W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Pompa cyrkulacyjna, rozkład wody w bojlerze Subskrybuj
2016-11-19 14:31
  wiktoriano Posty: 279 Ostrzeżenie: 0

Panowie, zrobiłem sobie taką przeróbkę
 Zamysł tego był taki by więcej ciepłej wody było w bojlerach.
Czy woda się wymiesza?
Czy będą pełne ciepłej wody?
Podłączenie jak normalna cyrkulacja, program - 5 minut pracy, 5 postoju, na 3 biegu żeby zrobił ruch w bojlerze
Pompa na kolanku w połowie dwóch żeby jednakowo pchało wodę do bojlerów.



2016-11-19 22:19
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Żeby było dużo ciepłej wody to wystarczy ciągła praca pompy Cwu na max do tego wysoka temperatura CO i to wszystko.
Zrobiłeś cyrkulację dwóch baniaków? Gdzie idzie ta rura od pompy bo nie widać.
2016-11-19 22:24
  wiktoriano Posty: 279 Ostrzeżenie: 0
Ta rura to normalna cyrkulacja czyli łączy się z wyjściem ciepłej wody na bojlerach.
W sumie to mam nadzieję, że pełne bojlery będą powodowały stabilniejszą pracę kotła.
2016-11-19 22:34
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Ok. Masz pompę Cwu? Powroty w bojlerach jaką mają temperaturę? Pompa Cwu działa dobrze?
2016-11-19 22:59
  wiktoriano Posty: 279 Ostrzeżenie: 0
Jest pompa CWU, ustawiona jako ochrona powrotu, nie wiem jaką mają temperaturę na powrocie, sam nie wiem dlaczego ten termometr dałem na zasilaniu. Przy następnym spuszczaniu wody przerobię to.
Pompy na CO i CWU są dwie takie same, diamond energooszczędna 
 

ale tutaj kłania się fizyka i mam wrażenie żeby to działało poprawnie to na cwu powinien być wyższy bieg niż na CO bo jak nie to CO zdusi CWU, zaś wysoki bieg może powodować zbyt szybki przepływ wody przez kocioł tym samym spaliny będą miały mało czasu by podgrzać wodę...
2016-11-20 09:49
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Nic nie przerabiaj, Daj ochronę powrotu na wyższą temperaturę to będziesz mieć więcej ciepłej wody. Zwiększy Ci się spalanie ale coś kosztem czegoś. Jeśli powrót w bojlerach wzrośnie do 50 st. to będziesz mieć w nich min. 50st ciepłej wody i wtedy żadna cyrkulacja nie jest potrzebna. 
To mieszanie wody miałoby sens gdyby była mieszana woda z samego dołu gdzie jest ona najchłodniejsza.
Użytkownicy online: Czarny, Mar-54, omegatransport99825, tony75, wwaassyyll