W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Zawór 3d do podłogówki - zamyka się i gotowanie w układzie Subskrybuj
2017-01-05 10:01
  Koksik Posty: 31 Ostrzeżenie: 0


Witam Serdecznie



Chciałbym zwrócić uwagę na problem w funkcjonowaniu
sterownika, posiadam wersję ecoal 3,5



Można podejrzeć mój schemat podłączenia tego co mam w
rzeczywistości u siebie w kotlowni :

https://esterownik.pl/device/12917 zamiast
zaoru 4d na podłogówkę mam zawór 3d



i chodzi właśnie o ten zawór 3d (sterowany siłownikiem przez
sterownik ecoal3,5)- powód dla którego niepokoję



W momencie kiedy pójdzie chwilowo duża temperatura przez ten
zawór 3 d i terometr pokaże że jest zbyt wysoka to automatycznie włącza się
alarm i powoduje że siłownik na zaworzez 3d zamyka zawór w konsekwenscji nie ma
odbioru temperatury przez układ CO i rośnie temperatura na piecu dopóki nikt
nie zaakceptuje tego alarmu.




pół biedy jeżeli jestem w domu i usłyszę że coś wyje,
natomiast jeżeli jestem w pracy to po powrocie czeka mnie rozpalanie na nowo, a do tego wczoraj zagotowała mi się woda w układzie bo nie było odbioru ciepłej wody z pieca  (no bo przez co skoro zawór 3d został zamknięty)



Można by było jakoś to usprawnić? np po minucie aby siłownik na zaworze 3d
wrócił do normalnej pracy?



 



Pozdrawiam



Damian



2017-01-05 10:22
  Michal_T Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
Cześć,
Moim zdaniem jeśli palisz w automacie Retortowy e-Coal ustaw sobie na kotle temp. 55. I tak przebija o ok 5 st, więc będzie Ci grzał do 60 +. Masz dosyć wysoką temperaturę spalin bo gonisz piec do ponad 65 st. Mocno dmucha i dużo spala, a i tak puszczasz na zaworze temp 30 st. Działanie pomp też masz dosyć wysoko ustawione 56 a powrót 57. Jak zmienisz ustawienia pieca to powrót ustaw ok. 45 st, a i tak niżej nie zejdzie bo widzę że masz w miarę mały odbiór. Ustabilizuje Ci to działanie układu (wykresy nie będą poszarpane) i piec zacznie się odstawiać. Nie będziesz miał też problemu z zaworem.
A i czas reakcji zaworu zmień potem z 15s na 60s a nawet 90s i będzie ok. I nie będzie tak skakał jakby miał ADHD.
2017-01-05 13:32
  Koksik Posty: 31 Ostrzeżenie: 0
Z temp. poszedłem wysoko bo miałem dość skrobania i czyszczenia co tydzień dwa pieca, czas reakcji jak miałem ustawiony duży to w ogóle działy się cyrki i co chwilę wyłączałem alarm.

Ale oczywiście spróbuję, dzięki za rady
2017-01-05 13:51
  Michal_T Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
Ja czyszczę co 2 tyg piec i nie mam z tym problemów. Niestety, bezobsługowy tylko gazowy. Wiedziały gały co brały i co dwa tygodnie piec będą skrobały he he  się zrymowało. Mój wybór - mniejsze zło. Żeby było łatwiej to tak trzeba ustawić piec, aby ładnie spalał paliwo. Wtedy czyści się miotełką.
2017-01-05 14:51
  Koksik Posty: 31 Ostrzeżenie: 0
Rozmawiałem z ludźmi (znajomymi 2 osoby) co mają piece na ekogroszek i czyszcza je raz na sezon :( wiec naczytalem sie jaki to ecoal jest innowacyjnym sterownikiem +oep wiec wzialem i dzis czyszcze co dwa tygodnie, wiec zakup był "przemyslany" ale jednak ....... a co sie bede powtarzał
2017-01-05 16:02
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Kolego Koksik ustawienia siłownika zaworu  masz delikatnie mówiąc fatalne , sterownik reaguje prawidłowo tak jak mu każesz ,poprzez to co powpisywałeś w  ustawieniach 
Użytkownicy online: 7492, AdamSroka16, adriankrecisz, amblypyq, dom49, LeszekZ, MPAC, tomasz84, UkmBoiler, wajnercz