W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Pompa mieszająca Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2022-09-19 20:18
  faco Posty: 830 Ostrzeżenie: 0
verb napisał » 2022-09-19 18:45
Jo myśla, żeś mioł rok tymu odwrocić napynd od zaworu, 

Co Ty to godosz , przeca chyba łazi normalnie ? Co tam widzisz nie recht?
2022-09-19 20:27
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
No jo niy zaglondoł, ino pamiyntom żeś mioł z tym problym. A potym żeś sie wypion rziciom na porada. Jak Ci to chodzi dobrze, to sie ciesza.
2022-09-19 20:38
  faco Posty: 830 Ostrzeżenie: 0
No miołech ale z kolegami radzącymi z tego forum dali my rada.
Teraz mom taka zwiecha z tom pompą. Na pewno przerazo mie prad na pierwszym biegu, dzien deptanio to 1kWh a to dopiyro jedna pompa  Wola ja na razie nie włonczac i medytować co dali z tym zrobić. Zawsze sie przydaja jakies mondre rady.


A tak poza tym zas niy bydz taki pamientliwy 
2022-09-19 20:46
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ja jo dużo pamintom, tako zaraza zy mnie. Na piyrszym biegu, powinna Ci pompka elektroniczno brać kole 5-6W, a to som naprowda niyznaczne pobory prondu.
2022-09-19 21:28
  faco Posty: 830 Ostrzeżenie: 0
Tyz tak mysla, ze tako mo syns. Ciekawi mie czamu Ci szpece mi dali takiego potwora  
Zas yny wydatki ale ta najwyzyj bydzie w rezerwie.
Jak ta mom 180 to kupia 180 i bez problemu wlezie?, bo mom ciulate dojscie do ty pompy byda sie musiol czolgac aby jom wymiynic. Mom nadzieja ze yny rozkrynca srubunki i przeciepna?
2022-09-20 10:07
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
180 za 180 pasuje. Ale jak ciasno, tak że niy idzie ciut śrubunku odsunonć, to bydzie biyda, bo uszczelki gumowe sie podwijajom, chyba że fibrowe zastosujesz.
2022-09-20 15:48
  faco Posty: 830 Ostrzeżenie: 0
Dobra rada zawsze w cenie.
Jeszcze jedno, grzałem grzałką wodę w bojlerze gdy piec był wyłączony i temp. bojlera przez noc spadła ledwo ledwo. Teraz jak jest włączony piec nie dość ze chyba ciężko nagrzewa bojler to jeszcze on szybko chłodnie? Co się dzieje?
2022-09-22 10:11
  Rybson Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
Mi ostatnio powiedział jeden ceniony tutaj fachowiec, że pompa wystarczy jak pompa mieszają ma 7 W, co o tym myślcie, bo przymierzam się do montażu.
2022-09-24 15:46
  faco Posty: 830 Ostrzeżenie: 0
Ja mam obecnie 55W ale jak dobrze pójdzie w sobotę będę mienił na 5W. Co ciekawego ze jak pompa mieszająca jest wyłączona akurat w moim przypadku nie mówię o innych, przewróciła mi piec do góry nogami 
Dochodziłem co się stało ze tak dziwnie mi się zachowuje piec, i wyszło na to ze jak pompa nie pracuje to piec też ma wywalone na pracę
Jak w sobotę uda mi się założyć 5W to napiszę jakie są nowe efekty. 
dodane 2022-09-23 16:10No dobra pompa przyszła to przerzuciłem ją jak się to mówi w gangu, trudne dojście "czołganie się" ale 15 min. i siedzi, z 55W przeszedłem na 5W i pracuje jak widzę rewelacyjnie. 
dodane 2022-09-24 15:46Co myślicie o tym ze pompa kotłowa może wychładzać bojler. Wydaje mi się ze jak nie grzeje bojlera a czym pompę dam na wyższy bieg to wychładza bardziej bojler. Gdy znów w ogóle nie ma włączone nie mogę nagrzać bojlera Miał ktoś coś takiego albo ktoś takiego czegoś się domyśla u siebie? Jestem w trakcie badania sprawy. 
Mam bojler w piwnicy ale termometr z niego w łazience i właśnie zauważyłem ze nocą potrafi spać temperatura z niego nawet ponad 10 stopni 
2022-10-11 16:06
  gwarek Posty: 582 Ostrzeżenie: 0

5W na pompie mieszającej/ kotłowej to wystarczy.
Ta pompa tylko wspomaga grawitację.
2022-10-11 17:33
  faco Posty: 830 Ostrzeżenie: 0
Jak się domyślam zainstalowana pompa przed powrotem z CWU wyciąga mi z niego ciepłą wodę jak znów jest gorąca to grzeje powrót. Gdyby była zainstalowana za powrotem nie było by wymuszonego obiegu.
2022-10-19 21:40
  gwarek Posty: 582 Ostrzeżenie: 0

Z mojego doświadczenia im cieńsze rury tym trzeba moc pompy zwiększyć.
Chyba najlepiej zrobić to indywidualnie organoleptycznie.
Mierzymy temperaturę na dolocie i powrocie grzejnika.
Coś mi świta w głowie że różnica powinno być ok. 10st.C.
Więc tak "kręcimy" mocą pompy aż to uzyskamy.
Co do pompy kotłowej to ja mam 5W i to jest wystarczające.
2022-10-19 21:59
  faco Posty: 830 Ostrzeżenie: 0
U mnie pracuje na 7W. Pokoje nagrzane więc termostaty pozamykały dopływy, góry grzejników tylko ciepłe. Pompa C.O od 3W-11W tak się sama koryguje na pierwszym biegu. Tylko wychładzanie bojlera mnie męczy. Zrobiłem automat ze tylko jak pompa CWU się włącza, to się otwiera zawór na powrocie CWU. Coś pomogło ale jeszcze wydaje mi się ze za szybko chłodnie.
Co idzie ze wychładzaniem wody piec musi ją dogrzać. Więc tutaj posłużyłem się PV ze dogrzewa do 60 stopni i rezerwa na wychłodzenie pieca 15stopni do tych 75. Jak PV zagrzeje wodę za darmo, nie musi grzać piec  
Trzeba sobie jakoś radzić z przeciwnościami losu  
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: achim, Konvicka, Robakowo