W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Niespalony ekogroszek Subskrybuj
2022-05-07 20:00
  MIsiek30 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Witam. Czy ktoś mógłby pomóc? Mam problem z niespalonym ekogroszkiem. Problem jest od paru miesięcy. były różne rzeczy robione, zmieniane ustawienia jednak nic to nie pomogło. W szufladzie z popiołem więcej jest niespalonego ekogroszku niż popiołu. Zawsze przerzuca z lewej strony z tyłu. W tym rogu jest najwięcej tego, po tygodniu jedna pełna węglarka to niewypalony ekogroszek. Jakieś rady?
2022-05-07 20:38
  DKo70 Posty: 2435 Ostrzeżenie: 0
Witam. Też się to u mnie czasem zdarza, zazwyczaj przy zmianie paliwa.
U mnie pomaga zmiana czasu postoju podajnika nawet o 20 sek. in+ aby paliwo miało czas się wypalić. Robi się w tedy wieksza dziura czy więcej żużlu od strony podajnika, ale to o wiele mniejsze zło. 
dodane 2022-05-07 20:38I przede wszystkim postaraj się wypalić ten węgiel z palnika nawet w trybie ręcznym bo masz teraz zapchane, zastawione otwory nadmuchowe przez niespalony węgiel. 
2022-05-07 22:26
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Przede wszystkim napisz co to za kocioł i jaki ma palnik? O rodzaju opału też nic nie napisałeś  Spalanie w trybie automatycznym nie wygląda tak kolorowo, jak niektórzy na tym Forum sugerują, chociaż jest to najprostrze rozwiązanie również wymaga odpowiednich ustawień. Na trudny opał najlepszy jest tryb Retortowy ręczny ale to już Wyższa Szkoła Jazdy, również do ogarnięcia w myśl zasady "Dla chcącego, nic trudnego", wszystko znajdziesz na forum  
2022-05-12 19:37
  babaj Posty: 24 Ostrzeżenie: 0
Kupiłem raz ekogroszek Wesoła. Wypadały spieki koksowe. Pomogło dopiero mieszanie z peletem.
2022-05-13 11:11
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
MIsiek30 napisał » 2022-05-07 20:00
Witam. Czy ktoś mógłby pomóc? Mam problem z niespalonym ekogroszkiem. Problem jest od paru miesięcy. były różne rzeczy robione, zmieniane ustawienia jednak nic to nie pomogło. W szufladzie z popiołem więcej jest niespalonego ekogroszku niż popiołu. Zawsze przerzuca z lewej strony z tyłu. W tym rogu jest najwięcej tego, po tygodniu jedna pełna węglarka to niewypalony ekogroszek. Jakieś rady?

Tak jak leON22 napisał musisz podać jaki masz kocioł i palnik. Masz eCol B zapewne masz kocioł z palnikiem gdzie wymaga się od użytkownika czyszczenie i uszczelnianie głowicy palnika. 
Musisz zapewnić też dopływ powietrza do kotłowni, mieć czystą dmuchawę 
Jak będziesz miał wszystko czyste (wraz z kotłem, czopuchem, czujnikiem spalin, dmuchawą i uszczelnione (palnik)) możesz ingerować w spalaniu  
Jakość węgla też jest ważna ale mając nasz sterownik który ma aż trzy sposoby spalania powinieneś za pomocą któregoś ustawić spalanie tak aby wyrzucać sam popiół. Wyrzucanie niespalonego węgla przy obecnych cenach to jest już wręcz niedopuszczalne.  
2022-05-14 20:26
  MIsiek30 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0

ekogroszek jest brany z tego samego miejsca o 5 lat a problem jest od listopada.

Klasa kotła IV, 17 KW
Palnik retortowy

dodane 2022-05-14 20:23
dodane 2022-05-14 20:24Tak to wygląda. Ten ekogroszek się nie wypali tylko będzie spadał niżej do popiołu a podajnik będzie podawał następny. 
dodane 2022-05-14 20:26Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i proszę o więcej konkretnych rad . 
2022-05-14 21:35
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Ten palnik to Tajfun, i tak długo pracował bez czyszczenia ;] pawel3 dobrze pisze, że musisz go wyczyścić, i poskładać na masie wysokotemperaturowej - na stówę ma zapchane nawiewy od strony gdzie pojawił się niedopał. Weź lekki młotek, i powoli, delikatnie obstukuj koronę aż odejdzie. Potem wyjmiesz koronkę. Wyczyścisz "wargę" na styku korony i korpusu ze starego szczeliwa (najlepiej to idzie złamanym wiertłem fi8 we wkrętarce). Potem weźmiesz odkurzacz (ale nie domowy) i wyczyścisz kanał powietrzny. Jak korona i koronka nie mają śladów uszkodzeń (pęknięcia itp), to kładziesz koronkę, w szczelinę korony którą wyczyściłeś (tak, tę dolegającą do korpusu) nakładasz niewielką ilość szczeliwa (polecam calorygeb lub soudal), składasz, leciutko doklepujesz młotkiem, i idziesz w pizdu najlepiej na 12h. Potem odpalasz i tracisz się z forum.


Coby nie było, że gadam głupoty, to mogę podesłać fotki że mam taki sam palnik Niestety producent już poszedł w diabły, to dbaj o niego jak możesz, bo części zamiennych nima. Ja swój przerobiłem tak, że się wcale nie zatyka ( bo tam inżektor się robi)
2022-05-15 10:14
  MIsiek30 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Ok dziękuję za pomoc. Niestety mąż pracuje za granicą i muszę poczekać  z tym jak wróci. 
dodane 2022-05-15 10:14A piec teraz czyszczę 2 razy w tygodniu ale ten palnik widocznie nie dokładnie.
2022-05-16 19:43
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Takie "zwykłe" czyszczenie nie załatwi sprawy. Trza zakasać rękawy i ogarnąć palnik, bo nie jest zły. Ściągaj chłopa i niech się brudzi, bo tu Ci nikt nie pojedzie tego robić, a już na pewno nie za free Pozdrawiam.
2022-05-17 16:21
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Po zdjęciu widać że jest zatkany kanał powietrzny na tylnej lewej ćwiartce, nima tam wiatru.
Użytkownicy online: bernadka78