W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Aplikacje mobilne  eCoal mobile - spostrzeżenie i uwagi nowego użytkownika Subskrybuj
2017-01-25 22:35
  slawtaz Posty: 102 Ostrzeżenie: 0
Witam

Jako że od miesiąca posiadam kocioł z tym sterownikiem, postanowiłem podzielić się moimi spostrzeżeniami dot. aplikacji mobilnej i tak po kolei:


menu główne:
- przeorganizowałbym kolejność - ustawienia, rozszerzenia, uprawnienia przesunąłbym na koniec, bo są mniej przydatne niż zdarzenia, statystyki

ekran główny:
- czy można dodać do menu przycisk odświeżenia ekranu głównego - nie zawsze wchodząc mam aktualne dane. Albo wyświetlić godzinę pobrania danych (może jako kafelek).
- menu kontekstowe kafelka - brakuje mi opcji przesuń na początek/koniec
- kafelek temp. za zaworem - czy można dodać temp. zadaną - przydatne jak ktoś ma siłownik i wartość jest zmienna
- w przypadku wartości tekstowych temperatur trochę marnowane jest miejsce i mnożone są kafelki - może dałoby radę zrobić kafelek dwutemperaturowy

plan:
- klikając na wartości wyświetla się puste okienko z nagłówkiem i przyciskiem anuluj

pokoje:
- głowica zakres pracy tylko 40%, są jakieś przeciwskazania by dać więcej
- czy jak mam ustawiony zakres załóżmy 10-50%, to czy, głowica jest ustawiana na 0%? tak mi wyświetla w przypadku gdy obniżam temp. w pomieszczeniu
- przydatna mogłaby być taka funkcja "łapki/rączki" (nie wiem jak to fachowo nazywacie) do przytrzymania harmonogramu całego dnia, podobnie jak jest to jest z daną temperaturą

wykresy:
- nowe - dodane z aplikacji nie są widoczne przez portal eSterownik

zdarzenia:
- dla wpisów dot. pokoi przydałoby się wyświetlić nazwę zdefiniowaną przez użytkownika zamiast "Pokój 1" - trochę to kłopotliwie w analizie, który to pokój

statystyki:
- nie działają dla wybranego jednego dnia - pokazuje brak danych (poza bieżącym dniem)
- co przedstawiają wartości na osi Y dla wykresów średniego kosztu i zużycia?
- czy można wyrysować linię średniej na wykresie?

lokalizacja:
- nie przedstawia danych ustawiony za pomocą strony esterownik.pl. Chyba że to nie do tego służy. 
- mam nieaktywny przycisk "Zarejestruj ten telefon" - do czego on służy?


Trochę tego wyszło, może chociaż część z tego zostanie w bliższej/dalszej przyszłości wprowadzone
Niektóre z tych punktów zapisałem w formie pytania i głównie dotyczą wątpliwości obecnego działania. Mam nadzieje, że znajdzie się ktoś kto mi to wyjaśni

Dzięki i pozdrawiam
Użytkownicy online: Lewiatan, m4rjan, Podklucze11, superpalacz, szery10, telewidz