W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Pompa ciepła w zastępstwie OEP Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona7 / 21Następna stronaOstatnia strona
2022-09-18 22:10
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
No właśnie część kolegów wyrzuciła piece na groch zamontowali PC +fv i cisza na temat zużycia prądu, teraz policzmy koszta pc+panel to między 80-100 tysięcy złotych ja dolzylem pięć gazowy zostawiłem pięć na eko jako awaryjne źródło  ,koszt pieca gazowego 21 tys spala za dobę 7,5 zł 
2022-09-18 22:15
  radsti Posty: 35 Ostrzeżenie: 0
Tak, można zmieniać zasady. Patrz oferta z Taurona z gwarantowaną ceną prądu. 
Masz stare stawki - masz, ale dowalili za przesył, "mocowe" suma summarum i tak zaplacisz tyle, ile masz zapłacić. 
Tak jak pisałem wcześniej, każdy miał chwilę radości - ci co palili olejem opałowym,pelletem, ekogroszkiem czy gazem. Każdy miał z rok, dwa oszczędności a potem do akcji wkracza państwo- a to tu dodamy jakieś opłaty, tu odejmiemy, tu "dołożymy", tu zaś"pomożemy". 
Tylko jedna strona może być na "plusie" - i to nie będzie zwykły szary człowiek
2022-09-18 22:30
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ja wszystko rozumie ale na te czasy nie ma mądrego, jednak różnica cenowa między pompą ciepła a kotłem gazowym to przepaść nawet jeśli są panele tak zachwalają pompy ciepła co roku dokładają paneli tylko po co jak jest tak super i drzewa do kominków pod domem jak na składzie 
2022-09-19 07:31
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Zużycie pompy raczej marginalne od początku września miałem 49kWh z czego (11kWh zjadła w sierpniu w ramach testów) na zasilaniu i tak wysoko bo 38*C na podłogę idzie 29*C ale i tak za wysoko bo w domu zrobiło się za ciepło 23,5*C więc wróciłem z kołchozu ale zjechałem z temperaturą na pompie do 36*C. Na dworze w okolicach 5*C.
Grzanie chałupy odpalone dopiero 2 dni temu więc zużycie w okolicach 15kWh/doba na co +cwu. (wraz z rozgrzaniem około 120m2 podłogówki... a raczej betonu która jest nad nią)

Generalnie jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Odnośnie cen PV w 2015r kosztowała mnie 12,7k PLN, późniejsze dokładki robione samemu, pompa ciepła 25k zł. więc to nie są wydatki rzędu 100k zł.

BTW. jadę na "prostej", i uważam że krzywą grzewczą pominę przy podłogówce zbyt duża bezwładność. Zbyt duże wahania temperatury na zewnątrz pompa by "do sprężarki dostała".
Dobra idę spać bo weekend zaczynam!  od środy do soboty znów do kołchozu.
2022-09-19 18:47
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Ale że co nie piszą ? W pompie nima co ustawiać, ja na początku grzebałem, aż wreszcie przywróciłem fabryczne i sobie chodzi. Głupi ja, w 93 roku nie pomyślałem, żeby ustawić dom pod panele, i jestem w tym temacie w dup.ie. Kocioł i tak musiałbym do końca przyszłego roku wymienić, i wydawało mi się, że pompa to dobry wybór. Teraz jestem mądrzejszy, i wiem że miałem kupić kocioł zasypowy, ale to już zymft po obiedzie. Od pierwszego września mam włączone grzanie, tylko kilka dni było bez grzania - na razie wychodzi niecałe 7kWh/dobę. Na wykresie wygląda to tak:



Ostatnimi dniami CO się "zagęściło". Czy się martwię ? Tak. Czy jestem zły ? Też tak, bo mnie wqrwia że mnie ojrozłodzieje postanowili okraść. Zresztą nie tylko mnie, prawda ?

dodane 2022-09-19 18:47Cisza ? Nawet Leonard nic nie napisał, a to mnie martwi hehe Piszcie, udowodnijcie że 500kubików drewna mi potrzeba hehe
2022-09-19 19:07
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
tak zle chyba nie będzie każde ogrzewanie będzie droższe niż w poprzednich latach ,jestem mile zaskoczony kotłem gazowym 2,5 m gazu na dobę przy 200m i 22,5 C w domu rewelacja
2022-09-19 19:07
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Tak jak verb prawi przez cały dzień po rozgrzaniu kilkunastu ton betonu pompa wzięła 4kWh czyli tyle co nic. równowartość 2,8 zł. a to nawet nie jest 1kg wungla po cenie 3500zł.
2022-09-19 19:20
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Roman, co tu się odzywać, ciepło w domu musi być, też mnie wqur...  że golą nas z każdej strony na wszystkim  Póki co zapas węgla po starej cenie mam na 2 sezony, dalej czekam na rozwój sytuacji i ostateczną decyzję PV, czy gaz 
2022-09-19 19:58
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ano Leonardzie, ano. Robią z nas bateryjki, szmaciarze zasrane. Życzę Ci, żebyś nazbierał opału na kolejne lata, w przystępnej cenie. To co się wyrabia, to jakiś sztuczny kryzys, bo niby dlaczego nagle jest ten kryzys, że rusek nie sprzedaje trochę węgla ? Śmiechu warte. Robią nas w ch.ja i tyle. A te debile kaczkowate tańczą jak im grają. Ale nawet jak przyjdzie zmiana, to nic się nie zmieni, bo będą nadal tańcować. Druga qrwa zapaść, najpierw zaraza, a jak nie wyszło, to dojebać widać jak. Potrzebni nam te ojrozłodzieje jak świni siodło.
2022-09-19 20:06
  adkwapniewski Posty: 408 Ostrzeżenie: 0
@verb - miałeś już defrosty ? Jak nie to poczekaj z hurra-optymizmem Dzisiaj włączyłem grzanie bo temp spadła do 2*C na zew. i zaliczyła pierwszy defrost w tym sezonie. 

2022-09-19 20:20
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

defrost przy takiej temperaturze... ???
Leje się z wymiennika ale aby coś tam przymarzło, takie rzeczy się nie dzieją przy 6*C na zewnątrz,
2022-09-19 20:59
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
A nawet nie wiem czy były defrosty. Czy widać to na wykresach ? Wcale nie jestem hura-optymistą, napisałem jak to na ten czas wygląda.

dodane 2022-09-19 20:42Tak w ogóle, to gdzie Ty mieszkasz, że miałeś 2st. U mnie jest chłodno, ale na razie temp nie spadła poniżej 6st.

dodane 2022-09-19 20:59
Coby nie było, że nic mnie nie martwi. Termostaty rozkręcone, a pompka chodzi na niskich nastawach.



Nie ma zatkanego filtra po drodze, nic nie powinno ograniczać przepływu. Jakieś rady ?
2022-09-19 21:47
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Odpal ją na full obrotach przed zimą sprawdzisz co się wydarzy. Najwyżej przegrzejesz chałupę.
2022-09-19 22:04
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
U mnie też pompka od 3 dni pracuje . U mnie wygląda to tak ze  krzywa wyliczana jest z temperatury zewnętrznej oraz z wewnętrznej , tyle ze wpływ temp wewnętrznej na krzywa mogę regulować lub całkowicie wyłączyć.   Krzywa u mnie to nie temperatura zasilania  tylko temperatura wody w obiegu , czyli średnia z temp zasilania i powrotu .Deltę zasilania i powrotu mogę ustawić , im mniejsza delta tym większy przepływ .Pompa załącza sie tylko wtedy kiedy spadnie temperatura obiegu grzewczego poniżej zadanej , ogólnie pracowała 42h zjadła według liczydła pompy  20kW  .Ustawienia z tego co widzę są ok , pompa nie taktuje , mam na dobę 2 starty sprężarki w grzaniu .
Co do rozmrażań to liczydło w pomie pokazuje ze miałem już 15 , ale dlaczego i czy to jest normalne to nie wiem .Ogólnie pompka pracuje super cicho w domku mam 23.5 stopnia w salonie   
dodane 2022-09-19 22:04Verb  Co steruje tą pompą którą pokazałeś  ? to jest pompa za buforem ? jest podłączona pod sterownik pompy ciepła ? czy to jest pompa  ładująca bufor ? Jeśli ta pompa jest podłaczona pod sterownik pompy ciepła , to jej moc jest regulowana sygnałem PWM czyli to pompa ciepła reguluje jej obroty w zalezności od mocy z jaką pracuję , i w zależności od delty jaką masz ustawiona 
2022-09-20 10:11
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

To pompa za buforem, uruchamia ją PC, zasilanie stałe. Jak ręcznie przełączę na bieg, to chodzi.
Wbudowana pompa ma - jak piszesz - pwm.
2022-09-20 11:59
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
No to jak masz zasilanie stałe i ustawioną na auto to najwyraźniej te 6W kreci tak pompą ze robi wystarczający przepływ dla tej temperatury zasilania  
2022-09-20 20:25
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
Jezdziłem chłodnią parę miechów a to jedno gów.. co pompa ciepła,miałem ustawione +2 a ona i tak robiła tefrost przy -5 a po rozł miałem czas 3h na zmianę tem na -25.Po kolejnym rozł musiałem przestawić agregat na +5 i się zaczęła symfonia nikt nie stał obok mnie, taki koncert dawała że parking był mój.Pompa ciepła bez względu na temperaturę musi co jakiś czas zrobić defrost,dzięki temu osuszacz likwiduje wilgoć
2022-09-20 22:49
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Nie bardzo rozumiem co ma chłodnia do pompy ciepła? Chyba że w zakresie osiągów możemy porównywać mojego Forda Mondeo do bolidów F1. Każde auto ma inne zadanie moje przy 6k rpm dochowało by żywota, F1 przy 11k RPM daje radę. Chłodnia długa na około 18m szeroka na 2m i wysoka też na 2m, z izolacją z gówna i pianki pur grubości nie przekraczającej 3cm. Gdzie nawalono około 25t towaru który trzeba dowieźć w dopuszczalnych granicach temperatur będzie -20*C na dworze a w środku są np. jabłka i musi być 2-4*C trza grzać, będą mrożone owoce morza -20*C trzeba dawać, nawet przy +30*C w cieniu a na słońcu. różnica temperatur 50*C.

@leon co chcesz nam powiedzieć że agregat na chłodni nie jest na prąd lecz na paliwo? No chłopie nie mierzymy jedną miarą gruszek i jabłek.
2022-09-21 07:58
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ameno25 napisał » 2022-09-20 11:59
No to jak masz zasilanie stałe i ustawioną na auto to najwyraźniej te 6W kreci tak pompą ze robi wystarczający przepływ dla tej temperatury zasilania  
Tylko można by powiedzieć, że zamiast kotła stoi bufor, (po stronie CO nic się nie zmieniło) a pompka kręciła wyżej. Dziwne to. Kij z nią.
2022-09-21 12:06
  romnix Posty: 49 Ostrzeżenie: 0
Tak najbardziej zadowoleni ludzie w mojej miejscowości są ci którzy mają kopciucha jeszcze bardziej ci którzy założyli bufor. Trochę mniej ale też jest zadowolony kolega który zamontował ATMOS + bufor i wszyscy którzy mają kominki. Na dzień dzisiejszy nie wiem na jaki typ ogrzewania przejść, jest tyle niepewności że w końcu można kolekcjonować formy ogrzewania i tylko z roku na rok wybierać czym palić. 
Pierwsza stronaPoprzednia strona7 / 21Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: