  Tu jest problem , nadmierny ciąg kominowy powoduje samoczynne wypalanie ( pomaga montaż RCK albo uchylenie drzwiczek od wyczystki ) w związku z czym przy niskich ustawieniach temp.kotła i powrotu powstaje sadza , na obecne warunki pogodowe tzn. temp. zew. poniżej -10* jest OK
4.Wilgotność : 5 ( pojęcie względne ) widziały gały co brały , oczywiście przy zakupie luzem , w workach w/g specyfikacji sprzedawców może być różnie pewny
5.Popiół :8 ( na zasyp 120kg , pełny popielnik aż się ulewa ) w porównaniu do KWK Silesia 3x mniej , a ta sama wartość opałowa , na cieplejsze dni całkiem spoko groszek

PS.Są to wyłącznie moje opinie na temat w/w paliwa , mogą się różnić od opinii pozostałych forumowiczów ale wiadomo jak jest w naszym kochanym kraju z paliwami , każdy kombinuje jak może , a to co kupujemy miejmy nadzieję , że spełnia normy chociaż w 50%
Tutaj więcej na ten temat , dzięki uprzejmości MariuszK - http://suspenser.eu/testy-ekogroszku/
2017-01-11 10:06
  farante Posty: 65 Ostrzeżenie: 0
Czy ktoś pali ekogroszkiem kolumbijskim? 
2017-01-13 09:16
  dziuniek Posty: 78 Ostrzeżenie: 0
Witam,
"Wesoła" z lokalnego składu
1. Spiekalność: 8 (trochę twardych spieków)
2. Wartość opałowa: 8 ( 27MJ deklarowane przez sprzedawcę) (w ostatnie mrozy było ok)
3. Sadza: 6 (sporo jej było w okresie przed mrozami - piec się często odstawiał)
4. Wilgotność: - (nie pamiętam, kupiłem zeszłej wiosny i leżała przez lato w kotłowni w jutowych workach)
5. Popiół: 9 - (nie wiele - szufladka z całego zasobnika 100kg)

Do porównania mam Wesołą Iskrę z Kareny ale dopiero zacząłem nią palić więc opinia będzie później.

Pozdrawiam
2017-01-13 17:16
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
Może kiedyś powstanie kociołek do ekologicznego spalania śmieci i plastiku - to będzie prawdziwa rewolucja! Spalimy na miejscu, nie trzeba wywozić, kalorie ciepełka ogrzeją nasze chałupiny..... I nieważna będzie wartość opałowa, spiekalność i wilgotność.... 
2017-01-13 19:42
  IgnacC Posty: 56 Ostrzeżenie: 0
tryt napisał » 2017-01-13 17:16
Może kiedyś powstanie kociołek do ekologicznego spalania śmieci i plastiku - to będzie prawdziwa rewolucja! Spalimy na miejscu, nie trzeba wywozić, kalorie ciepełka ogrzeją nasze chałupiny..... I nieważna będzie wartość opałowa, spiekalność i wilgotność.... 

Prosta sprawa. Młynek do śmieci i węgla, piec z ceramiką, palnik nadmuchowy, w którym spalamy mieszankę węgla i   śmieci. Za piecem cyklon, następnie elektrofiltr, filtr z nadmanganianem potasu, filtr z mleczkiem wapiennym, filtr kwasowy i na koniec filtr workowy. To co pozostanie w filtrach będzie miało właściwości wybuchowe i trzeba będzie zadbać o to, żeby o Tobie nie dowiedzieli się terroryści. A na kominie jeszcze czujnik monitoringu jakości spalin z łączem do Wydziału Ekologi.
2017-01-13 20:05
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
http://www.nie-truje.pl/baza-wiedzy/zapobieganie/smieci-moga-byc-oze-870



Można przemysłowo, kiedyś będzie można w indywidualnych gospodarstwach
2017-01-17 08:19
  Koksik Posty: 31 Ostrzeżenie: 0

Witam,


Chciałbym podpytać kolegów i koleżanki, czy jest jakaś mapa? forum, ranking? etc. na temat zakupów ekogroszku?

tzn. czy macie jakieś sprawdzone składy, czy może możecie polecić dobry
ekogroszek zakupywany przez internet a nie na składzie obok miejsca zamieszkania?


Krótko mówiąc chciałbym kupić ekogroszek przez internet ( bo to
zawsze jednak taniej, bynajmniej w przypadku artykułów przemysłowych i
komputerowych), czy warto?

np.

http://www.tauron24.pl/dom/ekogroszek/Strony/ekogroszek.aspx?gclid=Cj0KEQiA-_HDBRD2lomhoufc1JkBEiQA0TVMmkh5fSl-r6AynzEhCiBG0b9UEH933O4b2pX7yHiXFdUaAmQa8P8HAQ


http://sklep.taniopal.pl/ekogroszek-wysokoenergetyczny


http://iskra.karena.pl/oferta/ekogroszek/7,iskra-zolta


czy warto kupować przez neta, macie jakieś doświadczenia?

jestem z dolnego śląska Łomnica (obok Jeleniej Góry)


Przeniesiony z wątku: Ekogroszek?
2017-01-17 09:28
  murat1814 Posty: 7 Ostrzeżenie: 0
To mój pierwszy sezon grzewczy i powiem Ci jakie mam doświadczenia
przed wszystkim unikać kupowania ekogroszku workowanego na składach ( zazwyczaj do takich zielonych lub niebieskich worków) kupiłem moje pierwsze 1,5 t ze składu bo znajomy powiedział że "tam mają dobry "
mój Boże co ja się namęczyłem
1. najpierw hit! worki ładowane po 35-38 kg ( weź to wrzuć do zasobnika)
2. drugi hit nie mogłem ogarnąć ustawień pieca pierwszy tydzień temperatura w domu 27 stopni !
3. oczywiście oszukali mnie na wadze eko groszku okazało się mniej o 60 kg ( niby nie dużo ale zawsze)
4. ostatni hit z zasypu 130 kg było coś około 30 kg popiołu i syfu na piecu

Podejrzewam że ten super eko groszek to było jakieś ruskie badziewie a kosztował 830 zł za tonę

w między czasie testowałem eko groszek z castoramy niezłe efekty ( mało popiołu dobra temperatura na piecu itp.)
ostatnio kupiłem w składzie   eko groszek pakowany https://sklep.wegiel.katowice.pl/product/ekogroszek-ekoret-r  u mnie zapłaciłem 896 zł za tonę jestem bardzo zadowolony mało spieków / popiołu i sądzę że można go spokojnie polecić ,ale widzę że przez neta trochę drożej niż na składzie wychodzi
Jedno jest pewne nigdy nie kupię już eko  workowanego  na składzie!

Przeniesiony z wątku: Ekogroszek?
Użytkownicy online: cervinka, czerskiandrzej, stajur