Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej

ON-LINE CONTROLLERS PLATFORM
Forum eSterownik.pl » posty użytkownika 'bartwood'

Shared:
 Bartwood

«123...567»
Re:Spalanie grupowe
Added: 2013-01-26 11:57

u mnie zasyp 70 kg to 300 minut pracy. 
Re:Pomoc w dopasowaniu instalacji do OE+ 10KW
Added: 2013-01-21 00:49

DO alphy termostaty będziesz musiał założyć bi nie będzie widzieć oporów i będzie "walić" ciepłem.

obecną pompę możesz wykorzystać jako cwu + mieszającą i po sprawie .
Re:Pomoc w dopasowaniu instalacji do OE+ 10KW
Added: 2013-01-21 00:47

Sorki za off ale glazurkę masz wypasioną, ja ze swoją z budomarketu nie podskoczę. 

Co do merytoryki to schemat masz na stronie ogniwa i powiem szczerze jest prosty jak budowa ceepaaaaa
Re:Odpowiednia temperatra spalin
Added: 2013-01-20 22:00

a komin masz ocieplony ? tj czy pomiędzy rurą ceramiczną a cegłą masz wełnę ?

Ja ma komin systemowy IBF z wełną i dodatkowo na zewnątrz również ocieplony tak jak cała elewacja 15 cm styro. 

Zaciekawiłeś mnie tym pomiarem chyba się wybiorę z czujnikiem bo mam wolny i podepnę go pod sterownik dla Ciekawości i sprawdzę co pokarze. 
Added: 2013-01-20 12:34

W moim przypadku chodziło o fakt, że dom zaczął odbierać odpowiednie ilości ciepła i dzięki temu układ pracuje znacznie stabilniej bo w końcu coś zabiera ciepło. Zużycie groszku wzrosło oczywiście ale mi bardziej chodziło o moc kotła. Chociaż i tam pracuje z zastraszającą mocą chwilową 5kW :-) 
Re:jak pracuje pompa CWU
Added: 2013-01-20 12:27

Ustaw temp. Co i Cwu na te same wartości. CO 48 to i cwu 48 jeśli Cwu 50 to i co na 50. 
Added: 2013-01-19 10:22

Czy u Was mrozy również pięknie ustabilizowały cały układ?
Re:Prośba o pomoc w ustawieniach
Added: 2013-01-19 10:18

W priorytecie cwu pompa Co ani żadna inna poza cwu nie ruszy do momentu gdy temperatura cwu nie osiągnie zadanej. 
Re:Opał w popielniku (wertus23)
Added: 2013-01-19 00:23

No to teraz powinni wprowadzić opcję wymiany palnika na 10kw :-) lub pomyśleć o palniku 5kW :-))))))) 
Added: 2013-01-18 20:18

ja od początku chciałem 10kW ale Ogniwo się ociągało a innego ustrojstwa e ecoalą o tak niskich mocach nie było na rynku :-) niestety świadoma decyzja była :-( 
Added: 2013-01-18 20:16

no pewnie :-) byle nie za  bardzo bo może zbyt duże stężenie substancji lotnych wywołać eksplozję :-) 
Added: 2013-01-18 18:54

a ja od kiedy zima wróciła i piec przestał pracować na mocach bliskich wartości błędu statystycznego nie zmieniając żadnych ustawień uzyskałem z wrednego retopalu popiołek jak piasek na plaży w Swinoujściu :-) 
Added: 2013-01-18 18:47

nie... wódkę pije i kochanki zaprasza :-) 
Re:Strasznie duze spalanie groszku ogniwo eko + 16kw
Added: 2013-01-16 21:23

Lepszy ? hmmm tylko kto będzie biegał po każdym odstawieniu odpalać na nowo pelet. lub gasić pożary w podajniku. Nie wierze w to aby pelet był lepszy od groszku  z kilku powodów. 

1. kaloryczność spalania
2. większe rygory przechowywania aby się nie zawilgocił

Dobrym rozwiązaniem spiekalnego węgla może być mieszanie z peletem ale nie sam pelet jakoś nie słyszałem aby ktoś to przerobił i się tym chwalił że super. 

no i ekonomia pelet najtaniej 800 zł mam pod nosem więc wiem co mówie z netu 1000 zł za tonę to przesada. 
Re:koniec paliwa z zakupu
Added: 2013-01-16 21:16

Może prościej i czytelniej było by gdyby zakup oznaczał całkowity węgiel jakim dysponujemy i aby była podawana informacja ile jeszcze go zostało do końca. Kiedy licznik osiągnie zero to będzie oznaczało konieczność dodania nowego zakupu i zabawa rozpocznie się od nowa. Można by również wprowadzić opcję uzupełnij zapas :-) i wtedy nowa ilość węgla pojawiała by się na liście, Fajnie by było również ewentualnie mieć możliwość zaznaczenia okresu jaki nas interesuje i zliczenia spalonego węgla w tym okresie. Dla osób, które moją czujnik temp. zewnętrznej można by również dopasować do tego temperatury zewnętrzne itp .... fantazjuje prawda ?
Re:Niska temperatura powrotu
Added: 2013-01-16 20:58

Tylko czy nie lepiej zamiast zaworu 4D pompę mieszającą wstawić i sterować nią ze sterownika?
Re:Strasznie duze spalanie groszku ogniwo eko + 16kw
Added: 2013-01-16 20:54

no i wspólnymi siłami kolejna duszyczka palacza CO została zbawiona :-) Teraz pozostaje w kotłowni przy zetce umieścić odpowiedni zapas polepszaczy nastroju w formie jak kto woli i żonie opowiadać jaka ta praca z piecem ciężka :-) ale skoro chcą mieć ciepło w domu i pod prysznicem ktoś to robić musi. Tym sposobem codzienna wizyta gospodarska w kotłowni jest usprawiedliwiona :-0 
Re:Częste alarmy - kocioł wygaszony
Added: 2013-01-16 09:01

Tak jak gdzieś to już pisałem:

1. Sprawdź czy temp. spalin nie jest uszkodzony i czy jest prawidłowo zamontowany.
Re:Częste alarmy - kocioł wygaszony
Added: 2013-01-16 09:00

w jakim trybie chodzi piec ? czy automat ecoal ? czy ręczny czy masz możliwość dodania sterownika on-line jeśli nie to chociaż zrzuty ekranów zrób ( ustawień ) jakie masz w sterowniku. Tak bez żadnych informacji ciężko coś powiedzieć. 
Re:Elektryka
Added: 2013-01-16 08:56

Co do UPS'a to dobrym rozwiązaniem są rozwiązania firmy orvaldi ja takowy posiadam i świetnie się sprawuje do tego akumulator 110Ah i jakieś 7 godzin cały zestaw pieca pompy u cwu chodzi bez prądu. W takim przypadku nie ma sensu przechodzić w tryb ręczny bo spokojnie prąd w tym czasie powinien wrócić lub masz czas aby przełączyć samemu piec w tryb ręczny. Przy UPS ważne jest aby dawał czystą sinusoidę na wyjściu ponieważ pompy nie zadziałają na kształtowanej sinusoidzie. 

Dodatkową zaletą takiej kombinacji ze zwykłym akumulatorem jak w samochodzie jest to, że jak by się rozładował to możesz podmienić ten z auta i masz kolejne godziny ciepła, lub nie podmieniać a doładować go z samochodu. 

Jak kupowałem ten UPS to Pan poinformował mnie, że wystąpi przerwa w zasilaniu sterownika kiedy zabraknie prądu jednak jak się okazało UPS/przetwornica przełącza  tak szybko, że sterownik nie widzi zaniku napięcia. 
«123...567»
Privacy Policy
Safety
Users: 18 / Guests: 13 / Logged: 5 Copyright © 2010 ELEKTRO-SYSTEM s.c.
ul.Sienkiewicza 25 99-300 Kutno