W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Opał na sezon 2020/2021 r , czyli co polecacie i czym najlepiej palić ? Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona21 / 21Następna stronaOstatnia strona
2021-07-08 20:12
  jarilitmanen Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
pitaszek napisał » 2021-02-28 06:47
Od 3 lat kupuję Grenpala z PGG. Do tej pory węgiel przywozili ukraińscy kierowcy i nigdy nie było problemu z wykorzystaniem jego paleciaka i przesunięciem big baga pod wskazane miejsce.
Ostatni zakup przywiózł polski kierowca...
Towar odbierali moi 80-letni rodzice. I się zaczęło!
Na początek usłyszeli, że są pojeb..i bo kupują węgiel zimą (zakup robiłem w styczniu) i ON- PAN KIEROWCA- nie będzie niczego podwoził paleciakiem! "Bo jest mokro i grząsko i się wszystko wypier...li!"
a jak się im (rodzicom) nie podoba to ON-PAN KIEROWCA, może to zostawić na środku drogi"
Dodam, że nieutwardzony kawałek drogi ma ok 50cm (tak! centymetrów)!
Do tej pory ukraińscy kierowcy radzili sobie w taki sposób, że stawiali samochód lekko pod kątem aby narożnik windy rozładunkowej znajdował się nad utwardzonym podjazdem. Polak na to nie wpadł.
Jak to usłyszałem (a nie było mnie podczas tej akcji), to mało mnie szlag nie trafił!
Okazało się , że ten nieutwardzony kawałek podjazdu zamarzł na kość i rozładunek przebiegł bez najmniejszych problemów.
Podsumowując,
zależy na kogo trafisz - Polaka chama czy na Ukraińca któremu 10-20zł za przysługę nie śmierdzi.
tak w skrócie: regulamin przewozu niestety mówi, że kierowca wypakowuje towar przed posesją na drodze. 
Dobrą wolą kierowcy jest pomoc przy rozładunku (o tym regulamin nic nie mówi).




Teraz już nawet Ukraińca nie tak łatwo znaleźć.
2021-07-20 11:58
  micpit Posty: 31 Ostrzeżenie: 0
Pali ktoś Pieklorzem z PGG na burnerze? Jakieś opinie na temat tego węgla?
2021-07-20 19:05
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Trudny. Wg mnie, jak chcesz spokoju to kup Retopal.
Pieklorz w automacie będzie robił problemy (spieki).
Ja nie miałem Pieklorza "z nowej dosatwy" , za to miałem Karlika, i choć ma moc, to miałem poważne problemy z podtrzymaniem. Radzę Retopal, bo może i tańszy, za to moc ma śrenią, cenę średnią, i stoi w podtrzymaniu nie mniej niż 90min, (czego na Pieklorzu  nigdy uzyskasz, choćby jakie czary)
2021-07-21 15:55
  micpit Posty: 31 Ostrzeżenie: 0
verb napisał » 2021-07-20 19:05

Trudny. Wg mnie, jak chcesz spokoju to kup Retopal.
Pieklorz w automacie będzie robił problemy (spieki).
Ja nie miałem Pieklorza "z nowej dosatwy" , za to miałem Karlika, i choć ma moc, to miałem poważne problemy z podtrzymaniem. Radzę Retopal, bo może i tańszy, za to moc ma śrenią, cenę średnią, i stoi w podtrzymaniu nie mniej niż 90min, (czego na Pieklorzu  nigdy uzyskasz, choćby jakie czary)



Dzięki. Przez ostatnie sezony paliłem Bartexem ale w tym roku szukam czegoś bardziej przystępnego cenowo. 
2021-07-21 23:15
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Szkoda , że w PGG nie ma już Greenpala , w Burku palił się przednio , ponoć była to drobniejsza frakcja Retopala 
2021-08-05 20:56
  endriuu Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE
To jest moje pierwsze wejście na forum piec mam Ogniwo 20 Kw i aktualnie pale w piecu węglem z kopalni Chwałowice
workowany 20kg o nazwie PIEKLORZ polecam go bo jest bardzo dobry ma dobrą reputację w śród wielu osób z mojego regionu ja też na razie tak twierdzę.
2021-08-27 15:11
  jarilitmanen Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Rotaz napisał » 2021-03-06 10:18

To zapewne chwilowy brak towaru w sklepie @pgg.

Na ofercie ZPE w Woli nadal mozna Greenpal  kupic luzem i w big bagach.
https://sprzedaz.pgg.pl/sprzedaz-wegla/jak-i-gdzie-kupic-wegiel/kopalnie-wegla-kamiennego

luzem 472.32 zl br/t ba
paleta big bag 531.36 zl br/t ba.
Ja mam zamówiony przywóz małą "kijanką"  1.5 t Retopala luzem z Ziemowita (cena aktualnie obnizona do 596.55 zł br/t ba.).Przywoz 1.5 t - 100 zł.




A obecnie cena jeszcze wyższa...
2021-12-13 13:32
  himeroza Posty: 233 Ostrzeżenie: 0
i jak tam panowie, zimka w 2021 szybko przyszła trza grzać u mnie dziś prawie -9C
2021-12-13 14:10
  DjMilax Posty: 16 Ostrzeżenie: 0
Dziś zaczynam testy groszku z KWK Rydułtowy frakcja 8mm -31.5mm kaloryczność >30MJ 
Pierwsza stronaPoprzednia strona21 / 21Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: aldona, barteska, Ecofirepoland, heniekwi, MarekP, njNJ1967, slawekwasilewski, tomaszstan