W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  "Ogólne" zasady przy paleniu miałem Subskrybuj
2016-12-15 09:15
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
Dotąd paliłem ekogroszkiem ze starych zapasów, które powoli są na wyczerpaniu. Niedługo rozpocznę nowy etap - palenie miałem. Z tym, że jest to miał zakupiony bezpośrednio na kopalni, o uziarnieniu od 0 - 31,5mm, tej grubszej frakcji jest całkiem sporo. Kaloryczność 27 MJ/kg. Bardzo proszę o Wasze opinie, oraz jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie i ogólne zasady ustawiania kotła przy takim paliwie, aby spalanie było efektywne
2016-12-15 13:46
  miazio Posty: 316 Ostrzeżenie: 0
jak napisałeś frakcja jest zróżnicowana więc będziesz musiał kombinować z ustawianiami i obserwować jak sie spala i korygować - ogólnie jak paliłem miałem to musiałem ustawić na większe dmuchanie ale miał był raczej jednolitej frakcji
2016-12-15 23:31
  Tomisss Posty: 83 Ostrzeżenie: 0
mniej kręcić podajnikiem, mocniej dmuchać = więcej syfu i częstsze czyszczenie kotła. Palę miałem tylko poza sezonem.
2016-12-15 23:51
  gregor40 Posty: 361 Ostrzeżenie: 0
Jakiego syfu? Jest tyle samo co z grochu. Czyszczenie pieca bez zmian. Więcej nadmuchu i tyle.Palę ekomiał z Bartexu obecnie, nie jest źle,Na ręcznym dmuchawa 45%, przerwa 45 sec, praca podajnika 5 sec.śmiga że halo.Powodzenia.
2016-12-16 09:48
  DKo70 Posty: 2435 Ostrzeżenie: 0
Ja w tym sezonie palę ekomiałem. Niestety miał mam bardzo spiekający /szlaka/ i gdy mocniej dmuchnę jak gregor40, to buduje się na palniku czop szlakowy. Dlatego dmucham jak w ekogroszek 39% ale mniej podaję bo 3 sek.
Jak już będziesz wiedział jaki jest miał do dopasujesz ustawienia. 
A syfu jest więcej w postaci 2 razy większej ilości popiołu niż na poprzednim ekogroszku. Ale to też zależy od miału. 
A poza tym serwis E_S pięknie ustawi Ci kociołek. 
Zdrówka
2016-12-16 14:52
  Hajtaler Posty: 130 Ostrzeżenie: 0
Miał 27 o takim uziarnieniu to pewnie Chwałowice. To odsiewka z niesortu przy odsiewaniu orzecha. Nie paliłem tym miałem ale paliłem Piastem 23 tyle że było dużo grubej frakcji( z 70% groszek) to pali się super
2016-12-16 15:50
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
Tak, Chwałowice. Sam jestem ciekawy, jak będzie. Jestem dobrej myśli, przy nastawach zapewne będę kombinował, ale coś za coś. Bo cena była mocno konkurencyjna w stosunku do wszystkich ekogroszków. 
2016-12-16 22:09
  Hajtaler Posty: 130 Ostrzeżenie: 0
Będzie podobnie jak z Pieklorzem z Chwałowic (groszek 5-25). Z tym miałem 27 to jak się dobrze zagadało z operatorem to sam gruby groszek można było załadować. Podobnie na Piaście z miałem 23.
Teraz jak KW przekształcono w PGG trochę się pozmieniało:
- groszek 5-25 z Chwałowic nazywa się Pieklorz Ekogroszek
- Retopal (wcześniej ładowany na Piaście II)jest dostępny na Ziemowicie(wcześniejszy groszek 5-25) To na plus pod względem frakcji - na PII  był brdzo drobny i było dużo miału na Ziemowicie jest równiejszy i nie ma miału. Nie wiem czy łądują go też nadal na Piaście II - odkąd jest na Ziemowicie  na PII nie ładowałem
- miał 23 na Piaście mieszają z miałem z Ziemowita - rzadziej można załadować coś grubszego
2020-05-23 07:02
  janjan Posty: 132 Ostrzeżenie: 0
Piszę w w pierwszym lepszym temacie o miale, dlatego że koledzy którzy nim palą ,powinni się spieszyć z zakupem, gdyż od 01 lipca 2020 wchodzi zakaz sprzedaży miału.
Użytkownicy online: domimik, koperniczek7, Pavlis