W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Pompa ciepła w zastępstwie OEP Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona4 / 21Następna stronaOstatnia strona
2022-09-03 22:59
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ja rozumiem to trochę inaczej w pozycji 6 mamy sumaryczną konsumpcję prądu przez pompę ciepła a nie godzinową, bo ciężko pompie ciepła nawet z włączoną grzałką było by wziąć przez 1h 30kWh (moje aktualne wskazanie - które zwiększa się każdorazowo po włączeniu pompy.) A w instrukcji mamy 1000kWh więc godzinowo nie dało by się ogarnąć.


Tak to to menu: jednak wartość podana w manualu jest z jakiegoś powodu strasznie zawyżona może grzanie cwu w temperaturach zewnętrznych powyżej 35*C. Jak pisałem u mnie moc dochodziła do 5,8kW z czego pompa to wylicza? Nie wiem pobór prądu*moc? Zgaduję jednak tu wiele do gadania ma też przeływ wody który w trakcie pracy pompy to około 1,5-1,7m3/h

Ameno25 straszy pompami że prąd podrożeje 40% jak węgiel podrożał 500% to problemu nie ma Wszak w PGG jest po 1400zł ok ale w ubiegłym roku kosztował 671zł/t problemu też nie ma żadnego ale jak prąd podrożeje 40% to pompiarze będą w czarnej d
2022-09-03 23:10
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
marcinbb wartości podane w instrukcji to tylko przykłady , COP wyliczssz w następujący sposób , dzielisz moc grzewczą którą  wyprodukowała pompa  przez moc elektryczną która pobrała sprężarka i otrzymujesz wynik .Widzisz u mnie w stieblu mam podane dzienne zużycie prądu i dzienną produkcję ciepła , osobno dla grzania CWU i CO , oraz sumaryczne zuzycie  ze wszystkich dni , także mogę policzyć COP z danego dnia lub z wszystkich dni .Jednak nie mam wskazania z jakim COP pracuję pompa w danym momencie , a jak Ty pisałeś wyżej to podawałes COP dla danej temp powrotu , dlatego prosiłem żebyś to pokazał , włącz pompę zrób zdjęcie i zobaczymy 
2022-09-03 23:30
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Czym więc jest moc pompy ciepła podana w kW? To losowa wartość podana na wyświetlaczu, cyferki na najbliższe Lotto? Nawet z dokładnością 15% dało by się wygrać na lotto gruby hajs.
Pompa była włączona w ramach testów na pół weekendu sprawdzić czy działa poprawnie w trybie CO, w tej chwili w chałupie mam 24,1*C myślę że to nie jest dobry moment aby włączać pompę ciepła, aby pokazać Ci daną wartość z pompy. Szczególnie że zaraz będzie burza że Ty masz solary które wspomagają a dziś było sporo słońca. No mam i co jest jakiś odgórny zakaz ich posiadania z PC, bo zakłamuje rzeczywistość?
2022-09-03 23:46
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
kolego marcinbb twoje wypowiedzi są bardzo mało zrozumiałe i pozbawione sensu , przepraszam że w ogóle zacząłem z tobą dyskusje , nie wiesz o czym piszesz , nie rozumiesz podstawowych pojęć nawet nie wiesz co to jest COP 
2022-09-03 23:58
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Faktycznie masz rację wybacz, że rozmawiam z takim profesjonalistą. Wydawało mi się że rozmawiając o zużyciu węgla żadną różnicą było 2kg/doba w te lub w tamte. Bo chałupa nie taka sprawność liczona w 60% była bardzo zadowalająca, że opał słaby to było OK. Bo tak przyroda decydowała.
A w pompie ciepła nagle te wartości to NIC bo Ameno wie wszystko lepiej, on OZC zna zanim chałupę postawiono, wartości pomp ciepła zanim je wyprodukują. Pomimo tego kupił pompę która no właśnie w jakim sensie "robi Ci dobrze?". Węgiel był lepciejszy i to sporo.
2022-09-04 08:16
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ma tu ktoś splita ? Chodzi o rurki gazowe, czy ocieplać, i czy można w jedną otulinę ?
2022-09-04 08:36
  adkwapniewski Posty: 408 Ostrzeżenie: 0
Mam splita, rurki gazowe dociepliłem kauczukiem na zewnątrz bo ta biała "izolacja" nic nie daje. Owinąłem w jedną otulinę + folia kominkowa aluminiowa żeby ptaszki tego nie dziobały.

Hydrobox wisi w chłodnej piwnicy - za hydroboxem jest wklejona płyta zbrojona ze styroduru (wyrównałem ścianę ), teraz się zastanawiam czy nie zrobić nasuwanej "czapki" ze styro grafitowego 5cm na hydroboxa ? 
2022-09-04 09:06
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Ja zrobiłem w otulinie piankowej:




Problem w tym, że ponoć nie izoluje się razem. Wsadziłem tam palec gdy grzało CWU, i było naprawdę gorąco.
Co myślisz ?
2022-09-04 09:23
  adkwapniewski Posty: 408 Ostrzeżenie: 0
Możesz w jedną otulinę a pomiędzy rurki daj kawałek otuliny jako dystans i gotowe - nie trzeba dwóch osobnych

Zanim się narobisz sprawdź parametry swojej szarej otuliny i otuliny z kauczuku. 
2022-09-04 09:29
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Mam to już zrobione dość dawno. Jak zwykle spaściłem :/
2022-09-04 09:38
  adkwapniewski Posty: 408 Ostrzeżenie: 0
Dlaczego spaściłem ? Napisałem żebyś sprawdził lambdę swojej otuliny i porównał przed modyfikacją.

Ja zrobiłem z przekładka dla swojego świętego spokoju ... nie wiem jaki ma to wpływ na sprawność - nie zmierzyłem tego.

Na pewno na COP ma temperatura CWU   okolice 48*C COP powyżej 4,4 , 57*C ledwo 3 w sierpniu ! 



2022-09-04 09:58
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Też dałem u siebie ta szara otulinę na rury wodne, ale wymienie  na kaczuk, że względu na to że kaczuk o wiele lepiej opłata rurę i podczas chłodzenia nie wykrapla się woda 
2022-09-04 10:10
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Właśnie to mnie zastanawia, czy jest negatywny wpływ na pracę pompy, przez ogrzewanie zimnej rurki ciepłą. Tak to jest jak się czyta instrukcję na końcu... Pisze, żeby nie ocieplać rurek razem:




Nie mam danych co do COP, zwiększyłem niedawno temp zadaną CWU z 52 na 56. Radziej odpala. Na podlicznik jeszcze nie patrzyłem od początku miesiąca, i tak zeżre tyle ile musi.

dodane 2022-09-04 10:10Ameno, ale Ty nie masz splita, rurki gazowe masz z głowy.
2022-09-04 10:11
  adkwapniewski Posty: 408 Ostrzeżenie: 0
Niby Panas taka "uznana" firma ale otworzyłem wczoraj jednostkę zewnętrzną i sprężarka owinięta jest takim filcem + filc wklejony jest na panel przedni przy sprężarce. Pompa była głośnawa na zewnątrz - szczególnie że taras mam w odległości ~2m od pompy.

Obłożyłem sprężarkę rozciętą otuliną kauczukową (bez klejenia na razie) i jest sporo ciszej. 

Zastanawiam się na wyklejeniem całej komory matą kauczukową  - na spodzie zostawię otwory do odprowadzenia skroplin - chyba jej to nie zaszkodzi ? 
2022-09-04 10:18
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Jak było owinięte, to dodatkowa owijka chyba nie zaszkodzi.
2022-09-04 11:42
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Verb kup otulinę kaczuk, rozetnij nałóż osobno na każdą rurę gazowa i sklej rozcięcie, są do tego kleje. Z logicznego punktu widzenia gaz powracający nie powinien być ogrzewany przez gaz ciepły 
2022-09-04 12:20
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Będę musiał to przerobić, potem jeszcze jakoś kable ogarnąć, bo spięte trytkami do rurek.
Coś takiego ?
2022-09-04 19:41
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Tak właśnie to  tylko będziesz musiał rozciąć po długości więc od razu kup sobie klej .
Przewody do najlepiej kup rure instalacyjna  , do tego masz kolana flexi  tylko wtedy będziesz musiał przewody odłączyć aby przełożyć , do rury instalacyjnej masz dedykowane uchwyty , lub np sa trytytki które maja miejsce na wkręta , przykręcasz krytykę i łapiesz nia rure  
dodane 2022-09-04 19:41Verb a tak z czystej ciekawosci, ile miałeś załączeń sprężarki do tej pory 
2022-09-04 20:57
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
U mnie z jakiegoś powodu pompa nie zlicza załączeń sprężarki, zlicza jedynie całkowity czas sprawcy teraz 12h, a ostatnio (chyba) 30 minut.
2022-09-05 06:06
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ameno, wysłałem zapytanie do sprzedawcy ile kleju będzie trzeba. I uznałem, że skoro nie ma wymiarów które pasują na te oryginalne białe otuliny, to będę je usuwał a nowe dam o wymiarach rurek. Pompa nie pokazuje uruchomień, od 15 lipca nakręciła ponad 36h. Na CWU odpalała 2x na dobę, wczoraj odpalała 11 razy. Niestety muszę już leciutko dogrzewać, bo w domu surowo się zrobiło ostatnio.
Pierwsza stronaPoprzednia strona4 / 21Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Bolo123, derek71, koziol, roman19, sujta, zibi20061, Zuzia1