W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Instalacja fotowoltaiczna w zastępstwie kotła Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona65 / 188Następna stronaOstatnia strona
2019-09-14 23:07
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Marleyy zobacz po wykresie kotła z jaką mocą pracował w największe mrozy pewnie max 5-7kW, i do tego adekwatną pompę ciepła powietrze woda.
2019-09-14 23:59
  marleyy Posty: 490 Ostrzeżenie: 0
procho napisał » 2019-09-13 20:07
marleyy korzystałes z jakiegos gminnego programu? 

jak nie tajemnica to powiedz jaka cena całej instalacji

Procho - nie korzystałem z żadnego programu - niestety moja gmina jest biedna jak mysz kościelna ;/ ...dałem 18700 ale szybko licząc: premier Morawiecki da mi 5000zł. Czyli mamy 13700, od tego odlicze sobie podatek 18% (czy 17% bo obniżają). Czyli ostatecznie wydam 11300. Licząc, że moje roczne rachunki za energię el. wynosiły ok 1700zł to instalacja zwróci się w 6,5roku. Zatem stopa zwrotu wynosi ponad 15% Oczywiście jeżeli nie dostane tych 5000 zł to zwróci się w 12 lat... podobno pierwsze 80 osób już dostało dofinansowania ..



marcinbb - myslisz ze PV 3,5kW ogarnie pompę ciepła? czy za mało?





dodane 2019-09-14 23:59Moja maksymalna moc wg wykresu OEP to 3,5kW. Myślę, że pompa 4kW dałaby radę w zupełności.  Zatem pozostaje pytanie czy instalacja PV 3,5kW pokryje zapotrzebowanie tej pompy ciepła? Ktoś ma jakieś doświadczenia z tym ile "zjada" taka pompa?
2019-09-15 10:38
  procho Posty: 569 Ostrzeżenie: 0
U nas w gminie jest dofinansowanie - program unijny, na instalacje fotowoltaiczne i solarne.
Niestety nie mogę skorzystać gdyż prowadzę działalność gospodarczą w domu :( 
Cena za 3kW maksymalnie 5 000zł także korzystnie
2019-09-15 14:10
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Akurat wyjeżdżałem ostatniego dnia poprzedniego miesiąca i nie zdążyłem podać uzysku także idzie z opóźnieniem.
Na podgrzewanie CWU pompa ciepła pobrała 68,6kWh
2019-09-15 18:17
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

marleyy napisał » 2019-09-14 23:59
marcinbb - myslisz ze PV 3,5kW ogarnie pompę ciepła? czy za mało?



Zależy czego oczekujesz od pompy ciepła jeśli ma ogrzewać za darmo w okresach zimowych, instalujesz za mało.

Dlaczego?
Instalacja PV klepie prąd cały rok, a najwięcej w okresie letnim kiedy grzanie co nie jest Ci do niczego potrzebne (tylko do cwu. Ale też prąd który produkujesz nie wysyłasz w 100% do sieci tylko urządzenia w domu w pierwszej kolejności pobierają ten prąd więc liczę że w locie przejesz 20% swojego prądu i 20% opustu.
3,5kW - 20% (to co zjesz w locie) = 2,8kW zostaje
2,8kW - 20% (opust) = 2,24kWh do odebrania.


Moim prywatnym zdaniem przy standardowym zużyciu prądu na dom w ilości około 3MWh/rok za prąd będziesz więcej niż płaciłeś do tej pory oczywiście wraz z pompą. Od pierwszy błąd za mała instalacja, kolejny błąd 4kW pompa ciepła to tylko powietrze - powietrze - czyli klimatyzacja chałupy nią nie ogrzejesz chyba że myślisz o kanałówce. Najmniejsze pompy PW, jakie robią to chyba około 7kW.
2019-09-15 18:25
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Nowa seria Daikina Altherma 3 jaką mam u siebie ma w typoszeregu pompę o mocy 4kW, jednak brałbym ją tylko w przypadku 100% podłogówki.
2019-09-15 21:18
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Karoka cena... Daikin w tej mocy kosztuje majątek. Dlaczego nie przekonać użytkowników pomp ciepła aby wydać mniej aby mieć LG Therna V bo Panasonic kosztuje 10.000 więcej.
2019-09-15 21:32
  marleyy Posty: 490 Ostrzeżenie: 0
marcinbb napisał » 2019-09-15 18:17


Zależy czego oczekujesz od pompy ciepła jeśli ma ogrzewać za darmo w okresach zimowych, instalujesz za mało.

Dlaczego?
Instalacja PV klepie prąd cały rok, a najwięcej w okresie letnim kiedy grzanie co nie jest Ci do niczego potrzebne (tylko do cwu. Ale też prąd który produkujesz nie wysyłasz w 100% do sieci tylko urządzenia w domu w pierwszej kolejności pobierają ten prąd więc liczę że w locie przejesz 20% swojego prądu i 20% opustu.
3,5kW - 20% (to co zjesz w locie) = 2,8kW zostaje
2,8kW - 20% (opust) = 2,24kWh do odebrania.


Moim prywatnym zdaniem przy standardowym zużyciu prądu na dom w ilości około 3MWh/rok za prąd będziesz więcej niż płaciłeś do tej pory oczywiście wraz z pompą. Od pierwszy błąd za mała instalacja, kolejny błąd 4kW pompa ciepła to tylko powietrze - powietrze - czyli klimatyzacja chałupy nią nie ogrzejesz chyba że myślisz o kanałówce. Najmniejsze pompy PW, jakie robią to chyba około 7kW.




Tu masz pompę PW 4kW  https://agaterm.pl/pompy-ciepla/1732-pompa-ciepla-ariston-nimbus-flex-40-s-4-kw.html

Sąsiad taką ma i nie narzeka..

Co do instalacji ja wiem czy błąd? Założyłem 3,66 kW żeby pokryć 100% zapotrzebowania na energię el. Aktualnie palę ekogroszkiem i pewnie tak zostanie przez 2 lata...myślę o pompie ciepła ale jak rozwali mi się OEP albo walną jaką mega dotację. Wtedy dołożę sobie drugie tyle czyli ok 3,5 -4kW bo więcej miejsca na dachu nie mam. Stąd moje pytanie czy 3,5kW ogarnie pompę ciepła 4kW dla domu energooszczednego 135m2.


2019-09-15 22:47
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
marleyy napisał » 2019-09-15 21:32

Co do instalacji ja wiem czy błąd? Założyłem 3,66 kW żeby pokryć 100% zapotrzebowania na energię el...

Ja już wiem, że błąd założyłem 5kW żeby pokryć 100% swojego zapotrzebowania i co ? "A Marcin powiedział..." i miał rację, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, bo jak prąd "za darmo" to się go nie oszczędza W lecie miałem grzać wodę CWU grzałką, którą zamontowałem do bojlera. Tylko, że kupiłem również płytę indukcyjną, drugą pralkę ( dwie rodziny w domu ) i prądu na grzanie wody brakło, dlatego moja niebieska strzała płonie non-stop. Roczny bilans wyszedł na zero o PC mogę pomarzyć, bo musiałbym dołożyć drugie tyle PV. W ogólnym rozrachunku ok. 50 tys i problem z głowy ale mam drugą inwestycję ( dom syna ) tam już tyle włożyłem kasy ale ogrzewanie będzie gazowe. Czas pokaże, czy to dobre rozwiązanie pewny
2019-09-16 09:36
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
marcinbb napisał » 2019-09-15 21:18
Karoka cena... Daikin w tej mocy kosztuje majątek. Dlaczego nie przekonać użytkowników pomp ciepła aby wydać mniej aby mieć LG Therna V bo Panasonic kosztuje 10.000 więcej.

Napisałeś trochę wyżej że chyba nie ma pompy powietrze-woda mniejszej mocy jak 7kW a ja tylko napisałem że Daikin ma pompę niższej mocy i tylko tyle, nikogo do niczego nie namawiam
Nie namawiam ale po prostu wolę dobre rzeczy i nowszej generacji niektórzy poszli na tańszy kocioł ( choć nie koniecznie ) tańszy montaż ( choć też nie koniecznie ) i dlatego to forum tętni życiem.
2019-09-16 10:33
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
marleyy napisał » 2019-09-15 21:32

Tu masz pompę PW 4kW  https://agaterm.pl/pompy-ciepla/1732-pompa-ciepla-ariston-nimbus-flex-40-s-4-kw.html


Wziąłem drogą kupna 1t greenpala z pgg za 774 PLN.
I... se poczytałem o tej pompie ciepła i o... psia mać.

Jednak dobrze że PV się rozwija... szkoda że 63 strony mojego klepania idą na marne i ludzie decydują się na zakupy bez najmniejszej konsultacji, choćby wrzuty na forum 18700 za 3,6kW od razu Marleyy by był sprowadzony do pozycji w parterze. Na przyszłość jeśli ktoś w tej dyskusji dotarł w to miejsce ludzie kochani głowę mamy od myślenia: Jak nie wiem zapytam, jak nie chcę zapytać poproszę o nr tel. na priv i zadzwonię nie musi to być tel do mnie może być do LeOna, do Karoki i innych. Bo z wydanych przez Marleyya 18700 można było dołożyć tysiączka i mieć 5kWp i od dziadka Morawieckiego 5000 PLN i od termomodernizacji 80%. Wyjdzie że założycie PV i jeszcze Wam dopłacą do interesu w ogólnym rozrachunku.
Nie takie rzeczy się nie dzieją! Morawiecki plecie a ludzie nie doczytają i wierzą mu bo w TVP tak powiedzieli a TVP oglądamy bo nie spamują reklamami co 20 minut. Nie sugeruję też od razu TVN czy Trwam tylko zdrowe myślenie na chłodno a jak jesteśmy w gorącej wodzie kompani wiadro zimnej wody na głowę, przemyśleć jak znów za gorąco wiadro zimnej wody do gardła.

Można powiedzieć nie moje pieniądze i nie moja bajka ale właśnie przez taką patologię ceny PV w Polsce od czapy jedna firma powie 3800PLN/kWp kolejna 5100PLN/Kwp a sprzęt jeden i ten sam.
Marleyy jest i będzie zadowolony z tych 3,66kWp na dachu do połowy maja przyszłego roku kiedy zrozumie że mógł mieć 5kWp w podobnej cenie, dalsze losy są znane jak to LeOn napisał "a Marcin powiedział" czy miał rację czy jej nie miał do takich samych wniosków dochodzimy sami.

Pamiętajcie byle do 10kWp (jak u Karoka) a później jakoś to będzie.

A teraz powiem Wam o finansach publicznych, wartych setki mln. złotych jak nie mld. rocznie.

W piątek byłem instalować przemiennik krótkofalarski na budynku ochotniczej straży pożarnej w pipidowie dolnym z racji budynku byli też strażacy. Z racji strażaków było też piwo, a że było piwo było też gadane. Wiecie jaki szok może spowodować zwykłe radio przenośne z antenką długości 7cm. Powiecie strażaki dofinansowani w cholerę a nie mogli zrozumieć jak to jest że oni czasami nie mogą dogadać się z "bazą" oddaloną o 2km a my z małego radyjka w plątaninie kabli po kolejnym piwie po pierwszym wywołaniu ogólnoPolskim gadamy z Chorwacją? A jak się dowiedzieli że Alaska, Australia i generalnie cały świat jest "w zasięgu" to im styki we głowach popaliło.
Nie wspominałem im że w domu mam takie pudełeczko zasilane po USB

które zapewnia dokładnie to samo, i że można za jego pośrednictwem wysyłać sms`y, sprawdzać nieodebrane połączenia, a że w radiu nie ma książki telefonicznej a kto by się nie odezwał na wyświetlaczu radia jest jego znak i imię. To mówię Wam i powiem Wam więcej niewiele większe pudełeczko z 2 antenkami może w tym samym czasie obsługiwać 2 rozmowy każda z drugim końcem świata. Że w tym pudełeczku bez przycisków, ustawia się który kraj/region/miejsowość chcemy słuchać, wybrać grupę odbiorców naszej wypowiedzi. A nawet zaszyfrować nasze rozmowy.
Sprowadzając to do znanych Wam telefonów komórkowych - klikasz w telefonie ID (lokalizację) przemiennika i możemy słuchać wszystkich rozmów na nim prowadzonych - tak tych z Alaski też, i to pudełeczko kosztuje 250 PLN. I jak to się ma do tak dofinansowanych Strażaków, którzy dostają sprzęt za setki milionów złotych kiedy amatorski sprzęt dostępny dla przeciętnego radioamatora lata świetlne wyprzedza ich technologię.
2019-09-16 19:03
  Goha Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
To jest nic. Mój sąsiad dał ponad 30000zł za i stalacja 6kWp (Ikea) i się cieszy.... 
2019-09-16 19:51
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Goha napisał » 2019-09-16 19:03
To jest nic. Mój sąsiad dał ponad 30000zł za i stalacja 6kWp (Ikea) i się cieszy.... 


Zgadzam się jednak przeliczając to na cenę za 1kWp wychodzi:
Twój sąsiad: 30000 / 6 = 5000 PLN/kWp

Marley 18700 /3,66 = 5109 PLN.kWp
Więc cena Ikeii w tym przypadku wydaje się "atrakcyjniejsza". Rozumiem że może coś dostanie od Morawieckiego ale raczej nie bo nie miał wcześniej wymienionego licznika na 2 kierunkowy a to było jakimś kryterium w tym programie Twój prąd. Dodatkowo rzadko kto pokazuje cenę po jakiś dotacjach, tylko zawsze to co musiał zapłacić.
Powiem więcej mój sąsiad zapłacił 60000 PLN za 6 trackerów podążających za słońcem każdy po 2kWp. Czyli 60000 / 12 = 5000 tylko całość na trakerach jakieś 6-7 lat temu.
2019-09-16 20:37
  przemekoep10kw Posty: 232 Ostrzeżenie: 0
kto jest bogaty tego stac na ekologiczne rozwiazania z fotoogniwami jest jak z samochodem elektrycznym jest drogi z roku na rok baterie traca sprawnosc po 10 latach trzeba wymienic baterie i znowu koszty nic za darmo nie jest ,a zwłaszcza oddawanie prądu zdziercą z elektrowni ,sukcesem jest samowystarczalosc energetyczna  ale to nie dla nas .Świat jest tak kierowany zebys nigdy nie był wolny tylko ciezko pracował i oddawał pieniądze , ja nie wieże w żadne pseudo dotacje
2019-09-18 08:52
  marleyy Posty: 490 Ostrzeżenie: 0
marcinbb nie wiem czemu  tak Cię lubiłem… 😊 haha
kurde żeby Tobie trzeba było tłumaczyć takie rzeczy,  a jednak...
piszesz ze można mieć 1kWp za 3800zł.... jasne można ale czy przy mocy 3,66kWp czy przy 5kWp?
Dlaczego zestawiasz 3,66kW z 5kW?

Policzmy więc:
3,66kWp * 3800zł = 13908zł wg Ciebie..a teraz realia (ceny z neta, Allegro itp):
- Fronius Symo 3.0-3 5000zł
- 12szt Longi 305W fullblack 620zł * 12szt = 7440zł
- przepięciówka DS50PVS-800 315zł
- przepięciówka DS40-230 320zł
- obudowy natynkowe - 200zł
- okablowanie - 50zł (po kosztach, bo pewnie więcej)
- profile i uchwyty - 300zł (tą cenę strzelam)
- rozłącznik i bezp. topikowe  80zł
SUMA: 13705zł

Czyli 13908zł - 13705zł = 203zł. Tyle w twojej wersji zostaje dla firmy na robociznę i inne sprawy papierkowe (podbity projekt el itp).
To znajdź mi kogoś kto za 200zł zamontuje instalację PV złożoną z 12 paneli, z okablowaniem itp. i podpisze się pod papierami el.

Jasne, że zaraz zaczną się wywody typu VAT, 8% itp ...policzyłem z grubsza po cenach z neta...JASNO WIDAĆ, ŻE NIE MA TAKIEJ FIRMY, KTÓRA OWE 3,66kWp założy za Twoje 3800zł/kWp. NIE MA i choćbyś mi mówił, że jest to Ci powiem, że oprócz żula spod sklepu który, myli volty z amperami to nikt się nie znajdzie
Czyli, sam widzisz jak porównujemy to porównujmy sprawiedliwie ....moje 3,66kW z "twoim" nie 5kW, a 3,66kW w takiej samej konfiguracji 😊

Zestawmy zatem moje 5kW z twoim 5kW:
- róznica w cenie między Froniusem 3.0kW a 5.0kW to maks 800zł ...
- 4 szt paneli więcej....4szt * 620zł  = 2480zł
- robocizna 300zł wiecej
Suma dla 5kW 22280zł czyli 4400zł/kWp, a nie 5100zł jest różnica nie?

A teraz pytania:
- czy w Twojej instalacji za 3800zł/kWp mamy Froniusa czy inny tańszy inwerter
- czy mamy przepięciówki czy róznicówkę i tyle..a może tylko rozłącznik?
- czy fullblack czy może tańsze rozwiązanie …jeżeli tańsze to 16x 100zł na panelu to już mamy 1600 …jeszcze tylko 680zł i jesteśmy w domu! 😊Pisać dalej?


Po co te zgryźliwe uwagi? Jak porównujesz to wysil się chociaż na tyle, by rzeczywiście porównać i zestawić obie wersje.

Najłatwiej jest wytykać nie ? eh.... My Polacy
Tak, może i dupa ze nie dołożyłem tych w moim przypadku 4tys. ale po pierwsze jak miałbym dokładać to nie do 5kW bo to mi nic nie da, a do 7,5kW bo to wg mnie starczy na pokrycie pompy ciepła.
Jeżeli mówimy o 7,5kW to już nie 20000 tylko pewnie 27 000zl a to 10 000zl więcej niż moje 18 700😊
Dlaczego nie założyłem ? Bo uważam ze wolę te 10000zł wpompować w pompę niż w energię i nie mieć za co kupić pompy za 2 lata 😊
A może dlatego że zbieram na coś innego niż tylko PV…może kupię sobie mieszkanie 😊 albo lubię wczasy w ciepłych krajach 😊

A tak na serio dla Ciebie każdy kto nie założy 9,9kW to frajer?

\pozdro
P.S. jeżeli pomyliłem się w obliczeniach to mnie popraw.
P.S dzięki tym 63 stronom tutaj zdecydowałem się na założenie PV ...wiec jednak coś to daje
 
 
 

dodane 2019-09-17 22:39
marcinbb napisał » 2019-09-16 19:51

Rozumiem że może coś dostanie od Morawieckiego ale raczej nie bo nie miał wcześniej wymienionego licznika na 2 kierunkowy a to było jakimś kryterium w tym programie Twój prąd.




Pokaż mi to kryterium, klepiesz coś, a sam nie przeczytasz...

KRYTERIA DOSTĘPU

1. Wniosek jest złożony w terminie określonym w regulaminie naboru
2. Wniosek jest złożony na obowiązującym formularzu i w wymaganej formie
3.Wniosek jest kompletny i prawidłowo podpisany, wypełniono wszystkie
wymagane pola formularza wniosku oraz dołączono wszystkie wymagane
załączniki
4.Wnioskodawca mieści się w katalogu Beneficjentów, określonym
w programie priorytetowym
5. Cel i rodzaj przedsięwzięcia jest zgodny z programem priorytetowym
6. Okres realizacji przedsięwzięcia i data poniesienia kosztu są zgodne
z programem priorytetowym
7.Forma i intensywność wnioskowanego dofinansowania jest zgodna
z programem priorytetowym
8.Zakres rzeczowy objęty wnioskiem o dofinansowanie nie był i nie jest
przedstawiony do dofinansowania w innym rozpatrywanym lub
zaakceptowanym wniosku w ramach Programu priorytetowego
„Mój Prąd”
9.Faktura za dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej jest opatrzona
adnotacją „Zgłoszono do programu Mój Prąd”
10.Zaświadczenie Operatora Sieci Dystrybucyjnej potwierdzające montaż
licznika wraz z numerem Punktu Poboru Energii jest opatrzone pieczęcią
firmową oraz czytelnym podpisem

KRYTERIUM JAKOŚCIOWE PUNKTOWE

EFEKTYWNOŚĆ KOSZTOWA
1. Ocena nakładów inwestycyjnych na 1 kW mocy zainstalowanej max 4 pkt
Zasady oceny:
Ocenie podlega stosunek nakładów inwestycyjnych przypadający na 1 kW mocy zainstalowanej
(K):
7 000,00 < K 1 pkt
7 000,00 ≥ K ≥ 6 500,00 2 pkt
6 500,00 > K ≥ 6 000,00 3 pkt
6 000,00 > K 4 pkt



Jeżeli chcesz coś o liczniku dwukierunkowym to ...jest tylko tyle że nie jest kosztem kwalifikowanym ...
Ziom co z Tobą? miałem Cię za guru PV, a okazuje się, że nawet kilku .pdf nie przeczytasz a klepiesz, że ho ho!

dodane 2019-09-18 08:52
marcinbb napisał » 2019-09-16 19:51

 Rozumiem że może coś dostanie od Morawieckiego ale raczej nie bo nie miał wcześniej wymienionego licznika na 2 kierunkowy a to było jakimś kryterium w tym programie Twój prąd.




marcinbb a co powiesz na to? Specjalnie dla Ciebie wczoraj zapytałem o ten Twój licznik dwukierunkowy. Co jest, kurde PO Ci płaci przez wyborami czy co? 

"Dzień dobry,

zgodnie z dokumentami Programu:
- dofinansowanie udziela się na projekty zakończone przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie;
- zakończenie przedsięwzięcia rozumiane jest jako przyłączenia mikroinstalacji do sieci.

Zatem, aby złożyć wniosek o dofinansowanie inwestycja musi być najpierw zakończona.

W zapisach Programu nie wskazano jednoznacznie kolejności postępowania, niemniej jednak z dotychczasowych doświadczeń Beneficjentów oraz bardziej powszechnym jest, aby najpierw powstała instalacja, a następnie została podłączona do sieci (m.in. przez montaż licznika dwukierunkowego).

Z poważaniem
Zespół Doradców Energetycznych

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ul. Konstruktorska 3A
02-673 Warszawa, Polska"
2019-09-18 22:07
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Łoo rany tyle pytań, tyle cytatów chętnie pochylę się nad nimi jutro przy kawie.
-Morawiecki obiecuje 5000 PLN - 19% podatku dochodowego więc z 5000 robi się 41000, realnie jak policzono MAX 3600- 3710 PLN
- Ten zajebisty Fronius dlaczego ma mniej niż 10 lat gwarancji jak tanie kitajce które mają 10 lat? Dlaczego po 5 latach daje tylko części a robocizna jest płatna? W moim Chińczyku wsio w cenie inwertera
- Tak mam zabezpieczenia po stronie DC i AC - Energa je przyjęła 4 lata temu
- Full black - chłopie mam 3 rodzaje paneli Suntech 3,3kW z inwerterem GoodWe - tak ma 5 lat, 1,65kW na Tecsun 3 lata, inwerter na zewnątrz domu (śnieg, deszcz, mróz) - działa. All Black założone byle były na krokwiach pozostałych od dachu kąt z tyłka 8* ale robią konkretną robotę lepszą niż te 1,65 na dachu 35*.

Słuchaj sprawa jest prosta cena brutto za instalację wynosi około 3600- 4000PLN/kWp, z własnej kieszeni płacę mam nikt o nic mnie nie pyta. Ty płacisz 18700PLN za 3,6kW (  5100PLN/kWp) Czy ten Kowalski który zamontował z głową po rynkowych cenach od Morawieckiego nie dostanie pieniędzy?, czy z termomodernizacji nie dostanie kasy? Wynika że wydasz tylko więcej

Ostatnio mojemu przyjacielowi opiniowałem instalację 4100 PLN/kWp na zasadach (mój prąd i termomodernizacja) wiesz dlaczego mu polecałem instalację w tej cenie na Froniusie i Polskich DROGICH panelach? Bo termin instalacji był DO 1 LISTOPADA TEGO ROKU! kiedy inne firmy miały terminy na MARZEC przyszłego roku.

Żeby była jasność NIGDY nie korzystałem z jakiegokolwiek dofinansowania, zawsze wydawałem swoje. I zawsze w jednej firmie. I nawet 5 lat temu nie płaciłem 5100 PLN za instalację 1kWp - pamiętaj moje pieniądze 5 lat temu temat raczkował. A dziś BOOM Marleyy płaci 5100PLN/kWp z obietnicą zwrotu - zajebiście! Pytanie ile instalacja finalnie wyjdzie.Bo wg.mojej wiedzy 3,5kW można zrobić za 12600 PLN brutto 8% VAT.
2019-09-18 22:39
  marleyy Posty: 490 Ostrzeżenie: 0
marcinbb napisał » 2019-09-18 22:07


Ostatnio mojemu przyjacielowi opiniowałem instalację 4100 PLN/kWp na zasadach (mój prąd i termomodernizacja) wiesz dlaczego mu polecałem instalację w tej cenie na Froniusie i Polskich DROGICH panelach?


Przecież wg Ciebie tak nie dostanie dofinansowania z Mój Prąd bo ...nie wymienił licznika wcześniej

marcinbb napisał » 2019-09-18 22:07

Bo wg.mojej wiedzy 3,5kW można zrobić za 12600 PLN brutto 8% VAT. 


12szt paneli po 650zł =7800zł
inwerter 4000 (jakieś chińskie coś)
łącznie 1180zł . plus zabezpieczenia, okablowanie, konstrukcja....


Ty kompletnie oderwany jesteś od rzeczywistości .. to może podaj namiary na tą firmę... chętnie z nimi pogadam, co takiego oferują w tej cenie ...
2019-09-18 22:49
  Goha Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
marleyy oferta z 17.09 - 16367brutto za 4,27kW (longi+Sofar, komplet ze wszystkim) Też myślałam że taniej się nie da zrobić niż 5000 póki tu nie trafiłam.... 
2019-09-18 23:05
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Marleyy liczysz że pobłogosławię twoją instalację? Nikogo nie błogosławie jak wiesz mam jedną firmę którą polecam ale chyba nigdy jej nie ujawniłem?


Chłopie Twoja kasa, nie moja RÓB zyskuj stąd i z innej strony. Proszę o jedno jak Karoka wydał 12k PLN i powiedział co za to zrobił.

Panowie aby była jasność... ja założyciel tematu mający panele od 5 lat jestem oderwany od rzeczywistości - ale większą wiedze przekaże Wam Marleyy - który nigdy paneli nie miał, ale w planie ma zainstalować.
Wybaczcie że niektórych (LeON, Karoka65, i innych) może okazać się że nie miałem racji tylko Marleyy który ją planuje. Panowie którzy zainstalowali panele po moim kolejnym poście, jak mam Wam pomóc, wynagrodzić tę lekkomyślną decyzję?
2019-09-19 00:01
  bodziasty Posty: 1921 Ostrzeżenie: 0
Walnij se sete na rozlużnienie 😁💪
Pierwsza stronaPoprzednia strona65 / 188Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: FranzM, hurek6, Stif70