W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Ogniwo eko plus m14kw. Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona3 / 3Następna stronaOstatnia strona
2020-10-10 23:03
  laki88 Posty: 48 Ostrzeżenie: 0
Piotrze rozpaliłem go dzisiaj i wrzuciłem automat jak Leon22 stwierdził nawet nie miałem wszystkich czujników. Powoli uzupełniam i ogarniam z pomocą. Jeden pomoże drugi pożartuje a trzeci będzie się śmiał że jestem ogórkiem. Jestem wiem o tym. Jak większość która tutaj zaczynała. A alkohol szkodzi zdrowiu 😀
2020-10-10 23:06
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Piotr, to tylko statystyki inaczej pracuje kociołek ( podajnik) na nowo rozpalonym kotle i zimnym nie wygrzanym domu, a inaczej na dogrzanym budynku i ogarniętym przez właściciela sterowniku
laki88 w zaawansowanych ustaw algorytm wygaszania kotła na Tylko w grzaniua w podtrzymaniu w grupowym dodaj 1 podanie więcej, tyle ode mnie na dzisiaj. Najważniejsze że gorączka spadła, a wlałem w siebie ponad 0.5" Uśmiechu sołtysa" marcinbb pozdrawiam 
2020-10-10 23:12
  laki88 Posty: 48 Ostrzeżenie: 0
Zdrzemnij się odpocznij żebyś miał siłę i czysty umysł żeby się że mną pomęczyć jeszcze trochę 😂 narazie wielkie dzięki 
2020-10-10 23:13
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
laki88 mam nadzieję że uda ci się ustawić tak piec że będziesz zadowolony i oczywiścię powodzenia życzę ,z nikogo się nie śmiałem bo to wcale nie jest śmieszne jak instalator spartoli robotę bierze kasę i nara ,ale dalej twierdzę że M jest kotłem który bardziej grzeje komin niż dom 
2020-10-10 23:17
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Komin też potrzebuje odpowiedniej temperatury, oczywiście bez przesady  
2020-10-11 11:11
  laki88 Posty: 48 Ostrzeżenie: 0
Akurat nie piłem piotrze do ciebie z tym śmianiem. Dobra już nie straszcie więcej ustawi się go i będzie grzał 😂
dodane 2020-10-11 11:11Witam. Mam kolejne pytanko. Jak jest z temp za zaworem 4d. Ustawiłem na 50 stopni ale nie było szans żeby taka została osiągnięta. Max dochodziła do 40 stopni. Temp kotła cały czas ustawiona 60 
2020-10-11 12:47
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Pytanie czy czujnik temp. za zaworem i powrotu są poprawnie zamontowane, nie wspomnę o samym zaworze  
2020-10-11 13:01
  laki88 Posty: 48 Ostrzeżenie: 0
Zawór jest po starej instalacji czyli jak miałem węglowy to na nim jechałem tylko ręcznie i temp szła na obieg dużo wyższa. Czujnik za zaworem jest zamontowany za pompka. A powrotu praktycznie przy samym piecu. Nie są w instalacji w środku tylko przymontowane do rury pod izolacja 
2020-10-11 13:06
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
No to powiedzmy że jest ok, co do ochrony powrotu to zamontuj pompe mieszającą na powrocie za zaworem 4D i po problemie. Zawór 4D niech pilnuje temp. na instalację  
2020-10-12 16:28
  Irek7703 Posty: 42 Ostrzeżenie: 0
Laki, na pocieszenie Ci powiem, ze swego czasu mi też instalację i piec ogarniał "znajomy" polecony przez żonę i rzekomo dobry fachowiec.
Po takich rekomendacjach w ogóle nie interesowałem się tym tematem, wybrałem tylko piec i rodzaj zespołu pompowo rozdzielaczowego. Fachowiec dużo gadał i sprawiał wrażenie obeznanego w temacie, w efekcie czego mam jakieś dupiate sterowniki Auraton połączone kablem z siłownikami na rozdzielaczu, ale zupełnie nie gadające z automatyka pieca. Jak się później okazało, w tej samej cenie mogłem mieć zestaw bezprzewodowy dedykowany do tego pieca.
Rozdzielacz z pompa to z kolei mój nienajlepszy pomysł, z którego "fachowiec" mnie nie zawrócił i tak mam zawór 4D, do którego nie mogę zainstalować siłownika w związku z czym tez nie mogę wykorzystać możliwości sterowania nim z pozycji sterownika pieca.
Cóż, głupi byłem ufając fachowcowi
2020-10-12 18:18
  laki88 Posty: 48 Ostrzeżenie: 0
Tak to właśnie jest z fachowcami. Nie dość że czekasz na nich w nieskończoność to niekiedy zrobią jak zrobią. Człowiek się uczy na błędach. Ja jeszcze będę dokładał pompke na powrocie i myślę że w miarę się wszystko rozkręci. 
Pierwsza stronaPoprzednia strona3 / 3Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: emilpzp3, Glowczyn9, Henryk1952, lidia1111, pert, wiblewan