W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Histereza trybu zima Subskrybuj
2016-12-22 00:15
  micubussi Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Witam,

Piec Ogniwo Eko Plus 16kW - pierwszy sezon grzewczy

Gdzie mogę w sterowniku ustawić histerezę trybu zima? Widzę tylko opcję dla trybu lato.
Aktualnie temperature zadnana mam na poziomie 56stopni, powrot 45 min na zaworze 4d i 45stopni na CWU z histereza 3stopni o ile dobrze pamietam.
Wkurzające jest to, że jak korzystam z CWU i biorę prysznic, to piec powoli spada, a grzanie załącza się dopiero pry 53-52 stopniach? To jest za późno, bo czasem bezwładność spowoduje, że temp pieca spadnie nawet do 50stopni zamiast grzać się od razu jak spada mp -1stopien poniżej zadanej. Przeszukałem sterownik manualnie i internetowe połączenie i nigdzie nie mogę znaleźć tego ustawienia ;/

Proszę o pomoc

2016-12-22 01:16
  micubussi Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Proszę w takim razie podejrzyj mój piec (powinien być dostępny publicznie) i oceń czy wg. Twojego doświadczenia wszystko jest okej. Może ja za bardzo panikuje.

Kolejna sprawa: Po nagrzaniu piec przełącza dmuchawe z 46% w 0%, a za jakiś czas (chyba przy pierwszym podtrzymaniu) uruchamia ją na 36% i tak już chodzi do końca przez kilka godzin, aż piec znów załączy się w grzanie i cały proces się powtarza.
Czy to też jest poprawna praca?
2016-12-22 06:57
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Grisza napisał » 2016-12-22 00:37
W trybie pracy podajnika Retortowy-eCoal i Retortowy-Grupowe histereza temp. kotła jest ustawiona na sztywno.
Histerezę edytować można jedynie w trybie pracy Retortowy-Ręczny.

micubussi napisał » 2016-12-22 00:15
Wkurzające jest to, że jak korzystam z CWU i biorę prysznic, to piec powoli spada, a grzanie załącza się dopiero pry 53-52 stopniach?

Tryb grzanie załącza się wcześniej, tylko nie ma to błyskawicznego przełożenia na wzrost temp. na kotle - tak jak sam napisałeś "
bezwładność" instalacji.



Grisza w grupowym histereza kotła na sztywno ? no co ty misiu złoty
2016-12-22 17:05
  micubussi Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Panowie, możecie zerknąć na wykresy mojego pieca i zobaczyć czy wyglądają poprawnie?


Napiszcie proszę też czy taka sytuacja jest normalna:


 Po nagrzaniu piec przełącza dmuchawe z 46% w 0%, a za jakiś czas (chyba przy pierwszym podtrzymaniu) uruchamia ją na 36% i tak już chodzi do końca przez kilka godzin, aż piec znów załączy się w grzanie i cały proces się powtarza.
Czy to też jest poprawna praca? 
2016-12-23 07:23
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Witaj,w podtrzymaniu masz ustawioną dmuchawę na 60 % więc jeżeli po postoju uruchamiając się dmuchawa ma moc 36 % to jest to raczej tryb grzanie,sterownik po postoju rusza z niską mocą. Widocznie zbyt krótko stał w postoju by przejść w podtrzymanie. 
Pozdrawiam
2016-12-23 09:12
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Większość użytkowników nie zdaje sobie sprawy z faktu, że każdy (prawie każdy sterownik ma swoje "drugie", ukryte życie. Jego działanie i reakcje są wynikiem działania  programu/algorytmu, a nie wyłącznie tych nastaw, jakie wprowadzi użytkownik.
2016-12-23 09:49
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Może nie ukryte..i może nie drugie  życie. eCoal działa automatycznie wg swojego algorytmu. Sam dobiera moc dmuchawy oraz przerwę w podawaniu. 
2016-12-24 10:48
  micubussi Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Dziękuję za odpowiedzi, ale czy takie działanie jest poprawne? Czy tak właśnie powinna wyglądać efektywna praca tego pieca?
Pytam, bo wczesniej miałem w poprzednim domu piec Ling Eko, dużo starszą konstrukcję, ale też automat i jego praca wyglądała inaczej. Najpierw grzał do zadanej temeratury i wyłączał grzenie potem co jakis czas podtrzymywał dodając węgla i włączając dmuchawę na określony czas i znów się wyłączał i tak w koło póki temp nie spadła poniżej zadanej o wartość określoną w histerezie grzania - wtedy znów zaczynał grzanie.

Tu jak widać jest inaczej i w zasadzie to piec pracuje cały czas (dmuchawa) tylko ze zmienną mocą no i nie wiem czy tak wygląda algorytm i dobry, efektywny proces spalania czy jest coś nie tak.

2016-12-26 13:36
  micubussi Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Nie dyskutuję i nie mówię, że mi nie pasuje. Nie miałem wcześniej styczności z tego typu sterownikiem dlatego ptam specjalistów czy tak to ma wyglądać. Z tego co zauważyłem, wiekszość z forumowiczów przechodzi na spalanie grupowe itp. Co można na tym zyskać? Dużo mniejsze spalanie ?
2016-12-27 14:38
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ecoal dobrze prowadzi palnik jeśli jest odbiór ciepła z instalacji powyżej 5kW    , na małych mocach lepiej sprawdza  sie grupowe na pewno kocioł mniej spala , jest to tylko i wyłącznie moja opinia .
Użytkownicy online: 8yl4NamZ1m4, Martines, melon12, Stan67