W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Tryb grupowy dla Ogniwo 26kW Subskrybuj
2020-12-29 12:42
  amsklep Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Witam,
mam problemy po przejsciu z trybu ecoal na grupowy.
Piec nie wchodzi w podtrzymanie, do poki nie ustawie ochrony powrotu. Jesli jednak ustawie wspomniana ochrone, to wykres wyglada jak grzebien. 

Prosze o doradzenie.

Piec Ogniwo eco plus m 26 kW
Powierzchnia do ogrzania to:
oszklony sklep, grzejniki zeberkowe 18sztuk, brak termostatow pow 130m2 na 3,3m wysokosc
mieszkanie grzejniki aluminiowe 7 sztuk, termostaty na grzejnikach pow 70m2 + podlogowka polozona na 30m2
Wszystko na jednym obiegu (stara instalacja). Obie powierzchnie podpiwniczone. 
Budynek to 90 letnia, oceglona kamienica (czesciowo ocieplona - jedna sciana).


Za kotlem znajduje sie:
pompa Wilo Yonos PICO 25/1-4-(ROW) [ustawiona na III bieg, instalator pierwotnie ustawil na biegu ze stala roznica cisnien]
zawor 4d HERZ 2138
8 grzejnikow zeberkowych (bez termostatow)
6 grzejnikow aluminiowych (termostaty na ciecz)


2020-12-29 19:21
  LiMat Posty: 166 Ostrzeżenie: 0
Jaka kaloryczność węgla, jaki ekogroszek?
Na początek: ochrona powrotu przez CWU 50 stC, temperatura CWU wyżej od powrotu o kilka stopni na początek.
Przy tej powierzchni ja bym ustawił moc 12/12, bo 8 z 3-ma podaniami to za mało., z 4-ma raczej też. Jakią masz średnice rury na powrocie do pieca z 4D
dodane 2020-12-29 19:18A tak w ogóle to proponuję powrót do automatyki a nie grupowe, z ochroną powrotu na 50 stopni przez CWU.
Ustaw temp. kotła na 55 to będzie podbijał o 5. Ustabilizuj kocioł i instalację. Jeżeli kombinujesz z grupowym bo chcesz spalać mniej to niestety niewiele możesz zrobić przy twoich odbiorach.
Jak ustabilizujesz w auto to przejdź na grupowe.
dodane 2020-12-29 19:21I nic na szybko, powoli i cierpliwie.
Jedna rzecz to prawidłowe spalanie a druga to regulacja instalacji przez 4D i ochrona powrotu.
Ustabilizuj kocioł, wyreguluj instalację, utrzymaj powrót a potem spróbuj oszczędności
2020-12-30 00:33
  amsklep Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Węgiel Wesoła 27-30MJ.
Nie mam CWU i nie moge tego usunac ze schematu. To obieg zamknięty. Ustawiam ochronę przez zawór 4D, co jak widać zaburza wykresy.

Ustawiłem 12/12kW na grupowym.
Średnica rury na powrocie to 28mm. Każda z widocznych rur tyle ma. Grubsze są łączenia, mufy etc.

2021-01-02 09:03
  DamianOwczarek-zablokowany Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
Za duży masz ten kocioł
2021-01-02 09:42
  amsklep Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Tak, po fakcie przeliczyłem to. Myślę, że jednak w tym przypadku lepiej mieć większy niż mniejszy.
Obecnie działam na grupowym 16/16kW. Brakuje mi pompy kotłowej na ochronę powrotu, która zamierzam kupić.
Na wykresie widzę też, że kocioł mniej spalał na trybie ecoal niż grupowym jednak popielnik wyglądał gorzej.
Użytkownicy online: Kava610401, sujta