W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Przywitanie i prośba o pomoc :) Subskrybuj
2016-12-09 15:03
  YogiBaloo Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
Witam raz jeszcze wszystkich Forumowiczów
Niestety mój pierwszy post dodałem niedługo przed porządkami na forum, w związku z czym zniknął...

Wkrótce będę montował kocioł OEP 16kW. Mam prośbę o podpowiedzi w związku z planowanym podłączeniem hydraulicznym i możliwości wysterowania sterownikiem Ecoal - niestety instrukcja jaka jest, każdy wie...

Plan instalacji:

1. Kocioł OEP16kW, zabezpieczony powrót termostatycznym zaworem 3-drożnym z podmieszaniem, wpięty bezpośrednio w Bufor ciepła 800l. 
2. Kominek z płaszczem wodnym, wpięty bezpośrednio w bufor (może być osobny sterownik włączający pompę obiegową).
3. CO dom 1 układ główny - sterowany zaworem 3-drogowym przez sterownik, utrzymującym zadana temperaturę (czujnik wewnętrzny temperatury). Wpięty bezpośrednio do bufora. Instalacja miedź, grzejniki panelowe.
4. CO2 - pion Łazienki (grzejniki drabinkowe niestety potrzebują wyższych parametrów), ewentualnie bez wysterowania - są zawory na grzejnikach.
4. CWU bezpośrednio do bufora + pompa ciepła pod CWU na lato
5. CO budynku gospodarczego - układ na glikolu przez wymiennik, wpięty bezpośrednio do bufora.
6. Bufor ciepła 800l.

Planowany schemat podobny do poniższego:

Wyświetlanie image.png 
Bojler - zasilanie i powrót z Bufora 
Podłogówka na schemacie - u mnie wymiennik ciepła na bud. gospodarczy.
Brakuje kominka i obwodu CO2 na Łazienki.

Założenie:
1. Kocioł ładuje bufor, a po naładowaniu przechodzi w podtrzymanie. CO 1,2,3, CWU odbierają ciepło zmagazynowane w Buforze. 
2. Kominek po rozpaleniu ładuje bufor, kocioł w podtrzymaniu (a może być np. wyłączony?), ciepło odbierane jest przez CO 1,2,3, CWU.
3. Gdy temperatura spadnie na buforze, kocioł przechodzi do stanu grzania na optymalnych parametrach (jakie ustawić?)

Teoria brzmi ładnie, niestety nie znalazłem wcześniej na forum informacji jak można podłączyć sterownik, aby to wszystko obsłużył... A na temat modułów rozszerzeń, czy pracy sterownika ani słowa w instrukcji...

Liczę na Waszą pomoc, bo montaż na dniach
Żegnaj śmieciuchu! Witaj OEP
2016-12-09 16:13
  pablo Posty: 595 Ostrzeżenie: 0
Możesz to jako "namalować" ?
2016-12-10 15:55
  YogiBaloo Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
PONIŻEJ MOJE WYPOCINY
 
Użytkownicy online: 11305, anton66