Trwają prace modernizacyjne. Nie wszystkie funkcje na platformie mogą działać poprawnie.
Robimy co w naszej mocy by wszystko wróciło do normalnego działania.
Forum  bruli.pl v3.5  Pompa CO1 Subskrybuj
2017-01-11 10:11
  luki9939393 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Witam mam piec OEP 16+. Instalacja CO1 jest z zaworem czterodrogowym, który ustawiam sobie ręcznie. W instalacji CO mam pompę, którą wpiąłem do wyjścia sterownika P1. W ustawieniach sterownika dla obwodu CO1 widzę możliwość ustawienia czasów załączania i wyłączania pompy (przykładowo 5min praca 10min wyłączona). Mój problem polega na tym, że co bym tam nie ustawił to pompa działa cały czas.
2017-01-11 10:17
  ES_Serwis Posty: 97 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM
Witam,aby te czasy działały musi być ustawiona np Pompa CO + POK (pokojówka/czujnik wewnętrzny) Pompa się zatrzyma po osiągnięciu temp zadanej w pomieszczeniu. 
Bez zamontowanego czujnika wewnętrznego pompa będzie pracowała non stop.
2017-01-11 11:26
  luki9939393 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Już rozumiem. Mam jeszcze takie pytanie: W tym przypadku jeśli odłączę zaworem 4drożnym układ CO i temperatura w układzie CO spadnie do (np 20 stopni) to pompa będzie działała nadal? Aby tego uniknąć muszę podłączyć czujnik temperatury do wejścia sterownika o nazwie (Czujnik T1)  i wpiąć go np za zawór 4drożny? Czy dobrze to rozumiem?
2017-01-11 12:04
  ES_Serwis Posty: 97 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM
Pompa CO załącza się zgodnie z parametrem "temp załączenia pomp" w parametrach zaawansowanych. Parametr ten dotyczy temp na kotle.(fabrycznie powyżej 42 stopni na kotle załącza się pompa CO,poniżej wyłącza.) 

Jeżeli chcemy zarządzać ciepłem montaż czujnika jest dobrym rozwiązaniem,wpinamy go pod wejscie czujnik wewnętrzny. Montujemy w domu bądź instalacji. Po osiągnięciu temp zadanej czujnik da sygnał pompie do wyłączenia się. 
Jeżeli chcemy żeby pompa po osiągnięciu temp zadanej była non stop wyłączona to czas pracy pompy ustawiamy na 0.

Użytkownicy online: karoka65, Radek_Skoczow_EKO_PLUS_10

Ostatnio dodany

Adams

Czytaj więcej

Wyszukiwarka

Wpisz moc kotła do wyszukiwarki - zobaczysz wszystkie kotł...

Czytaj więcej

Bruli.pl

Chcesz dowiedzieć si więcej o sterowniku bruli.pl ?...

Czytaj więcej

eCoal.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej o sterowniku eCoal.pl ?...

Czytaj więcej