W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Instalacja fotowoltaiczna w zastępstwie kotła Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 188Następna stronaOstatnia strona
2017-05-06 22:23
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Panowie dziś na moim dachu postawiłem dodatkowe 1590W a wraz ze starą instalacją 3300W daje prawie 5kWp.

Ubiegły rok był raczej słaby jeśli chodzi o profity z fotowoltaiki, jednak ten już już będzie lepszy.
Klimatyzacja 3,5kW w zimowe dni brała około 13kWh przy temperaturze zadanej 22oC. Tym samym powiększając instalację zapewniłem sobie prąd na ogrzewanie klimą dla dodatkowych miesięcy.

W planach grzałka 2kW do bufora 400l, i kolejna rozbudowa fotowoltaiki o kolejne 1,5kW: bo kupiłem 2 inwertery w UK i 1 leży i się kurzy. Wystarczy kilka PLN na panele, zabezpieczenia AC i żegnaj kotle Ogniwo.

Tak, tak wiem już mam ostrzeżenie, i pewnie wpadnie kolejne za promowanie grzania prądem ale Panowie opłaca się,

dodane 2017-05-06 22:23statystyki od połowy 2016r.
3000KWh
2017-05-06 22:45
  bodziasty Posty: 1921 Ostrzeżenie: 0
Czekam na zakończenie realizacji wniosku dotacji na moje 3 kW ze zbiornikiem 300 z grzałką i powoli pewnie będę też zakładał klimatyzatory
Jak masz klimę pozakładaną - w każdym pokoju klima ?
2017-05-06 22:58
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Klima jest 3,5kW na salon około 40m2 ale najwyższym punkcie ma 6,5m, w połowie wysokości salonu mam sypialnię gdzie ciepłe powietrze musi wpaść, |Reszta rozchodzi się przez otwarte drzwi.
Mam jeszcze przenośną klimę 3,5kW , która pewnie gdzieś w tym roku znajdzie robotę bo również grzeje.
A że prąd ma już drugorzędną rolę muszę całość produkcji w 12 m-cy zużyć, aby go nie stracić więc grzanie i chłodzenie klimą.

2017-05-06 23:10
  bodziasty Posty: 1921 Ostrzeżenie: 0
A czemu stracić ? To po roku nadprodukcja przepada - nie odbierzesz sobie tego z sieci ?
2017-05-06 23:20
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
W tym prawie nikt od Ciebie nadwyżki nie kupi jeśli nie zrównasz się poborem, produkcją ( *0,8 opust ) tracisz wszystko.
Innymi słowy: Pożyczam Ci dziś 1kWh musisz swoje 0,8 kWh odebrać do 6.05.3018r jak nie odbierzesz przepada. A bilansowanie działa różnie w zależności od operatora energii.
2017-05-08 11:18
  skresz Posty: 701 Ostrzeżenie: 0
Marcin fajna sprawa pod warunkiem że dofinansowanie mamy ponad 60% w innym wypadku jest to nieopłacalne przy obecnych cenach. No ale komfort nieporównywalny lecz to też pod warunkiem że klimę mamy rozprowadzona bezpośredni do każdego pomieszczenia bo tak to trochę jak przerobienie ferrari na gaz.

czemu nie zamontujesz sobie pompy ciepła zamiast bawić się z klima, nie szkoda ci zdrowia bliskich

2017-05-09 18:03
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
@skresz tak się składa że pierwszą instalację 3,3kW stawiałem za 15k PLN, tę nową 1,6kW postawiłem za mniej niż 1/3 ceny. Dlaczego... inwerter kupiłem w UK za 2 zapłaciłem 1200 PLN wraz z przesyłką (42 funty), kiedy w Polsce 1 sztuka kosztuje 1800PLN. A to tylko jedna z rzeczy, na których można dużo zaoszczędzić.

Dofinansowanie tylko znacząco zwiększa koszt całej instalacji. Powiedzą Ci że 3000W na dachu kosztuje 30000 a dostaniesz dofinansowanie 50%, więc zgodnie z założeniem zapłacisz 15000 PLN - tyle co ja? Ale kto będzie musiał zapłacić 19% podatku od dofinansowania w wysokości 2800 PLN? A w moją instalację już miałem podatek 8% wliczony. Gdzie się podziało 15000 PLN dofinansowania które dostałeś?
Tym samym już widzisz jak to dofinansowanie wygląda.

Pompa ciepła... temat rzeka. 20000 za niezłej klasy pompę ciepła powietrze woda + 2 razy w roku obowiązkowy płatny serwis. za te pieniądze można postawić ładnych kilka kWh PV na gruncie do kompletu z kablami w posadzce.

Tylko dziś mniejsza instalacja 1,59kW wyprodukowała 5,4kWh większa 11,7kWh w sumie 17kWh, a dzień taki sobie.

2017-05-09 22:02
  skresz Posty: 701 Ostrzeżenie: 0
Ja to rozumiem że w twojej sytuacji jest to może uzasadnione i może przynosić zysk. Co do części układu, podawałem ci gdzieś kwoty za ile można kupić w normalnym kraju. Kwestia zostaje jedna. ile to wytrzyma a tego nikt nie wie. Jeszcze jedna sprawa, wiesz może jak  działa na zdrowie takie rozwiązanie jak teraz stosujesz, klimatyzator to zarazem komfort jak i źródło sporej ilości dolegliwości, jeśli zależy ci na zdrowi bliskich nie katuj ich takim rozwiązaniem. 
2017-05-09 22:13
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
A powiedz nam ile wytrzyma pompa ciepła, i ile kosztuje jej serwis rocznie?

Ale nadal nie powiedziałeś czym klimatyzacja zabija moich bliskich ( w sensie nawet idąc do galerii zabijają mi żonę, dzieci), podaj wiarygodne dowody wytoczę im proces.
Oby nikt obcy nie wytoczył mi procesu, wchodząc do mojego domu później oskarżając mnie że bez jego wiedzy mam pomieszczenie klimatyzowane i zabijam gościa.

Daj dowody a wygram dla Ciebie w procesach miliony!

EDIT: ostatnio jechałem taxi z klimatyzacją w samochodzie pisz szybko czym mnie zabiła ta jazda? Boże nawet w moim Fordzie w zimę jest włączona klimatyzacja - to może być coś więcej niż VW z ich przekłamaniami podczas testów. Oni płacą mld. kary tyle samo możemy zarobić dawaj argumenty, ja prawników.
2017-05-10 08:43
  skresz Posty: 701 Ostrzeżenie: 0
nerwowość to jeden z obiadów niskiego komfortu ciepłego :p .
A tak na serio to nigdzie nie pisałem że klimatyzacja zabija wiec przeczytaj jeszcze raz spokojnie. Tak jak pisałem klimatyzacja jest zarazem komfortem jak i zagrożeniem dla naszego zdrowia wiadomo zawsze trzeba mieć umiar. Idąc do galeria czy nawet mając klimatyzację w pracy jesteś z nią przez 8h nie prze 24h. Nie wiem ile podziała pompa tak jak i kolektory, tak jak pisałem nie jest nigdzie udowodniane by system fotowoltaiczny pracował w niezmienionej formie przez 20lat. Zabrałem głos tylko dlatego że piszesz ogólnikami starając się zachęcić do swojej koncepcji a pomijasz masę rzeczy które dla wielu ludzi są bardzo istotne.

Podkreślę jeszcze raz fotowoltaika jest bardzo dobrym rozwiązaniem lecz w cenie do 5tys za 1KW nie więcej, takie jest moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.



2017-05-10 12:05
  miazio Posty: 316 Ostrzeżenie: 0
każdy swoje chwali myślę że ze wszystkim trzeba poczekać to jak z nowym samochodem jest super ale z biegiem lat dostrzegamy wady małe większe i czym starszy tym więcej potrzeba wkładu. Na rynku nie ma urządzeń które można eksploatować taki długi okres bez wymiany choć jednego elementu.
2017-05-10 22:14
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Przypomnij sobie gwarancję Ogniwa i to co pisałeś: "Na rynku nie ma urządzeń które można eksploatować taki długi okres bez wymiany choć jednego elementu." różnica jest taka że u mnie nie na nawet 1 elementu który się porusza. I nie ma gwarancji różnej na sterownik i blachę. 
Nie chwalę swojego, ale proponuję pomyśleć o tym nawet o byle 1,5kW aby zejść z rachunkami za prąd o połowę. Ale nie moja decyzja.


2017-05-11 05:57
  jorgo Posty: 303 Ostrzeżenie: 0
Ja w kwietniu stałem się posiadaczem instalacji fotowoltanicznej o mocy 4,16 kWp.....na dniach mam mieć montaż licznika dwukierunkowego. Patrzę w przyszłość z optymizmem  
2017-05-11 07:47
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ja na montaż licznika czekałem od października 2015 do lutego 2016r, był to ciężki okres bo instalacja stała i się kurzyła. Z optymizmem patrzę na dzisiejszy dzień bo słońce za oknem i może ze 30kWh wpadnie, a przydało by się.

Energa przysłała mi rachunek za 2 miesiące styczeń luty:/ pobrane ponad 400kWh oddane ponad 100kWh do zapłacenia za 330kWh i rachunek 230 PLN masakra jakaś:/
Ale wymyślili sobie rozliczanie 2 miesięczne więc musiałem dołożyć te 1,5kW na dachu aby się jakoś zapiąć w okresach zimowych. Teraz na rocznym upuście będzie już o wiele lepiej.
2017-05-11 17:04
  jorgo Posty: 303 Ostrzeżenie: 0
Mam nadzieje że szybciej wymienią ten licznik. Moim dostawcom jest PGE....rozliczenie roczne mam
2017-05-11 19:47
  adkwapniewski Posty: 408 Ostrzeżenie: 0
Jeśli naruszam regulamin - proszę skasować post i nie dawać kolejnego ostrzeżenia ...

Zastanawia mnie jedno : dlaczego na alledrogo sprzedają paletami panele z dojczlandu, "profesjonalnie" zdemontowane i za "grosze" (bez gwarancji i rękojmi !) , daty montażu tychże paneli 2010-2011. Co skłoniło oszczędnych Niemców do wymiany paneli które miały pracować po 25lat na nowe tudzież w ogóle demontaż ...

@marcinbb

Przy takim rozliczeniu jakie masz z "ZE" da się mieć G12W ?

Zużywam średnio 400kWh/miesiąc i płace za prognozę (444kWh) 225,44PLN ze wszystkim , męczą mnie te panele ale chyba w moim przypadku lepiej będzie przetestować używane amorficzne - kupić z 10 i sprawdzić faktyczną wydajność ...
2017-05-12 22:27
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Pewnie że da się mieć G12W ale tak samo Twoją produkcję będą rozliczać, ile wyprodukowałeś w weekend tyle w weekend sobie odbierzesz.

A panele z dojczlandów to temat rzeka w 99% to amorficzne które już nieźle w dupsko dostały. Dla amorficznych musisz mieć taką niezłą stodołę z ładnym dachem aby to miało ręce i nogi. jak masz mało dachu to zapomnij o amorficznych sprawdź jakie wymiary mają amorficzne 90-130W a jakie polikrystaliczne o mocy 250 - 285W. Na konstrukcję montażową dla amorficznych wydasz więcej niż te panele są warte. Zmieniają w dojczlandach Amorficzne na polikrystaliczne o wiele lepszej sprawności - od w czym jest pies pogrzebany.
Z mniejszej wielkości farmy zrobią więcej prądu.
10 paneli amorficznych o mocy 900 do 1300W i do tego inwerter tylko nie taki pierwszy z brzegu ale (chyba??) transormatorowy?
Gwarancja w tym temacie to PODSTAWA! a jak ktoś jej nie daje to może mieć coś na sumieniu.

2017-05-13 22:37
  DKo70 Posty: 2435 Ostrzeżenie: 0
Marcin, zrobiłeś niezłą elektrownię. 
Sam chciałem spróbować z 3kW ale niestety nie załapałem się. 
Mimo naszych niesnasek życzę Ci wytrwałości i powodzenia w Twoim przedsięwzięciu. 
Uważam, że energia odnawialne TO PRZYSZŁOŚĆ!.......
2017-05-14 07:16
  skresz Posty: 701 Ostrzeżenie: 0
Tak oglądam i ceny poszły w dół na alledrogo można kupić kompletną instalację 5KW z montażem za niecałe 23tys 
co daje zwrot po 10 latach.

ktoś się zagłębiał może  w temat

DKo70 taj jak piszesz to jest przyszłość sam bym teraz (jak bym miał się ponownie budować) szedł w w panele fotowoltaiczne oraz pompę ciepła uwzględniając to już przy projektowaniu budynku. No ale jeszcze z 8 lat temu było troszkę inaczej a za kolejne 8 też może się pozmieniać. 
2017-05-14 21:32
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ten czas zwrotu to należy przeliczać też na opał, doba grzania ekogroszkiem i mnie to 10-12kg, worek dobrego ekogrochu to 22 PLN, więc doba ogrzewania kosztuje 10 PLN jeśli odpalimy klimę to dodatkowa kasa w kieszeni. Gotowanie wody w czajniku elektrycznym np. zamiast gazem znów pieniądz w kieszeni.

Ciężko przeliczyć czas zwrotu, inwestycji ja już wiem że nie wyobrażam sobie innego mojego doku bez paneli i "własnego" prądu.

Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 188Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: erwinpaszek, Zeb223F